Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

letuskah
6. jan 2013

@risolino tiez periem, aj kupene aj robene pred prvym nosenim

vera_vila
6. jan 2013

@diabliq6666 nabrat očka kolem výstřihu a uplést jak velký/vysoký ho chceš, aby měl trochu tvar, tak bych v každé druhé řadě přidala minimálně na krajích po 1 oku

tiffanka
6. jan 2013

@olina22 ...stará dobrá DORA! 😀 ...s tou mám aj ja len dobré zážitky 🙂 ...a háčik dáky 4,5ka?

lussy23
6. jan 2013

@olina22 nádhera
@tinal krásne medvedíky
@petraslov nádhera

mvkoty
7. jan 2013

Ahojky tak mám konečně chvilku se taky pochlubit. Před Vánoci jsem dělala čepičky pro dvojčátka a hned po 4vzorech a tady je výsledek.

moon1979
7. jan 2013

@ada12345
@sonica
@tiffanka

PODROBNÉ NÁVODY na hačkovanie hračiek, nech sa páči, baby 🙂

http://www.garnstudio.com/lang/cz/category.php?...

tinuslienka
7. jan 2013

ahojte baby no rozhodla som sa, že idem to skusiť aj ja, možno sa mi to len podarí, ak nie, tak sa nič nedeje, ale za skúšku nič nedám. Doma mám tiež malú parádnicu, a všetko kupovať sa nedá....

silviatkoo
7. jan 2013

....moje prvé pokusy pre moje dvojičky 😀

17anit07
7. jan 2013

@moon1979 srdecna vdaka 😀

sonica
7. jan 2013

@moon1979 vdaka 😉

olina22
7. jan 2013

nedelna nuda :DDD

olina22
7. jan 2013
olina22
7. jan 2013

@mvkoty su zlate

evicka1
7. jan 2013

dievky kde kupim hlinikove ci kovove ihlice 😀 tie moje plastove nemajú nejakú extra výdrž 😀 hrozne sa mi lámu 😎

silviatkoo
7. jan 2013

@tinal ...tak Ty si iná macherka 😀 kráááásne

tinal
7. jan 2013

@silviatkoo Ďakujem za pochvalu, ale vôbec sa nepovažujem za macherku. Mnohým ľuďom tu nesiaham ani po členky, ale snažím sa zdokonaľovať. Háčkujem len od novembra, tak to nie je dlho, ešte mám málo skúseností. 🙂

mpg
7. jan 2013

@petraslov Ďakujem za návod na uhačkovanie ruží na čiapku, vyskúšam.
Čítala som, že aj farby liečia - napr. červená aktivizuje, modrá upokojuje, ružovú hľadajú dievčatá, ktorým chýba láska, tyrkysová uzdravuje, čierna chráni pred zlými vplyvmi, biela je vhodná pre deti, lebo vyžaruje čistotu, nevinnosť, atď.

blka
7. jan 2013

@letuskah Prosím tě, ty jsi tu dávala odkaz na tu háčkovanou růži na čepice, že? Už ji mám uháčkovanou, ale je tam na konci psané, že se má sešít a to je u mě kámen úrazu. Nevím jak 😅 . Poradíš mi prosím.

lussy23
7. jan 2013

@mvkoty krásne čiapočka aj dvojičky
@silviatkoo krásne deti aj čiapočky

mami29
7. jan 2013

Pirátka 😉 naprosto jednoduchá. Udělám i Milovi.

mvkoty
7. jan 2013

@lussy23 moc děkuji, bohuřel dvojčátka jsou kamarádky 🙂

letuskah
7. jan 2013

@blka to som asi nebola ja ale ved nevadi, to mas taku co hackujes dlhy pruh lupenov a potom sa staca? ak ano tak to tam treba na spodku pozosivat ten prvy riadok aby to drzalo stocene

monhla
7. jan 2013

@moon1979 Vďaka za návody - mám v pláne macka pre malinkú a RAZ aj koníka pre staršiu a na viac mi nápady nestačili. A vďaka Tvojmu linku sa krásne inšpirujem. 🙂

moon1979
7. jan 2013

@monhla
zamálo, hľadala som aj ja, lebo už ma to tu začalo slušne iritovať, že konkrétnej pomoci alebo návodu sa tu od hačkariek čo majú s tým vlastnú skúsenosť nedočkáš ... tak prečo si to nechať len pre seba, posunula som to ďalej ... na to tu toto forum nie, nie na chválenie sa ... môj názor 🙂

monhla
7. jan 2013

@moon1979 Slušne povedané 😀 😀 😀 Ale som rada,že sa ešte vždy nájdu žienky čo poradia a podelia sa. Ja mám na ne dosť šťastie /veď aj ty si sa s návodmi podelila 🙂 / Ja mám jednoducho v živote šťastie na dobrých ľudí /nech to nezakríknem 🙂 /

vvvecna
7. jan 2013

@janabanc máš prosímtě návod na tu bílou čepičku ze strany 445?děkuji

blka
7. jan 2013

@letuskah Ano, to je ona. Děkuji, nějak to zkusím.

matusssa
7. jan 2013

@olina22 ahojky, prosim ta tu skriatkovsku si robila z hlavy alebo mas navodik? dakujem velmi pekne

miruska76
7. jan 2013

@tinal sú úplne nádherne dokonalí 🙂

tinal
7. jan 2013

@miruska76 Ďakujem. Momentálne pracujem na ďalších dvoch. 🙂