Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

hpaja
22. jan 2013

@letuskah @vera_vila děkuji moc za rady a podporu 🙂 jehlice mám 80 cm, zkusím to, díky 🙂

petraslov
22. jan 2013

@elikuk jaj, tie ružovo-biele? tie som robila len na základe obrázku, čo som videla na nete, nemám na ne návod 😒

luckybara
22. jan 2013

@hpaja zítra pošlu návod na pletenou cepici i s uzenim.jen se kdyztak pripomen...

miruska76
22. jan 2013

moje posledné 🙂

7511
23. jan 2013

ahojte, nemate niektora prosim navod na hackovanu baranicu ? 🙂 vopred vdaka

evelina77
23. jan 2013

Toto su šikovne ruky mojej sestry 🙂

saskax
23. jan 2013

@hpaja 80 cm kruhove ihlice su na ciapku dlhe - to sa poziva na nakrcnik. Na ciapku potrebujes 40 cm a ked budes na konci uberat, tak uz budes potrebovat ponozkove ihlice, ked budes robit do valca a na konci len stiahnes - tak nebude potrebovat tie ponozkove ihlice, urobis to cele na kruhovych, ale na 40.

olivka84
23. jan 2013

@petraslov
@saskax ahojte ja sice neviem velmi pliest len take zaklady chcem vas ale poprosit o radu dostala som vlanu taku hrubsiu od babky a chcem malemu ustrikovat capicku ake ihlice mam pouzit? a kolko ociek si mam nahodit maly ma hlavicku obvod 42cm

petraslov
23. jan 2013

@olivka84 ahoj, no v tomto ti ja neporadím, keďže štrikovať vôbec neviem, ja len hačkujem 😉

olivka84
23. jan 2013

@petraslov aha nevadi dufam ze sa najde niekto kto mi poradi chcela by som tu capicku takuto http://www.kreativni-stranky.wz.cz/cepice-usank... ale teda mam hrubsiu priadzu

olivka84
23. jan 2013

boze dievcata vy ste take sikovne no niektore tie vase vytvory su uplne dokonale a ja neviem ani blbu capicu upliest

luckybara
23. jan 2013

@olivka84 ahoj vim ale bez usi
...kuknu na mmb jestli tam neni usanka

olivka84
23. jan 2013

@luckybara to by bolo super dakujem

luckybara
23. jan 2013

@olivka84 jinak musis si udelat zkusebni vzorek s te vlny co mas,takže třeba 20ok a upletes 3 rady a zmeris si to..a pak to jen vynasobis..na bezesvou ponozkove jehlice jinak,klasicke a pak zesijes..

luckybara
23. jan 2013

@olivka84 jinak mám skoro stejný návod jak si psala ten odkaz.kdyby neco klidne se ptej

olivka84
23. jan 2013

@luckybara no trosku som sa stratila upletiem tie tri riadky a cim to vynasobim prosim ta po lopate lebo ja som total zaciatocnik

luckybara
23. jan 2013

@olivka84 takže uělej si na klasickou jehlici 20ok upet 3rady,a zmer to,zjistiš třeba že to je 12CM.takže 12cm=20ok,40ok=24cm,60ok=36cm..atd..a zjistis kolik musis zacinat ok na obvod...

pempusik
23. jan 2013

@olivka84 najlepsie bude, ak si naozaj spravis skusobnu vzosku. zalezi od hrubky vlny a ihlic, ktore k tomu prisposobis. ciapka nie je pletena do kruhu, je zosivana, takze to budes mat jednoduchsie 🙂. To uberanie ociek na vrchu si tiez prisposobis tak, aby bolo pravidelne.

saskax
23. jan 2013

@olivka84 presne tak ako Ti pisala
@luckybara 😉 odvija sa to od tej skusobnej vzorky.

olivka84
23. jan 2013

@luckybara aha no uplietla som 24 ociek a ma to 10 cm len neviem ci som zvolila dobru velkost ihlic vyzera to tak skaredo akosi mozno to skusim s mensimi neviem
@saskax
@pempusik
a este sa chcem spytat tu capicu mam spravit presne na obvod hlavy alebo o cosi vacsiu lebo teda uz som par capic plietla ale nmikdy som netrafila velkost a nedali sa nosit

luckybara
23. jan 2013

připočítala bych 1cm pokud budes podsivat tak klidne 3

olivka84
23. jan 2013

@luckybara no ona tam nepise ake ma velke ihlice ja uz som skusila 3 a 4 astale to vyzera inak asi skusim zohnat taku bavlnu ako ma ona tu kacenku

fassy
23. jan 2013

Ahojte holky, měla bych takovou otázečku ohledně háčkované deky viz. foto, jestli některá nevíte, co to může být za vlnu a vzor? Díky

saskax
23. jan 2013

@olivka84 a ake ihlice su odporucane na vlnu s ktorou pleties? Ja by som urcite spravila ciapku o 1 cm mensiu. Plietla som synovi a roztiahla sa mu. Robila som zo 100% merino vlny...skoro kazda vlna sa roztiahne - aby mu potom nelietala.

saskax
23. jan 2013

@olivka84 ak ju budes podsivat, tak by som spravila presne na obvod hlavy.

olivka84
23. jan 2013

@saskax aha a ked ju chcem aj podsit nemam cosi navysse nechat ? tusim 3 ihlice su odporucane

olivka84
23. jan 2013

tak na zaciatok mam hadam dost info skusim to s tou mojou vlnou drzte mi palce keby cosi dufam ze mi poradite

pempusik
23. jan 2013

@olivka84 a co to mas za vlnu? vies nazov?
kludne urob troska vacsiu capicu, ked ju budes podsivat, tak to bude potrebne. a ta sa ti potom ani pranim velmi neroztiahne, kedze podsivka nepusti

saskax
23. jan 2013

@olivka84 strikovala som synovi (obvod hlavy ma 51) a robila som ciapku na 50 a aj tak sa mu roztiahla a bombrlec mu ju teraz taha dole a stale mu pada...sestre som teraz strikovala (obvod ma 53) - robila som tak na 50-51 a je super. Nezabudni, ze patent sa pletie s ihlicami o cislo mensimi, cize ak budes ciapku robit 3-kami, tak patent 2,5-kami - aby to bolo pevnejsie. 😉

luci79
23. jan 2013

babyyyyy, idem sa vas spytat...robila ste niektora nieco z neonovej oranzovej? nemate foto vyrobku? dakujem 😉