Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

kili
29. okt 2008

duskaf, nie, zmeráš obvod hlavičky a treba, a keď bude obvod kruhu taký ako hlavička, tak vtedy už nepridávaš.

eri, ja furt neviem, ako na tých uškách na každom novom riadku mám odoberať jedno očko na každej strane ☹ . z toho obrázku mi to fakt už nie je jasné

kili
29. okt 2008

počkať, už som to asi pochopila 😀 , ja som trúba, moc to riešim a ono sa to pritom vyrieši samo tým, že sa na začiatku a na konci naberú 3 na jedno očko 😀
no nič, idem pokračovať

duskaf
29. okt 2008

Ďakujem kili 😵

bambusko
29. okt 2008

kili, ked sa ti urobil hrbol, pravdepodobne si pridavala menej stlpikov ako bolo treba a nie je to ploche, ale take miskovite 😕

kili
29. okt 2008

bambu, skôr si myslím, že viac. fotka je tu: https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
vyzerá to fakt srandovne 😀
ale ináč čiapka vyzerá super. no aspoň viem, že to viem a tak si kúpim nejakú inú krajšiu vlnu a pustím sa na novo. ale rada by som bola, aby aj táto bola použiteľná. ešte na ňu skúsim spraviť ten šilt, trochu vlny mi ešte zostalo.
ako ukončujete uzlíky? je na to njaký grif?

bambusko
29. okt 2008

kili 😀 😀 😀 co tak popresivat to cervenou a urobit akoze kohuti hreben? alebo nieco na sposob dinosaura, ci ako sa ten saurus vola... hej, vela si pridavala. myslis ako ukoncit, ked uz je to hotove?

kili
29. okt 2008

no vzniklo tam viach tých uzlíkov kôli uškám, musela som začať niekde na novo a potom ukončiť. tak čo s tými uzlíkmy.
ala dinosaurus, tak to by mohlo byť zaujmavé 😀
no ale vyzerá to fakt divne, to mi je tak ľúto. no ale na prvý pokus a na celkovo prvé háčkovanie...

bambusko
29. okt 2008

kili, stlpiky mas pekne, uhladne 🙂 vobec nebud smutna, skor mozes byt na seba pysna, ze si sa do toho pustila a preluskala to cele. a hlavne prvy pokus a si samouk, si sikovna a vytrvala teda. tie odstrihnute konce vlny ja hacikom popretahujem z vnutornej strany, aby sa to stratilo

valka
29. okt 2008

je, bambu, super, ze si tu 🙂
dala som sa na ciapocku, ale urobila som ju velku, tak som urobila novy model ...o chvilu dam do albumu...
ale robim samostatny rolakogolier s pelerinkou (alebo ako to nazvat) a tak sa chcem spytat, ako robis na kruhovych ihliciach, ak su dlhe ...teda ta snura...je na to nejaky trik alebo sa daju kupit rozne dlzky tej snury?

bambusko
29. okt 2008

valka, radsej robim na 4 ihliciach. na okruhlej vzdy na konci riadku potiahnem celu snuru, aby som mala ocka na lavej ihlici a vytvori sa taka slucka dohora nad uplet. som zvedava na tvoj vytvor, rychlovka aj popri rysovani 🙂 aj ja si idem robit taky rolak, uz mi vcera bolo zima na krk

katako
29. okt 2008

Ahoj. Taky zkouším háčkovanou čepku. Je někde návod, jak to udělat kolem oušek?

kili
29. okt 2008

katako, je tu : http://www.hackovanecepicky.wgz.cz/navody/hacko...
a ja som vyšie popisovala, lebo som to nechápala, tak možno ti aj to pomôže

kili
29. okt 2008

bambu, vašk sa teším, že je to tak pekné, že ďalšie už hádam bude úplne super. už ani S. hádam nebudem musieť mučiť meraním a skúšaním, lebo pri tom príšerne vrešťal 😅 😀

katako
29. okt 2008

Děkuju, Kili. Uvidím, jak to dopadne z té vlny, co pletu.

