Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

letuskah
23. júl 2011

@helimama myslim ze raz mesacne ale nemavaju to vsade a mavaju malo kusov tak sa treba dohodnut so stankarmi nech ti odlozia 😉

zajo79
23. júl 2011

@letuskah jeeej, super.

na jesen ako som zostala tehu, som zacala hackovat.. uhackovala som tri ciapky, potom mi doki povedal,ze to ma byt chlapec- aj je, tak som hackovanie pleskla ze ho nechcem ani vidiet. som sa tesila ze pre babu budem robit hackovane capicky 😀 no a ako vidim aj pre chlapca sa da nieco uhackovat. 🙂))

ale uz mam zase naladu nieco robit, .. v zivote som nestrikovala.. viete dat tip kde zacat? musim zohnat neaku knizku ale vy ste tu skusene, tak hladam radu v prvom rade u Vas. 😎

baskaj
23. júl 2011

Kočky, chcem malej urobiť takúto nejakú čiapočku k červeným nohaviciam, viete mi dať nejaký návod na tú listovú ružicu hore aj s tou stonkou? Či mám to robi tak, že urobím si kruh a potom budem len tak z brucha robiť tie cípy?

letuskah
23. júl 2011

@baskaj ja by som spravila retiazku cca 9 ociek a po jednej strane 2KS,2PS,1DS,2PS,2KS a naspat zase z pacnej strany retiazky tak isto, a tak by som spravila po jednom kazdy listok a prisila. a stopku cca 5 retiazkovych ociek a cestou spat KS do kazdeho RO 😉 ale netusim ako to bude vyzerat

@zajo79 pre chalana je to dost limitovane co sa hackovania tyka ale da sa, ja som uz spravila ciapku s vestickou a teraz ten klobucik a svokra spravila stasiemu pulover, takze da sa len bez cifrovania, vlniek a podobne 😉

baskaj
23. júl 2011

zaujímavé a už vyskúšané - začiatok čiapočky: http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=1793

lucia32
24. júl 2011

Baby ako sa to hačkuje, že v riadku vyzeraju tie čiarky, pružky ? Poza očko či ako? Kto vie?

veru0603
24. júl 2011

@lucia32 Ahojky, za očko 😉 - háčkuješ to zadní, přední necháš být.

veru0603
24. júl 2011

Klobouček a nákrčník z příze PUNTO.
Konečně něco pro mou malou princeznu Nellinku 😵

lucia32
24. júl 2011

@veru0603 som to skušala, ale sa mi ten DS na tom očku nejak popotahoval, tak som myslela že to robim zle 😝
Nákrčník na princezne krásny...

veru0603
24. júl 2011

@lucia32 ty první dva jsou takové vytahané, ale pak už by neměly být..

moc děkuji, ani ho nechtěla sundat..už z ní začíná být modelka 😀

snehovavlocka
25. júl 2011

@myzma tu je konecne fotka mojej prvej tuniky. povodne to sice malo byt tricko pre mna, potom saty pre dceru,ale ani tunika nie je na zahodenie 😅 a nabuduce budem trpezlivejsia.

inak,baby,neporadite mi niektora navod na chlapcensku vestu(hackovanu)? 😝

helimama
25. júl 2011

@letuskah ďakujem 🙂

baskaj
25. júl 2011

@dievcatko84 Zuzi, už mám tú pružnú niť doma. Do koľkých posledných riadkov si to cca dávala? A minula si pritom celé vretienko, či iba časť?

dievcatko84
26. júl 2011

@baskaj Basi davala som len do poslednych tych co sa robia ks, tak podla oka, myslim, ze 3-4 boli? 😕 😅 spevni ti to a bude to pekne pruzit 😉

ankan
26. júl 2011

baby poradíte mi či sa tento typ priadze "zrazí", alebo natiahne? 55% acrylic, 24% wool, 21% cotton. Tvorím väčšinou zo 100% bavlny, alebo akrylu a tak s takýmto zložením nemám žiadnu skúsenosť. 😀 😀 😀

ewana73
27. júl 2011

baby,neupletla by ste mi niektora svetrik pre maleho?(samozrejme nie zadarmo).kupila som totizto vlnu s tym,ze mi ho urobila jedna znama, no ale ked som dostala konecny vysledok tak som bola sklamana 😢 . rukavy su mu uzucke a patenty na golieriku a rukavoch postahovane lebo bolo malo vlny.(a to som viacej krat upozornila,ze dokupim ked treba nech je radsej viac ako malo,lebo to co som kupila mi poradila predavacka). tak co s nim teraz,luto mi je vyhodit uplne novy ani raz ho nemal.

baskaj
27. júl 2011

Ozaj kočky, ako háčkované čiapočky vlastne periete?

letuskah
27. júl 2011

@baskaj hodim do pracky s podobnymi farbami a periem 😀

pata31
27. júl 2011

ahojte, pridavam nove vytvory...okrem klasickych ciapok, aj jedna hruba celenka, to pre neter na narodky a este slimacik, kamoska chcela na ciapku, tak aspon som nieco nove skusila 😉 😵

pata31
27. júl 2011

@baskaj na 40 stupnov, klasika, aj ked trosku sa stiahla jedna ciapocka, ale potom sa zase roztiahla 😉

jagatko
27. júl 2011

Ahojte viete mi poradit, kolko vlny asi treba na svetrik pre dievcatko, ktore ma rok a pol a nosi velkost 86

katka1981
27. júl 2011

Ahojte, neviete mi poradit v BA dobru galanteriu alebo eshop, hladam priadzu na hackovanie, najlepsie Camillu, moze byt aj ina, len aby mali farby, kt. chcem, dakujem

veru0603
28. júl 2011

@jagatko ahojky, tak třeba příze Baby Wool- růžový svetřík v předposlední řadě, spotřeba 175g 😉
http://hackovane-cepicky.freepage.cz/inspiratio...

jagatko
28. júl 2011

dakujem

ankan
29. júl 2011

Opäť prosba keďže nikto nereagoval
Poradíte mi či sa tento typ priadze "zrazí", alebo natiahne? 55% acrylic, 24% wool, 21% cotton. Tvorím väčšinou zo 100% bavlny, alebo akrylu a tak s takýmto zložením nemám žiadnu skúsenosť.

dievcatko84
29. júl 2011

@ankan hm...ja si myslim, ze sa ti to nezrazi ak budes prat pri nizkej teplote, ale urcite sa ti to bude mierne roztahovat..moj nazor..radsej urob trooosku mensie 😉 co ides robit z toho?

pata31
29. júl 2011

@zuzka72 prosim ta, nedas mi navod na tu kvacku nike? diky moc!

zuzka72
30. júl 2011

@pata31 dám ti návod na co chceš, ale co je to to kvacku nike??????? 😖

pata31
30. júl 2011

@zuzka72 no to je ta znacka nike, co hackujes na ciapocky...
a mozes mi aj pumu dat, please, bo mm by chcel taku 😉