Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

lucim
17. jan 2012

@tintinka skus bavlnu ... mne sa to stalo na kabelke - zbytky akrylovych vln sa hned chlpil, no fuj, druhu som si robila z camilly a je pekna doteraz. a tak isto je cez plece, cize sa stale odiera o bok. alebo viskozu - daniela .a havik je uuuzasnyyyyyyyyyy 🙂 🙂 🙂

iviska
17. jan 2012

ahoj šikovné maminky, slečny prostě "háčkařky" 😉 sleduji vás po očku a protože vím, že jste všechny móc šikovné, obracím se na vás o radu 😉

Ráda bych malé (10m) uháčkovala na únorový maškarní karneval "masku" napadla mě včelka - čepička, bačkůrky, bodýčko, návleky na nožky a ruky. Nemáte některá nějaký tip jak na to? Tak nějak vše bych zmákla jen si nejsem jista tím bodýčkem.

@zuzka72 Zuzanko, pak jsem se dívala i na váš výtvor - zajíčka 😎 Můžu poprosit o polopatický návod na "gaťky"? Když nedám dokupy včelku tak půjdu do zajocha 😵 Moc vám děkuji 😉

alzbetka71
17. jan 2012

@tintinka no úžasné, šikula

alzbetka71
17. jan 2012

@lucim a toto si robila sama, aj ja chcem...........

bacillka
17. jan 2012

@veronika.deskova neboj je to prvý pokus všetko chce čas. Len musíš mať výdrž.

bacillka
17. jan 2012

@lucim prosím Ťa na aký obvod si to robila a na koľko Retiazkových očiek si začínala? Z čoho to je vlna alebo priadza.Tú vyhnutú časť si robila tak ako je na tom nákrčníku že dvojité nahodenie (dlhý stĺpik) a tú hornú na jedno teda krátky stĺpik

veronika.deskova
17. jan 2012

Holky, jupííí, tak už je to lepší 🙂

lucim
17. jan 2012

@iviska uuha, si trufas, ja by som bodycko skor usila, moc roboty a ma to 3 hodiny.... ja som vlani matka vastrojila za mickey mousa, ciapocka s ocami a nosikom hackovana, cervene gatusky som usila zo stareho tricka + chvostik, do tenisiek biele zhrnute podkolienky.

@alzbetka71 co mas na mysli, ze som robila sama? ja si robim vsetky motanicka sama 😀

@bacillka najprv mi povedz, co mas na mysli - tu ciapocku, alebo boticky? ciapocka je obdlznik, v podstate to robis bokom, dlhe stlpiky, len hacik vpichavas iba za zadnu nit. na obvod cca 34 az 39, takto bokom je to dost pruzne. a ked som tam chcela to vyhnutie, retiazka na zaciatku mala 19cm. vlna star od madame tricote (nieco ako elian klasik), hacik 3,5. vsetko dlhe stlpiky, obycajne, 1x nahodne, ociek bolo myslim 35.

@veronika.deskova no vidis, uz si sikulka. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

julianka777
17. jan 2012

@iviska to bodycko by si mohla spravit aj tak,ako len tricko na ramienka 🙂 zlto-cierne a spravit tutu suknicku k tomu 🙂

julianka777
17. jan 2012

@veronika.deskova sikulka 🙂

iloha
17. jan 2012

@tintinka úžasný hafík 🙂

lussy23
17. jan 2012

@lucim nádherná čiapka @tintinka nádherný psík @evelin116 krásna vestička aj macko @iloha krásne vecičky

monalisatko
17. jan 2012

@lucim no krásna je tá čiapočka. Prosím nenapísala by si mi postup? Kľudne aj do IP Už by som skúsila aj negulatú čiapku 😀

lucim
17. jan 2012

@monalisatko diiiik, pisala som to tu vyssie, tak ti to okopirujem:
ciapocka je obdlznik, v podstate to robis bokom, dlhe stlpiky, len hacik vpichavas iba za zadnu nit. na obvod cca 34 az 39, takto bokom je to dost pruzne. a ked som tam chcela to vyhnutie, retiazka na zaciatku mala 19cm. vlna star od madame tricote (nieco ako elian klasik), hacik 3,5. vsetko dlhe stlpiky, obycajne, 1x nahodne, ociek bolo myslim 35.
este tam chýba: spojit do valca, zasit vrch , dorobit chlpy a obhackovat KS, ak chces 🙂
neviem, ci je to bez fotopostupu zrozumitelne, ale nenapadlo mi to fotit.

