Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

eriqe
27. okt 2008

podla mna ten prvy riadok je jedno aky stlpik robis 😉

duskaf
27. okt 2008

kili, ja keď som urobila prvú vestičku, tak potom so už robila z akéhokoľvek materiálu aj so zatvorenými očami, ale museli mi to ukázať, pochopila som a presne to ja potrebujem, aby mi to niekto ukázal a potom budeme robiť čiapočky pre radosť komukoľvek a z akéhokoľvek materiálu, ale kto mi to ukáže? Nejaká dobrá duša by sa mohla nájsť. 😵

kili
27. okt 2008

eri, čo len prvý riadok? ako tie diery? no tak ja to ešte skúsim, už som to odložila. mala by som si asi najprv dať predpísať antidepresíva a potom sa do toho pustisť 😝 😀

telinka
27. okt 2008

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
tak dievcata toto je moj druhy-zverejnitelny pokus o hackovanu ciapku pre moju pubertacku anusku 😅

eriqe
27. okt 2008

to aka je derava zavisi aj od toho ake stlpiky robis

telinka
27. okt 2008

kili.....nevzdaaaavaj to!!!!!

kili
27. okt 2008

eri, ale mne sa nerobí diera v tom, čo akurát pletiem ale sa mi vyťahá tá dierka, do ktorej pichám, čiže to v predošlom riadku a to už nemám možnosť nijak dotiahnuť.

eriqe
27. okt 2008

hm Kili a pichas do toho ocka, alebo medzi stlpiky, zvlastne

kili
27. okt 2008

pichám do očka. ale neviem, teraz som to skúšala a asi to nebude až tak zlé, tak skúsim pokračovať a tak neťahať

kili
28. okt 2008

zas sa mi to zvlnilo, myslíte, že to môže byť problém? teda že sa to nebude dať nosiť?

telinka
28. okt 2008

kili aj ja som mala ten vrch zvlneny ale v konecnom dosledku je to ok 😉 teraz pri dalsej ciapke som si kupila mensi hacik a uz sa mi to nevlniii 🙂

kili
28. okt 2008

ja som práveže kúpila väčší háčik, lebo ten predtým bol malý. no ale ked to potom bude OK, tak ma to trápiť menusí, dík 🙂

eriqe
28. okt 2008

zvlnenie nemusi byt problem ono sa to v konecnom dosledku strati, takze sa toho nebojte, ja som sa sice tiez bala

kili
28. okt 2008

baby, prúser, neviem čo mám robiť. mám ten kruh, priemer je 13cm, čomu sa rovná obvod kruhu 41cm, ALE, tým, ako sa mi to vlní som obvod namerala 84cm 😅 , čo je vyše dvojnásobok, tak fakt neviem, čo mám robiť. potrebovala by som na obvod hlavy asi 45cm

kili
28. okt 2008

😨 😕

eriqe
28. okt 2008

tak vyparaj aby si mala na taky obvod ako potrebujes 😉 lebo to zvlnenie sa potom natiahne aby si menala ciapku na seba 😅

kili
28. okt 2008

ale keď sa to natiahne, nebude to tak husté 😕
no ja fakt neviem čo mám robiť, lebo ten priemer by nemal moc pustiť, aby zas nebola čiapočka na bábiku 😒 a už keď som uháčkovala, sa mi nechce párať. ale zas háčkovať a zbytočne... no hrúza 🙄

eriqe
28. okt 2008

skus to prilozit chalanom na hlavu ako jarmulku ci ako sa to vola a uvidis

duskaf
28. okt 2008

Kočky, chcem sa opýtať, lebo som začala podľa toho návodu tej Boženky s informáciami z knihy od Eriqe a teda, správne tomu rozumiem, že naberanie znamená to, že do každého očka dvakrát pichnem, teda dva stĺpiky tam urobím a v každom riadku do každého očka dvakrát až kým nebudem mať požadovaný priemer a potom už do konca čiapočky nenaberám, to znamená, že do každého jedného očka už len jeden stĺpik?

