Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

bambola
27. sep 2012

@79zuzana na cz sa nemusis nanovo registrovat, plati ti tam ten isty login a heslo ako na sk 😉

zuzka72
27. sep 2012

@79zuzana jj musíš se zaregistrovat-pod stejným jako jsi v SR, já musela taky se registrovat na SR oni to nemají bohužel propojený ☹

79zuzana
27. sep 2012

@zuzka72 no uz som si to pozrela, mas prekrasnu zbierku 😉 v dobrom zavidim 😉 mozem sa spytat, ak to nie je tajne, odkial si mala navod na sponge bob a na tie adidas ciapky ? urobila by som to aj mojim chlapcom. Ak nie, nic sa nedeje, dakujem aj tak 🙂

79zuzana
27. sep 2012

@bambola
@zuzka72 uz sa mi to podarilo, tak bud som sa uz registrovala aj predtym, alebo platilo to iste heslo 🙂

zuzka72
27. sep 2012

@79zuzana nevím, jak to vložit sem, takže pošli mi email,pošlu ti návod na adidas mám 2 verze 🙂 a ten Spongebob tak to je podle obrázku, na to návod nemám, jen prostě jsem kopírovala obrázek.

79zuzana
27. sep 2012

@zuzka72 dakujem, uz som ti poslala IP. Tak toho sponge boba skusim kopirovat podla tvojho obrazku 🙂

monalisatko
27. sep 2012

@blka ja teraz robím čiapku z camilly a háčikom 3,5 🙂 je to v pohode.

monalisatko
27. sep 2012

@79zuzana no na to že mesiac, perfektné, šikulka si veliká 🙂

eupha
27. sep 2012

Ahoj holky, jsem začátečnice, tento týden jsem se naučila nejzákladnější techniky - kr.sl., dl.sl., polosloupek a háčkování do kruhu. Zatím jsem jen dělala různé čtverečky a pilovala držení, techniku, počítání, utahování.
Mohly byste mi poradit čím tak nejjednoduším začít, abych pořád nedělala čtverečky, ale měla už něco hmatatelného? Děkuji 🙂

zfidorka
27. sep 2012

@bambola 😀

bambola
27. sep 2012

@zfidorka hehe 😀 evidentne sme vsetci zacinali rovnako 😀

letuskah
27. sep 2012

@blka ja na camilu 3,5 😀 ale to je podla mna maximum

@79zuzana krasne veci 😕 😕 😕

eupha
27. sep 2012

@zfidorka
@bambola díky moc holky 🙂

janabanc
27. sep 2012
majuskovci
27. sep 2012

Ahojte šikulky.Práve pred nedávnom som sa sama začala učiť ako sa háčkuje.Štrikovať viem,ale háčkovať som vedela maximálne retiazku.K učeniu háčkovania ma primälo jedno super podujatie,mamy mamám-kde sa háčkujú čiapočky a ponožky pre predčasne narodené deti.Sama som mama predčasne narodeného dieťaťa tak viem aké to je dôležité a úžasné podujatie.Tak ma to pochytilo,že som uháčkovala čiapočku,2 ponožky.
Chcela by som Vás poprosiť strašne sa mi páčia čiapočky so sovičkami.Mám 7 mesačného synčeka,tak by som mu chcela uháčkovať,len by som potrebovala návod a poradiť z akej priadze by bolo najvhodnejšie čiapočku uháčkovať.Vopred Ďakujem za ochotu

juny
28. sep 2012

@79zuzana to vážne si sa naučila háčkovať pred mesiacom? 😉 Tak klobúk dole,krásna práca 🙂

rencaboch
28. sep 2012

Ahoj holky tak jsem oprášila háček a po 7letech začla zase háčkovat 🙂 Hnědá čepička byl první pokus a modrá druhý pokus...teď zkouším zimní čepičku z reliéfních dl.sl. ale pořád se mi to rozšiřuje...myslíte,že to může být přízí?? Zkoušela jsem i ubírat ale to se zas vlní 🙄 tak jsem z toho nešťastná.

letuskah
28. sep 2012

@rencaboch a po kolkych riadkoch sa ti to este rozsiruje? lebo ono sa to realne nemusi rozsirovat len chvilku trva kym sa to zacne podobat na to co to ma byt aj ked uz nepridavas 😉 kludne to moze byt priadzou ale aj tymi reliefnymi stlpikmi
a ciapocky su krasne, ta prva sa mi paci velmi

rencaboch
28. sep 2012

@letuskah no to jsem si také říkala, že se to časem stočí 😀 ale jsem u 20 řádku a nerozšiřuji od 9řádku a stejně se to pořád rozšiřuje 😅 asi zkusím jinou přízi 😒 ale té práce je mi líto...Jinak děkuji

letuskah
28. sep 2012

@rencaboch tak skus mensiu zakladnu placku alebo sa ti tam niekde nadrabaju stlpiky 😕 aku mas vlnu?

rencaboch
28. sep 2012

@letuskah vlnu mám Lady deluxe, si říkám jestli to nedělaj ty reliéfní sl. Zkusím udělat menší placku a vemu si i jinou vlnu...snad to už půjde 😉

letuskah
28. sep 2012

@rencaboch tu nepoznam ale poskusaj aj iny vzor mozno to je stlpikmi...

zfidorka
28. sep 2012

a jesen moze prist 🙂

juny
28. sep 2012

@zfidorka krásne vecičky,škovná si 😉

79zuzana
28. sep 2012

@majuskovci ahoj mam navod na sovickovu ciapku, ale je v anglictine, tak ak by ti to pomohlo, rada ti to poslem. Ja zatial pletiem vsetky veci len so 100% akrylom, lebo sa este len ucim, a tato vlna je tu zatial najlacnejsia🙂 ale su z nej teple ciapocky a malej sa dobre nosia 😉 A je aj hruba, tak to mam vsetko uhackovane velmi rychlo 😀

79zuzana
28. sep 2012

@zfidorka krasne je to 🙂

flossie
28. sep 2012

ahojte mamicky.....nevedela by mi nektora z Vas poradit, ako na tuto satku/sal? nejaky nakres alebo aspon slovne?? velmi dakujem!! 🙂

perlaoceanu
28. sep 2012

@zfidorka ahoj, mas prosim za navod na ten polorolak. Z akej priadze si to robila?