monalisatko
17. jan 2012

@lucim ďakujem pekne, si zlatá. uložím si to a určite vyskúšam, dúúúúúfam že sa podarí 🙂

lucim
17. jan 2012

@monalisatko nema sa co nepodarit 🙂

mariana0915
17. jan 2012

babulky robim šal klasicky hladke očka ,ale nechem aby sa mi " skrucal" treba pliest na vacsich ihliciach teraz mam 3????????cio je nejaky vzror aby sa neskrucal po okrajoch??????

veronika.deskova
17. jan 2012

Tak jsem vyzkoušela i obloučky a pidi čepička se povedla 😉
Alespoň penence nebude zima 😀

letuskah
17. jan 2012

@iviska ja riesim podobny problem, mlady si vybral ze chce byt korytnacka Franklin, z takej rozpravky, a mna nenapadlo lepsie len ze mu to uhackujem, takze hackujem pancier plus tiez mi treba nieco ako body akurat ze na to body by mal byt prirobeny ten pancier. pancier mi je plus minus jasny aj ked neviem z akej priadze ho urobim ale to body s tym si neviem rady, ked ho usijem bude na tom asi blbo sediet pancier a ak ho budem hackovat tak neviem ako a co z toho vznikne. rozmyslala som ze mladeho normalne polozim na papier, obkreslim a pomeriam a nejak tak to dam dokopy 😝

@mariana0915 bud nejaky vzor alebo vsetky riadky hladko alebo 1 ocko hladko 1 obratko tak ako sa patent strikuje a je to pekne, teraz som chalanom dokoncila saly takto robene 😉

letuskah
17. jan 2012

@veronika.deskova no vidis a je to 😉

lussy23
17. jan 2012

@veronika.deskova krásna čiapočka

alzbetka71
17. jan 2012

@lucim šikula krásne

veronika.deskova
17. jan 2012

@letuskah
@lussy23
Díky holky za podporu. Na druhý pokus si říkám dobrý. My ještě nemáme žádné mimi, na které bych háčkovala, ale co se v mládí naučíš, v těhu jak když najdeš 😀
Ale chtěla bych manželovi udělat nějakou černou čepici, narozeniny má až v říjnu, takže čas to vypilovat je 🙂

letuskah
17. jan 2012

@veronika.deskova no ved mozes sebe hackovat, co si horsia 😀

lucim
17. jan 2012

@veronika.deskova pekna prvotina, urob nieco aj sebe 🙂

iloha
18. jan 2012

@letuskah - Franklina dobře znám 😀 a co přidělat jen ke krunýři kšandy?

veronika.deskova
18. jan 2012

@letuskah
@lucim Přemýšlela jsem, že nějaký šál, jako je toto: http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=8597

letuskah
18. jan 2012

@iloha no hej lenze on MUSI mat aj to take zlte vpredu co maju korytnacky 😀 bez toho neprezije 😠

veronika.deskova
18. jan 2012

Holky, dotázeček. Kdybych chtěla háčkovat čepičky nebo cokoliv na miminka, třeba 0-3 měsíce, jak to mám odhadnout velikostně? nemám to kde měřit 😝 Vím, že každé mimi je jinak proporciálně, ale takový nějak střed
🙂 a koukejte sem:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.31719...

nádhera!

letuskah
18. jan 2012

ja som sa zamilovala do tejto fotky, ked som hladala nejake inspiracie na tu korytnacku http://koko-denisse.tumblr.com/post/15431582972