Alebo musím ísť riadok po riadku ako píše ten rozpis Češka Boženka, len tam ma miatnu tie dierkované stĺpiky a nerozumiem vete: nahadzujeme každý tretí stĺpik.- Znamená to, že dvakrát pichnem do každého tretieho očka a do ostatných len jeden stĺpik?

kili
28. okt 2008

duskaf, tvojmu druhému odseku nerozumiem, som si to moc nečítala, takže tiež neviem, ako to tam myslí. ale ja som to robila tak, že v prvom riadku 15 stĺpikov, a potom do každého očka z toho stĺpika dva stĺpiky a pri tretom riadku a teda aj pri ostatných len do každého druhého dva stĺpiky ináč jeden. je to nakreslené na tej schéme. ale či sa dá riadiť podľa mňa, keď sa mi hento spravilo

eri, neviem ako to mám priložiť, ono je to fakt tak príšerne zvlnené, že neviem, a keď sa to priloží, tak to bude asi ok, keďže ten priemer nepustí, ibaže tam budú tie vlnky, teda skôr tsunami 😅

telinka
28. okt 2008

duduskaf
rnaberanie si pochopila spravne , ale v kazdom dalsom riadku naberanie posuvas o 1 ocko, teda
-naberas najskor v kazdej druhej "medzierke" , v dalsom riadku v kazdej tretej , v dalsom v kazdej stvrtej" medzierke" pokym nemas potrebny obvod

eriqe
28. okt 2008

Duska tak najskor nahadzujes do kazdeho ocka dva stlpiky v druhom riadku robis stlpik, stlpik, dva stlpiky a v tretom robis s, s, s, 2s, ...

kili
28. okt 2008

to fakt? to som potom zle pochopila, tak sa mi to asi preto vlni
do prdele, zas môžem rozplietať 😠
no ale aspoň už viem, že čím to je.
ale aj tak to presne nechápem 😕

duskaf
28. okt 2008

Kočky ja to už asi chápem a veľmi Vám ďakujem. Už mi z toho musí vzniknúť čiapka, verím tomu.

eriqe
28. okt 2008

Duska parada, najlepsie to pridavanie vidno na tom poslednom obrazku v mojej galerii, tam je ukazane ako sa pridava
http://gallery.eriqe.sk/ruty/nosenie-bkm/hackov...
v tom nakrese

kili
29. okt 2008

eri, ako mám robiť presne tie kryty na ušká? nejak tomu nerozumiem 😅 . na tej ukážke, čo si dala link totiž robí DS a tak to neviem, či to mám spraviť presne tak aj s krátkym. čiže najprv tri stĺpky (t.j. 2RO+KS+KS). a potom ona tam píše, že na konci a na začiatku budeme ujímat, ale nepíše ako. keď som to rátala, tak aj v prvom aj v tretom riadku mala stále rovnako 22DS a pritom ona už pri druhom písala, že budeme ujímat, tak som z toho zmetená, čakala by som, že v treťom ich bude 20 😒 . a tiež neviem ako ich mám odobrať

kili
29. okt 2008

a asi mi nevíde vlna, takže budem musieť dokúpiť, čo som nechcela, druhú som chcela robiť z nejakej inej, toto malo byť len na skúšku, no už to musím dokončiť.
ináč zatiaľ je to colkom ok, aj slučky sú pekné rovnomerné, vyzerá super, až na ten spoj, tam som asi na začiatku robila chybu, že som nevedela kde presne začína nový riadok a asi som tam uháčkovala o nejaké to očko navyše a tým pádom to mám rošku vypuklé. neviem, hádam to nebude vidieť alebo to nejak opravím. Rozmer je tieč akurát 😎

kili
29. okt 2008

už tomu asi chápem, som sa pomýlila, nevedela som, že to otočila a druhý riadok volá ten prvý riadok hnedej 😅

kili
29. okt 2008

tak ešte raz ja 😀
ako som to dala už také hotové na S. hlavu, tak fakt mám pocit, že to nemá zmysel dokončiť. ten hrbol je fakt riadny, jedine, že by som z tej čiapky spravila takú žraločiu čiapku a to bude mať ako plutvu 😀
myslíte, že sa to dá nejak odstrihnúť a zošiť, aby to malo normálny tvar?

duskaf
29. okt 2008

Ahoj kili, keď už budem mať požadovaný obvod, to znamená, že keď to priložím malej na hlavičku, tak to má padať k uškám a potom už nepriberám, len idem dookola až dokonca, teda stĺpiky?