Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

titkovamiriam
4. aug 2008

tak najlepsie je to robit z casopisu,je ich na trhu dostatok len si vybrat,ked som mala len jedneho syna tak som plietla od vymyslu sveta 😀 ,no teraz nemam cas a hlavne uz clovek nato nieje odkazany je kopec krasnych veci na trhu 🙂

mimakro
4. aug 2008

Ja som kedysi plietla - sebe a manželovi. Vzory som mala z časopisu Burda, alebo zo starých Doriek. Teraz na to nemám čas a ako píše Miriam, už sa to ani veľmi nevyplatí. Ale je to super koníček a vždy som si pri tom oddýchla. Nedokázala som však, ako iné baby, popri pletení pozerať telku, alebo nebodaj čítať knihu. Vám to nerobilo problém?

gucz
4. aug 2008

čauko aj ja rada pletiem, ale zasa nie z časopisov, odtiaľ odkukám len vzor, mala som aj knižku so vzormi na pletenie. Ja keď som zostala tehu, musela som byť mesiac na pn, vyhrabala som kabátik ešte po bratovi a uštrikovala som svetrík tak od oka, primeriavala som to k tomu kabátiku. Teraz som robila malej rukavice a čiapočku, ale tiež len od oka, lebo neviem pliesť na viacerých ihliciach, to sa mi zdá zložité.
No a to s tými financiami máte pravdu, väčšie čísla svetríkov,alebo pulovrov sa ani neoplatí pliesť, ale také malé pre novorodeniatko to hej. Mňa vyšiel biely svetrík s čiapočkou asi 60 korún plus gombičky, tie už neviem čo stáli

schnek
4. aug 2008

čau, já pletu, ale moc času na to nemám. Mám pár časopisů a než upletu, co se mi všechno líbí, tak už to bude i na vnoučata 😀 a co se ceny týče, momentálně mám vyhlídnutou nádhernou kombinézu a klubko stojí 110,- a budu jich potřebovat 9... takže je to jen a jen pro radost, finančně se to příliš nevyplatí, pokud nepletete z obyč příze 😉

gucz
4. aug 2008

to sú u vás vlny také drahé???, ja som kúpila baby vlnu (myslím že výrobca topex) klbko za 25 korún, v druhom obchode ju mali za 30. Tá vlna je jemnunká, nepichá, majú pekné jemné farby a je tenká tak na trojky, tri a polky ihlice. malej som z jedneho klbka uháčkovala dve čapičky na jeseň .

telinka
4. aug 2008

aj ja som" stara štrikovačka" pletiem asi od 10 rokov preto ze ma to bavi a ked nestrikujem tak vacsinou pri telke spim 🙂 takze radsej strikujem 😀 je pravda,ze to nieje cenovo vyhodne ale zase na druhej strane co vyrobok to original - moje pubertacky radi nosia moje zimne rolaky a letne tricka tak pokial sa im to paci tak ich vyrabam 😉 aspon maju istotu ze taky isty v skole nestretnu 😎 a minule jedna ich ucitelka sondovala ci maju sveter z kenvela...strasne sa jej pacil a bola to moja vyroba....tak taketo nieco potesiiiiii 😵

schnek
4. aug 2008

gucz, záleží na tom, jakou koupíš. Já dělám z čistý bavlny Catania a tohle je nějaká směs vlna/mikrovlákno/měděný vlákno a drahá je strašně 😝 ta bavlna je asi za 60,-

bambusko
4. aug 2008

ahojte, aj ja som stara strikovacka ako telinka, momentalne pletiem vlniaciky. priadze mam najradsej z toptex.cz a su aj za dobre ceny, popisy su dobre v casopisoch sandra aelbo verena, taka katarinka je dobra na napady alebo vzory na vypletanie, ale popisy za vela nestoja

adik, tu su nejake postupy, neskusala som zatial
http://www.pleteniproradost.cz/index.php?option...

