Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

lucia32
29. jún 2011

@dievcatko84 ano je to jej srdiečko, ale návod naň tam nemá, ale už mám uhačkované svoje 🙂

lucia32
29. jún 2011

@baskaj tú kvetinku si robila podla nejakeho návodu? Či len dookola si stale zväčšovala okvetné lístky? A ten spodok tie vlnky? Sú len dohačkované na hotovú čiapku? Či? Z obrazku to nie velmi dobre vidieť, mám polročnú praneterku, tak by som jej niečo také skúsila urobiť, je to velmi, velmi krááásne...a tvoja bambulka je v nej rozkošná 🙂

pata31
29. jún 2011

cafte, ja som teraz robila macickovu ciapocku, a uz makam na dalsej...
@lucia32 krasna ciapocka, aj to srdiecko sa ti podarilo 🙂
@dievcatko84 jej, tak ty teraz budes len pre malicke chystat, aj ja sa na to tesim, ked sa podari druhe 😉

lucia32
29. jún 2011

@pata31 vdaka...aj tvoja je vydarená, pekná kombinácia farbičiek 🙂

pata31
29. jún 2011

inac som blbec z toho polostlpika, prvy krat to pocujem...poznam len KS a DS 😅 musim si to na nete nastudovat 😝

dievcatko84
29. jún 2011

toto je tiez zaujimave...

https://www.youtube.com/watch?v=_MMPLqDMUuA

ale som z toho mierny debil... 😖 😝

iloha
29. jún 2011
https://www.youtube.com/watch?v=sONRCluPj2A


@lucia32 je velmi jednoduché, a záleží jak velký si uděláš ten čtverec než uděláš nahoře vějířek 🙂 lze i barevné .....

baskaj
29. jún 2011

@lucia32 kvetinu som robila len tak od oka a tak aj vyzerá, lebo tie lupene, čo sú za sebou, sú také nepravidelné, napr. dva veľmi blízko na sebe, potom zase medzera... 😝 Návod na takú veľkú som nikde nemohla nájsť. Ale 7-lupeňovú už robiť nebudem, lebo boli moc nahusto, takže nabudúce max 5 alebo 6-lupeňovú. Do stredu kvetu som ešte prišila taký ten lesklý našívací kamienok či ako sa to volá...

A hej, volániky som nadháčkovala. Najprv som urobila iba klasika ten dolný. Ale čiapočka bola moc "prázdna". Potom som teda priháčkovala vrchný (chcela som najprv urobiť len dva volániky), ale ten som urobila moc vysoko a keď som malej čiapočku dala na hlavu, tak sa volánik ešte aj natiahol a odstával kolmo od hlavičky. Tak som ešte urobila aj ten stredný (a do toho základného riadku som dala o niečo viacej očiek, aby to malo po nasadení na hlávku väčšiu vôľu). No ale volániky som ešte aj tak musela niťou na pravidelných úsekoch poprišívať k čiapočke, lebo od nej odstávali a nebolo to pekné. Neviem, ako robiť taký volánik, aby neodstával. Asi na ten základný pásik nahodiť ešte viacej KS alebo čo...

A teda najprv som si ružovou farbou na čiapočkové okienka nadháčkovala pás KS a potom som do nich robila biele oblúčiky. Ja som ich robila až po prišití kvetu. Som zvedavá, ako sa ti podarí, potom sa pochváľ 🙂

lucia32
29. jún 2011

@baskaj no niekedy taká neplánovaná čiapočka vyzerá lepšie ako tie podla návodu... skúsim aj ja niečo pošpekulovať 😀
@iloha idem kuk, ale ked píšeš o štvorci, tak viem ake srdce myslíš, som hačkovala male srdiečka tak, bo na väčších vejariky vyzerali čudne, ale teraz ma napadlo, že horny oblučik sa da zväčšiť viackrát nahodeným DS, jaj bože ako mi to niekedy nepáli...ale ako som hore dala, som si uhačkovala z KS take jednoduche a nevyzera špatne 😀

lucia32
29. jún 2011

@iloha a tu Teresu ma nikdy na yutubke nenapadne popozerať 😝 😀

lucia32
29. jún 2011

@iloha skuknuté, akurát, že ja som na tom vejariku nedavala 1 RO navyše medzi DS 🙂

iloha
29. jún 2011

@lucia32 bezva, já odfotím až bude batoh hotový i se srdíčkem, ale dělala jsem též jen z krátkých sloupků a vypomohla si nahazovaným dlouhým 🙂
uvidím jaké bude další

monika0001
29. jún 2011

ahojte - síce nemám veľa času teraz háčkovať ale aspoň troška sa venujem foteniu - ak sa mi podarí a tak som dnes nafotila malinkú v šatičkách čo som jej uháčkovala ešte ako tehulka 🙂
Síce sú jej ešte troška veľké ale veď ona dorastie 😉

pata31
29. jún 2011

@monika0001 jej, krasna je malicka 🙂 ...a ako sa drzite?

