Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

lucka654
12. mar 2014

@pifina pozri moj album s čiapkami a oblečením, mám tam aj sedielká na svetrík či šatky

womankc
12. mar 2014

@beatricer môžem poprosiť návod ?????? ďakujem

womankc
12. mar 2014

@hasleerka fúha, to neviem, či zvládnem , ale skúsim , ďakujem

lucka654
12. mar 2014

@womankc striedaš riadky-jeden robím pevné očká z volánovej a druhý DS z priadze, z ktorej urobíš pás.

lucka654
12. mar 2014

@womankc ktorú?tú melírovú modrú?

womankc
12. mar 2014

@lucka654 áno tú , z tej vlny si tam mala aj svetrík

womankc
12. mar 2014

@lucka654 aha , ja som robila tak že som tú volánovú vplietala v riadku spolu s tou vlnou druhou a potom som robila 3 riadky normálnou a 4 riadok zas s volánovou . mne sa to zdalo hrozne nahrnuté na sebe , tak ale asi záleží aj na tej volánovke , ja som mala takú s tými bambulkami na konci , teraz idem robiť takú dúhovú

lucka654
12. mar 2014
womankc
12. mar 2014

@lucka654 Ďakujem veľmi pekne

kadri
12. mar 2014
tretulka
12. mar 2014

@womankc myslis vesticku? urobila som si obdlznik na velkost chrbatika malej, na kratsie strany som spravila slucky z retiazkovych ociek, cize som spojila dlhsiu cast s tou kratsou na oboch stranach = otvory na rukavy. Cele som to obhackovala ks, a potom uz len vzorka, taka ista ako na ciapocke, vid koment vyssie. Zdalo sa mi to malo, tak asi v 7r som uz robila 3DS, 1ro, 3DS, aby to bolo sirsie, ale to uvidis sama, mozno Ti budu tie 2DS dost.

beatricer
12. mar 2014

@womankc na tú zelenú súpravu?

elizabeth015
12. mar 2014

Dobrý večer, chcela by som sa spýtať, či neviete vytvoriť alebo aspoň poradiť mi ako by som si vytvorila vzor podľa napríklad nejakého obrázku. Ďakujem 🙂

womankc
13. mar 2014

@beatricer áno na tú zelenú

tretulka
13. mar 2014
79zuzana
15. mar 2014

@womankc neviem ktoru ciapocku presne myslis, ale poviem ti pravdu, ja vobec nepouzivam navody pri hackovani. Ale skusim ti aspon nejako popisat ako to robim ;)
aha...asi tu fialovú. Tak tam sú dlhé stĺpiky iba. Pridávala som postupne aby bola placka a potom len dokola....hm....jak tatar píšem ale inak neviem vysvetliť

79marry
16. mar 2014

Moje nové 😀

tomaskovamaminka
16. mar 2014

@79marry Krasnucka modelocka, ciapocka jej velmi pristne🙂

79marry
16. mar 2014

@tomaskovamaminka Ďakujeme 😀

79marry
16. mar 2014

@meggi0201 ja mám tento problém takmer vždy, hlavne, keď háčkujem pre dcérku, tak to robím teraz tak, že podľa výpočtu : 3,14 odčítam z výsledku ešte aspoň 1-1,5 cm, podľa pružnosti vlny/bavlny a potom nám to sedí 😀.

womankc
17. mar 2014

@79zuzana aha no ja som asi nejako naprd pridávala, mne sa tá placka tak vlnila urobila som potom len dva riadky bez pridania a nepáčilo sa mi to , tak som to vypárala. No a to pridávanie na tú placku ako robíš, myslím koľko očiek pridať v ktorom riadku ....

meggi0201
17. mar 2014

@79marry ďakujem, práveže ja som nemala problém pri zimných a jesenných vlnách, toto som robila z jarnej takej tenkej 🙂

dabon
17. mar 2014

...z jeansky 🙂

lucka654
18. mar 2014

šatky pre moju Emku🙂

mmio
18. mar 2014

Máte niekto skúsenosť s pletením na stroji?

letuskah
18. mar 2014

@mmio ja som si stroj kupila na inzerat uz davno, aj som ho skusala ale treba tam daco poopravovat tak nestrikujem, musim si to zase rozlozit

mmio
18. mar 2014

@letuskah aha, tak všetky pletiarky pletiete ručne?

petra.vavra
18. mar 2014

zdravím všechny, mám obrovskou prosbu, nevíte někdo, jak prosím na tuhle pavučinku..hledala jsem na youtubku, ale nevím, co tam zadat.... kamarádka čeká miminko, tak jí chci udělat něco na focení, děkuji moc za rady 😉

http://www.fler.cz/zbozi/pavucinka-kytickova-ii...

frymi
18. mar 2014

Já nakupuji tadýýý
http://www.MojeGalanterka.cz

kerka13
19. mar 2014

@petra.vavra vlna je tato: http://www.garnstudio.com/lang/cz/yarn.php?id=86
podla mna je to pletene na o dost vacsich ihliciach ale vzor nepoznam, nakolko sa s ihlicami kamaratim len tak striedmo 😉