kili
29. okt 2008

ale ešte mám nejakú otázku do budúcna, tuná už na to kašlem. ale ako je to s tými ušami, že keď sa to robí raz na jednu a potom na druhú stranu, tak sa na jednej strane akoby strieda rub a líc a nie je to tak úhľadné. na tom obrázku, čo som predchvíľkou dala link to tak nie je. alebo som robila zas niečo zle? aj u eriqe sa mi to zdá byť tak pekné.

kili
29. okt 2008

alebo to mám potom háčkovať akoby zo zadu?

valka
29. okt 2008

bambu, v albume je ciapocka 😉

bambusko
29. okt 2008

valka, krasna 🙂 aj farba sa mi velmi paci a vyzera, ze aj lucke 😉

kili, mozno si preskocila o stlpik dalej na zaciatku. zda sa ti, ze to ide trosku do sikma? ale ked nerobis riadky dookola, tak tie stlpiky aj inak vyzeraju z lica a z rubu su ine. je to vidiet na tej ruzovo-hnedej ciapke, 4.fotka odzadu, len sa to straca v pruhoch, tym, ze su tam 2 farby

kili
29. okt 2008

tak sa mi tú čiapku podarilo obpraviiiiiiiiť 😎
navliekla som na loptu, úplne akoby som to na ňu šila 😀 roztrihla som to, ale teda nie celé ale len to čo trčalo a potom odplietla a zauzlikovala. ale neviem, ako dlho tie uzlíky vydržia, ale keď túto sezónu, tak to bude super.

bambu, ako to tak teda má byť, že sa striedať rub a líc, tak to mám dobre. ale možno na budúce skúsim pliesť od zadu, a keď to nepôjde, tak to rozpletiem a spravím normálne, však to je 5minutovka.

idem skúšať ten šilt, tak sa kuknem na ten návod od mase, hádam to pochopím

kili
29. okt 2008

valka, tebe sa nádherná podarila, vyzerá jak profi 😎

kili
29. okt 2008

mase, tak podľa tvojho návodu sa v tom vôbec nevyznám 😕
čakala by som, že mám robiť dva ks do jednej dierky, aby sa zdvihol a nešiel len tak dole ako je to u uškách.

valka
29. okt 2008

kili, dakujem 😉
teraz fachcim na tom rolakosale, tak dufam, ze to pojde rovnako rychlo 🙂

kili
29. okt 2008

ja už som nejak dosmolila ten šilt, síce nič moc ale dá sa. aj som čiapočku olemovala, tak vyzerá pekne 🙂
možno mi zostala vlna ešte na nejakú tú bambulku 😀

duskaf
30. okt 2008

Kočky ste šikovné, kili je to krásna čiapočka a vďaka Tebe som veľa pochopila, ešte raz Ti ďakujem.
Valka Luckin úsmev hovorí za všetko- krásne. Ja s mojou čiapočkou teraz dosť stojím, lebo nestíham.

eriqe
30. okt 2008

Baby vy ste sikulky 😵 parada. Rolako sal mozem len odporucit, vyuzivame dennodenne. Kili ta plutva je asi z vela nabratych ociek, joj skoda, ze sa nemozeme stretnut, to by sme si ukazali navzajom vychytavky a robilo by sa lepsie

eriqe
30. okt 2008

Vali krasna ciapka a ta farba, mne sa nepodarilo zohnat cervenu vlnu 😒

valka
30. okt 2008

skusim zabehnut do obchodu a poslem ti? to je merino 😉

eriqe
30. okt 2008

jeej Vali, to by bolo uzasne. Lebo sa mi uz to moje merino mina, tak by to bola uplna parada! 😵

valka
30. okt 2008

ok, tak zajtra bezim do obchodu (dnes to asi nestiham)...a zavolam ti,ze kolko a aku farbu 😉

eriqe
30. okt 2008

Vali ty si poklad a nie ze si nohy dolames 😉 staci zajtra