monika0001
29. jún 2011

@pata31 - Ďakujeme 🙂
no občas bojujeme cez deň so spánkom ale pohoda. Už sme zdravé (teda Stelli už úplne, ja ešte troška doháňam ) tak to je hlavné 🙂
Vy sa máte???

pata31
29. jún 2011

@monika0001 a ste boli chore? 😕 ja sa dnes snazim malu odstavit, bo sak uz ma rok a pol a by sme chceli aj druhe....tak ju vecer uspal mm, no zazrak 😀 , tak uvidime, co to bude v noci 😝

monika0001
29. jún 2011

@pata31 - ja som nemala to šťastie kojiť dlho ☹
hej boli sme choré. doniesli sme si to z návštevy ☹ ale už je to preč 🙂
no viem si predstaviť 😝

pata31
29. jún 2011

@monika0001 tak to je skoda, ze sa nedalo, ale ked sa neda, tak sa nebudete trapit...to Tami je zavislacka, tak to bude este tazke... 😝 a fajn, ze uz ste zdravy 😵

lucia32
30. jún 2011

@monika0001 teda malinká je úplne, že rozkošná a fotka na 1 🙂 S kojením sa netráp, ani ja som nekojila dlho, len 3 mesiace, pretože maličká mala problémy a ako sa neskôr zistilo, ma alergiu na BKM (bielkovina kravského mlieka) ....hlavne, že su deturence v pohode, či už kojené či nie...

zuzka72
30. jún 2011

UUUf díky, už vás mám...zlatá...

iloha
30. jún 2011

@zuzka72 zuzka72 @iloha jejda tak já asi budu taky objednávat tak podej info, jaky jsou a nafoť detaily
Dnes v 10:16 • 4 děti • Odpověz • To se mi líbí • neboj Zuzi, nafotím, ale asi ti to pošlu na mail, protože sem nemůžu vkládat a nebo si to dám na fb 😉

zuzka72
30. jún 2011

@iloha jj jasný OK..

katkabb1
30. jún 2011

ahojte, chcem sa vás opýtať, keď háčkujete nejaké čiapočky,alebo šatky na leto, akú vlnu, alebo priadzu používate? a aké číslo háčiku používate? Ja som začala pred pár mesiacmi, ale veľmi ma to chytilo 🙂 nejaké čiapočky už úspešne nosíme. Som rada, že som tu našla túto tému 🙂

iloha
30. jún 2011

@katkabb1 Katka, Camilla, Daniela, Sněhurka, Panda ... a vše co je 100% bavlna, bambus, nebo viskozové hedvábí.......... háček je na přebalu příze vždy uveden (většinou používám 2 ev. 2,5 někdy 3)

veru0603
30. jún 2011

@katkabb1 Ahojky, Já háčkuju z příze Catania, ještě slabší je Catania Fine, silnější zase Cotton Time- vše výrobce Schachenmayr.
Hodně štěstí a elánu 😉
http://hackovane-cepicky.freepage.cz/prize_cata...

katkabb1
30. jún 2011

@iloha
@veru0603
ďakujem vám za tipy, určite popozerám v obchode 🙂

Stihla som pozrieť niekoľko strán dozadu a výtvory sú naozaj perfektné, super inšpirácia 😀 😀 😀 Teraz len prelúskať celých 127 strán 😵

myzma
1. júl 2011

sa pridavam ku @katkabb1, ste sikovnice, ked pozeram na tie vase vytvory, no nadhera 🙂

nemam velmi cas na preluskanie vsetkych 127 stran, pozeram len priebezne prispevky s odkazmi a pod...

ja mam za sebou a 5 capiciek, z toho 4 nositelne, ale len 3 ktore budeme fakt nosit 🙂

kvetinky ako ozdoby skusam svojim stylom, lebo neviem citat tie navody ... mate nejaky tip na lahky kvietok? ja som robila placku a potom obluciky - 1. variant (na tej bielej a farebnej) a potom 2. variant - sedmokrasky, ale tie sa mi zle robili (na tej ruzovej)

@baskaj a ta tvoja kvetinka je krasna, ak som ti pisala ip, robila si placky a potom obluciky, ci obhackovala retiazku? ci?

paci sa mi velmi tvorba od @antonia1, viete mi poradit, prosim, ako urobit takuto kvetinku? resp. ty antonia? ta biela s bielou kvetinkou alebo i ta sedo ruzova... (dovolila som si stiahnut fotky na pre inspiraciu, dufam, ze je to v poriadku)