anaret
4. aug 2008

aj ja som kedysi plietla a dosť a popritom sledovala telku, prípadne v škole podlavicou som stíhala aj sledovať výklad učiteľa, len som musela byť opatrná, aby ma nezbadal... štrikovala som aj počas prechádzky, keď mi niekto držal klbko.... štrikovala som aj po ležiačky s hlavou dolu- keď som bola riziková tehu 4 mesiace, ale bo už bola fuška, držať ruky nad hlavou- boleli ma...

adik64
autor
5. aug 2008

tak som rada, že sa nám to tu pekne rozbehlo, bambusko ďakujem za link, určite popozerám 🙂 Ja som kedysi tiež veľa plietla, ale so mnou je to asi tak, že ovládam techniku aj rôzne vzory, ale pletenie mi ide, len pokiaľ sa robí rovno. Akonáhle treba uberať na výstrih, resp. na rukávy, som v koncoch 😖

bubaaca
5. aug 2008

ja som zacinajuca pletiarka, mam hotove len jedny vlniaky ( v albume). Su podla www.zlaticko.cz. Supre stránka je
http://www.chytrepleteni.cz/index.htm

gucz
5. aug 2008

nechcem byť za blbu, ale prečo vlnené nohavičky, čo je na nich dobré? ja som malej dávala normálne voľné bavlnené dupačky keď bola malá. Vysvetlí mi to niekto? Prosím?

bambusko
5. aug 2008

gucz, vlniaciky sa pouzivaju ako vrchne nohavicky na latkove plienky, neprepustaju vlhkost a pritom odvetravaju, takze su lepsie ako polyesterove. ale tie priemyselne su hrozne drahe, praskaju na nich gumy a ustrikovane mas original 🙂

schnek
5. aug 2008

gucz, tak tak, na látkový plínky, taky jsem pletla, mám je v albu 😉

alex21
5. aug 2008

jej super tema aj ja sa hlásim
ja štrikujem a hačkujem bez problémov a najradšej pri televízore. Teraz uz pomenej lebo sa musim venovať Eliške. Ale dakedy som štrikovala aj pre seba teraz sa to už neoplatí. Akurát tak pre deti. Dakedy som štrikovala aj rukavičky aj ponožky.
Ešte som vela na seba šila lebo sa to oplatilo a tiež rada vyšívam. Dokonca som sa dala aj na paličkovanie ale na to treba strašne vela času a to ide pomaly tak som sa tomu viac nevenovala. Vzdy som si hovorila že ked budem na materskej tak budem paličkovať len vtedy som ešte nevedela o čom hovorím 😀

titkovamiriam
5. aug 2008

alex presne ja som sa pokusala pliest ked som bola doma s marekom,no a nic som neuplietla 😀 ,ale fakt po tom 89 ked sa sem zacali dovazat tie vseliake vlny a gombiky tak sme so sestrou plietli nenormalne pulovre,niekolkofarebne,vypletane vseliakymi gorarkami,flitrami a mali sme pulover hotovy za par tyzdnov-teraz by som plietla tolko malonky pulover-no mozno raz nato bude cas,alebo zeby v zime 😀

vivere
5. aug 2008

ahojte dievcata, ja pletiem velmi rada, aj ked v poslednom case velmi niet casu. zatial iba malemu synovcovi alebo detom v rodine. ale spravila som aj frajerovi taky zimny osmickovy rolak a myslim, ze ho celkom rad nosi 🙂
co sa tyka casopisov, tak velmi sa mi paci diana baby, to som si kupila asi pred rokom, su tam rozne pekne vzory, ktore sa daju odkukat, ale hlavne je tam tabulka s velkostami babatiek, co je velmi vyuzitelne 😉 a este mam spred par rokov casopis verena 104 vzorov a to su take "slabikare" 🙂
inak ta diana je cesky casopis, priadze su uvadzane tie nemecke, ale je tam vela inspiracie.

schnek
5. aug 2008

já mám dětskou dianu a sabrinu a nějakej německej časopis a jsou v tom krásný vzory, akorát ta vlna se blbě shání 😉

danulka2
5. aug 2008

ja milujem pletenie, ale teraz na to nemam cas pri malo. A je pravda, ze sa to teraz ani neoplati. To len tak pre zabavu. Dcera, ked bola mala, tak chodila vystrikovana od hlavy po paty, ale malemu som plietla asi len do 3/4roka. No a kedysi som vypletala pre celu rodinu. Teraz uz len obcas uhackujem papucky pre nove babatka v okoli.

