Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

jana0706
19. okt 2012

@luceka nadherna suprava, mohla by som poprosit o navod na tu skriatkovsku ciapocku? dakujem pekne

vera_vila
19. okt 2012

@lenica81 Děkuji, podívám se, co u nás mají, ale ty barvy té Tango jsou super...
@adrika79 Děkuji za odkazy, zkusím se podívat, jestli u nás něco takového taky je, líbí se mi tam ty "bambulky" na krajích...

adrika79
19. okt 2012

@lubka231 Ano, tak sa to robi, ale zalezi od vlny - ked je placka hotova, tak si ju rukami natiahni ako vladzes - niektora vlna je natahovacia, takze sa placka robi o 1 - 1,5 cm mensia, ako ti vyjde podla vzorca, ina je tuha, takze presne podla vzorca... ale zvycajne baby robia o ten 1 cm menej - ja robim presne podla vzorca, lebo hackujem tuho, tak mi to vychadza ... kto vsak hackuje volne, tomu sa placka natahuje a mozno preto je ta placka aj velka... 😉

amexa
19. okt 2012

@adrika79 no uz sa mi raz podarilo :D si neviem predstavit ze by sa mi to stalo pri metrovom saly 😀

luceka
19. okt 2012

@jana0706 děkuju 😉 link na návod je zde http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=6925
je to jednoduché, jen jak jsou to krátké sloupky, tak to trošku trvalo, než jsem se dobrala konce, zasloužilo by si to silnější přízi, než jsem měla, anebo jsem mohla jet dvojitě, háčkovala jsem z příze Merino háčkem č. 3 🙂

vera_vila
19. okt 2012

@adrika79 můžu se ještě zeptat - jedno klubíčko té Argentiny stačí na jednu šálku, že?

adrika79
19. okt 2012

Momentalny hit - volanikovy sal... dobry darcek :D

adrika79
19. okt 2012

@vera_vila Ano, staci, ale zalezi od toho, aky chces siroky sal - ak na klasiku 19 + 1 ocko, tak mne sa zdal kratky... potom som robila na 14+1 a ten sa mi pacil....

vera_vila
19. okt 2012

@adrika79 Děkuji... zkusím se podívat u nás v galanterce, co mají v nabídce, abych nemusela objednávat na internetu a platit poštovné... v jedné galanterce jsem nějakou volánkovou viděla, tak tam po neděli zajdu.

lenica81
19. okt 2012

@vera_vila @amexa @adrika79 jaj, mne padlo ocko pri ukoncovani toho volanoveho salu, som parala asi 2 metre, pokym som chytila to blbe ocko... fuj... 😝 😀 uz som sa videla, ako to cele vyparem, lebo ani za nic som to nevedela uchytit... 😔

lucka_k
19. okt 2012

@vera_vila nasla by som niekde tvoju robotu?prípadne ta poprosim mail kde by som ti poslala vzor ciapocky co by som chela,velmi pekne dakujem pozdravujem Lucia

vera_vila
19. okt 2012

@lucka_k upletla jsem toho hodně, pletu od nějakých 11 let, ale bohužel fotky svých výtvorů nemám... o pár stránek dál tu najdeš moji malou 3-dílnou modrou soupravičku, pletenou pro mého budoucího synka... jsem tu na diskuzi poměrně krátce a dřív jsem své práce nefotila... Možná Ti to bude málo, rozhodnutí je na Tobě... Mail Ti posílám do IP

amexa
19. okt 2012

@lenica81 ja budem zajtra PRVYkrat ukoncovat...podla youtube...tak som zvedava...uz rozmyslam na co to najskor navlecem preistotu aby ma neslahlo 😀

79zuzana
19. okt 2012

mojej malej princeznicke ;)

adrika79
20. okt 2012

@radosska Ja pouzivam Elian klasik, ale je tensia, davam dvojmo - niekedy sa zadrhava a niekomu je pichjlavejsia, nam ztial vyhovuje, ale urcite nie je taka jemna ako tanga - tiez musis hackovat jemne, neutahovat velmi, lebo potom je to tuhe - tak hacik 5... Ale ma velky vyber farieb.... Este podobne hruba ako Tango je Lada Luxus, trochu tensia Aljaska... Aj dvojmo LInda, Dora - ta je lesklejsia, velmi pekna... 😉

adrika79
20. okt 2012

Pletena supravicka...

adrika79
20. okt 2012

A este stucne a sal...

blka
20. okt 2012

@79zuzana @adrika79 Můžu se zeptat, jak uchycujete ty copánky?

adrika79
20. okt 2012

@blka jasne, prisijem ich :D alebo rovno vlnu prisijem - vsetkych 6 - 10 kusokov, ktore potrebujem , a az tak pletiem vrkocik :D

adrika79
20. okt 2012

@lenica81 Ja pri volanovom sale, ked pretiahnem tych 14 ociek cez to 1 ocko este urobim 1 upevnovacie ocko a tak zasa idem na 14 + 1 a mne to drzi...

radosska
20. okt 2012

@adrika79 jeeej, ďakujem za infošky.. si zlatá.. no poskúšam aj ja všelijaké varianty a uvidím kotrej ostanem verná.. 🙂

79zuzana
20. okt 2012

@blka ja to neprisivam, jednoducho prevleciem vsetky vlny cez spodne ocko a potom pletiem vrkocik 🙂

vierka82
20. okt 2012

drobcovi na zimu 🙂

bv_alexandra
20. okt 2012

Recyklačne ranné okienko :D
Moja dcéra ráno vytvorila. Umleté na mlynčeku na pletenie 😉 😉 😉 :D

bv_alexandra
20. okt 2012

🙂

miruska15
20. okt 2012

@andy1978 ahoj prosím napíšes mi ako si robila silt na čiapku ja som s tých návodov a podpisov jeleň.Dakujem

andy1978
20. okt 2012

@miruska15 ten silt som robila tak, ze pri prvom riadku, ked som nahadzovala ocka, tak kazde druhe som zdvojila, potom ostatne riadky uz do kazdeho ocka iba po jednom. Tvarovala som ho tak, ze na konci riadku som zhackovala dve ocka a na zaciatku som pichala az do druheho ocka. Skus pozriet aj tento navod. http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=3866. Snad ti to pomohlo.

lenica81
20. okt 2012

@adrika79 a ty si to plietla, lebo o upevnovacom ocku nic neviem... 😅 😕 ja som tocila 8 ociek nahodenych... 😉

miruska15
20. okt 2012

@andy1978 jej dakujem si zlata ukladam si to a pojdem to skusit snad mi to pojde

lenica81
20. okt 2012

@vierka82 paradna ciapka, mas navod na nu... 😵
@bv_alexandra super napad...