Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

meggi0201
26. okt 2012

asi banálna otázka ale zaujímalo by ma na dámskej čiapke na ktorú stranu dávate kvetinky alebo iné aplikácie? Synovi som dávala autíčka na ľavo a teraz pozerám, že kvetinky sú väčšinou na pravo, či je to úplne jedno? 😀 😀 😀 😀 😀

happy3
26. okt 2012

vedela by mi niektora sikovna hackarka poradit ako z tohto spravim sal?Nemozem sa dopatrat k postupu 😒 ,dakujem

monikanina
26. okt 2012

@happy3 Ahoj, pokud nevadí že se sem k vám vetřu, tak musíš nabírat jen oka asi na 4 až 5 háček . Nabereš krajní oko, za zhruba 4 až 5cm další krajní oko a třba desátým až 15 okem těch dalších předtím protáhneš. Záleží jak dlouhou ji chceš mít. Já protahuju desátým okem. Tím se to vlastně nařasí. Nevím jestli jsem to dobře popsala.

simisi
26. okt 2012

@majkak99 dakujem,uz ju mala parkrat vonku,a celkom jej pristane 😉

happy3
26. okt 2012

@monikanina dakujeeeem 🙂 a idem na to 😀

adel22
26. okt 2012

Moja prvá sada pre malú Ellinku🙂

adel22
26. okt 2012

Pre kočku, ktorá hladala tútu vlnu- uz ta akosi neviem najst, snad to tu zaregistrujes🙂

nikmik
26. okt 2012

Holky, jak dlouho vám zhruba zabere uháčkovat čepičku? Dělám svoji první na mimi asi 2 dny a pořád není hotová 😀 Tak jen jestli se výroba čase zrychlí... 😎

tiffanka
26. okt 2012

ahojte baby...Máte nejaké skúsenosti s vlnou Tango na čiapočky? Nie je veľmi objemná?... chcela by som na zimu niečo teplučké 🙂Dámsky nákrčník je z nej ok ...dík

http://www.galanterialucia.sk/galanterialucia/e...

letuskah
26. okt 2012

@meggi0201 davam autovmatisky na pravo, neviem preco ale asi je to uplne jedno. pre seba som robila ciapku a kvetinu nosim na lavo 😕

meggi0201
26. okt 2012

@letuskah ja som si ju dala tiež najskôr napravo, kukla som do zrkadla a akosi mi to nesedelo, tak som si ju prešila naľavo, asi je to o tom, komu kde to viac pasuje 🙂 😉

ducik
26. okt 2012

ahoj kocky, chodim vam sem obdivovat ty vase profi vytvory, mate to vzdycky takove krasne. koupila jsem si svoje prvni klubicko a tady je vysledek - dle navodu samozrejme, prevazne z MMB. soupravicka pro princeznu me kamaradky

meggi0201
26. okt 2012

Žienky, chcela by som si spraviť až mi v zime nezmrznú aj čelenku na gebuľu, poradíte mi ako na to? Nemá to byť dáky pružný vzor, aby sa to natiahlo na hlavu? Alebo vzdadu na krku na gombík? ďakujem za každú radu, či návod a hlavne niečo ľahučké, zatiaľ môj obľúbený DS 😀 😀 😀

letuskah
26. okt 2012

@ducik krasne a ten salik je svetovy

@meggi0201 ktosi tu raz dal obrazok na taku celenku, boli to DS ale hackovane nie pod nitky ale medzi DS a nie dokola ale po riadkoch, predpokladam ze sa to casom natiahne, ale ved ked operies tak sa zase staihne 😉 a tusim tam bola velka kvetina, take hnede to bolo a pekne, robene velkym hacikom a hrubajznou vlnou

meggi0201
26. okt 2012

@letuskah nooo hádam to nájdem v tých 395 stranách 😅 😅 😅 😅

meggi0201
26. okt 2012

@evelin116 tak tento modrý bubák je delový woow jednoduchý a pritom aký krásny 🙂

letuskah
26. okt 2012

@meggi0201 ani to nehladaj, to je sialenstvo, to bola retiazka z cca 20 ociek a na to sa robili tie DS az do pozadovaneho obvodu a bud zosite alebo zhackovane, nic zlozite

meggi0201
26. okt 2012

@letuskah no náhodou 30 strán som už prezrela tak zhruba 😀 😀 😀 😀 😀 ďakujem

meggi0201
26. okt 2012

@letuskah len ešte prosím poradiť, mám 20 RO a chcem tie DS, to mám urobiť 3 RO navyše? alebo ako ten prvý stĺpik? dajak neviem

letuskah
26. okt 2012

@meggi0201 bud sprav este 3RO navyse k tym 20 alebo si vezmi z tych 20 len si pocitaj aby si mala stale rovnaky pocet DS v kazdom riadku

meggi0201
26. okt 2012

@letuskah nechcelo sa mi čakať na odpoveď, tak som to skúsila takto: vpichla som do 19 očka, nabrala vlnu, urobila pevné oko, na ňom 3 RO, do tohoto istého očka druhý DS a vyšlo mi parádne 20 stĺpikov dokopy jupííí improvizacia je asi najlepšia 😀 😀 😀 😀 😀 😀

blackcat8885
26. okt 2012

Sú tu a také ktoré svoje výtvory predávajú,majú nejaké fotky vecí kt.spravili?Lebo ťažko to nájsť v bazáriku.Možno keby sa mi niečo páčilo mala by som záujem kedže ja som na tieto veci ľavá ☹

tiffanka
26. okt 2012

@letuskah ...chcela by som niečo melírované, ale toto je v jedno tenké na zimu , na čiapku..a dvojmo asi hrubé, či? 😕 Nemáš nejaký tip 🙂 ...dakujem
http://www.ganella.cz/prize-bella/1241-prize-be...

adrika79
26. okt 2012

@blackcat8885 Ahoj, ak by si mala zaujem, ja mam foto svojich veci na mojej stranke na FB - http://www.facebook.com/HackovanieAPletenieByAd...
su tam nejake veci aj pre male babatka
vsetko dobre! 😉
adrika

adrika79
26. okt 2012

Tiffanka Podla mna je tango na hackovanie hrube - teda ak ti nevadia diery a podsijes to, ale na pletenie je svetove :D

adrika79
26. okt 2012

Tiffanka Podla mna je tango na hackovanie hrube - teda ak ti nevadia diery a podsijes to, ale na pletenie je svetove :D
@adrika79

letuskah
26. okt 2012

@tiffanka na zimu kludne dvojmo, nebude to az tak hrube, akurat ten melir dvojmo nevynikne tak pekne lebo sa ti nepodari robit to tak aby vzdy rovnake farby boli spole pri sebe, potom radsej hrubsi melir ak by si nasla, na ihlice/hacik 5 prip 6

vera_vila
26. okt 2012

@meggi0201 já jsem si vždy čelenku pletla akorát vroubkovaným žerzejem (rub i líc hladce) a vzadu sešila, je to krásně pružné, takže knoflík není potřeba (když jsem měla silnější přízi a neplatla jsem ji "dutou"... Nebo si pak někde na netu najít nějakou kombinaci třeba hladkého žerzeje a nějakého copánku (ale to už se teď moc nenosí) - ty se pletou většinou jako "duté" (dvouvrstvé) z tenčích přízí...

vera_vila
26. okt 2012

@happy3 http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=8437 tady háčkovaná... alekoukám, že už pozdě...