vivere
5. aug 2008

ved to, na slovensku som tie nemecke priadze tusim vobec nevidela, ale ked popis, resp. pocty ociek trosku preratam, pokojne pouzijem priadze od storex-u alebo tie elian.

mima595
5. aug 2008

ahojte, dobra tema,
ja tiež rada pletiem, hlavne pri telke, aby som akože nemarnila cas len blbym sledovanim, tak robim nieco "uzitocne". teraz pletiem pre mojich drobcov a momentalne mam rozrobene svetriky na zimu a maju tam obrazok krtka. Pre Matuska už mam a Baske prave robim. A viete, aki su obaja podareni, ked vidia ten svetrik -teda ten obrazok? Si ho stale obzeraju a hladkaju... Dufam, že ho budu aj chciet nosit.

A pridavam sa Elian ke perfektne vlna,ja som z nej urobila svetriky asi vsetkym kamoskam,/teda pre ich deti/ maju jeden typ taky velmi jemne farby a taky akokeby menine, svetriky su z toho super

vivere
5. aug 2008

mima, ktory typ elianu je to?
ja som robila o. i. aj z katky zo storexu, tiez prijemne.

mima595
5. aug 2008

vivere - to je detsky Elian - myslim, že sa vola mimi, alebo mini - je tensia ako Katka
Katka je dobra, ma pekne farby, ja som nasim robila z nich svetriky, pridam ich do albumu, lebo ich predavam.
ten Elian su 2 typy - jeden s kombinaciou fialovej a dievcensky s kombinaciou marhulkovej - je to taka kombinacia viacerych farieb, jemnych, velmi peknych a ked pleties, tak sa ti vytvaraju take plochy tych farieb

dufam, že pochopis, ked uvidis, lebo lepsie to popisat neviem 😉

alex21
5. aug 2008

ja som naposledy štrikovala sveter pe 6 ročné dievčatko z Lindy a z Edity letné tilečko pre 3 ročné dievča. Edita je perfektná na letné veci. A z katky som hačkovala papučky a čiapku pre miminko lebo je hrubšia. Mimonkovské vlny sú vačšinou tenšie.

vivere
5. aug 2008

mima, ano viem, z elianu mimi som robila aj ja, ale este je tusim mimi plus a ta je taka tenka. viem, co myslis tou viacfarebnou 😉 v jednom obchode maju tusim samy elian a chvilu som si to v mysli nevedela predstavit, ze na ktorej polici maju tu viacfarebnu 😀

alex, aj linda je fajn, tiez mam skusenost, ale mne sa katka po upleteni zdala makksia, teda skor pre tie malicke deti.

jonatanka
5. aug 2008

no ja teda strikovat neviem ☹ , ale mamina ustrikovala detvacikom uzasne svetriky, a musim povedat, ze sa mi ta pletena moda pre miminka velmi paci. tak teraz zhanam vlnu a nutim maminku strikovat, mozno sa aj ja naucim 😅

schnek
5. aug 2008

já je scháním buď v Kaltovech, tam je supr galanterie a nebo na internetu, objevila jsem eshop, kde mají všechno možný 😉

telinka
5. aug 2008

schneku...daj link

ja objednavam priadzu z SDS Sadská....je to cesky vyrobca ale posielaju aj na slovensko.....kto ma zaujem dajte si poslat vzokovniky. su zadarmo...kraaaaasne vlny aj certifikovane pre babatka.....www.pleteni.cz

alex21
5. aug 2008

vivere ja som z lindy štrikovala pre 6 ročnú a to sveter na tričko alebo pulover takže potom nemusí byž až taka jemnulinka 😉
jonatanka ak si trochu zrucnejsia tak to vôbec neni tažké a lahko sa naučíš akurát že pri dvojičkach asi nemas vela času 😅

schnek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz