Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

lussy23
25. feb 2012

@rene82 krásna čiapočka.

bv_alexandra
26. feb 2012

babule poradte mi musim malej obhačkovat to bolerko lebo sa krúti. 🙂 lenze v hačkovani som začiatočnik. poradite mi nejaký lahky a pekný návod na obháčkovanie? 🙂

monalisatko
26. feb 2012

@rene82 jéééééj, krásna je. Je to asi ten istý vzor, ako som ja robila tú zelenú, že? Super rýchlo to ide. Keď dokončím minnie sukničku Lise - dúfam že už dnes, tak idem urobiť takú čiapku aj Lare 🙂

lucim
26. feb 2012

@bv_alexandra chceas jemne obluciky? tak 3 dlhe stlpiky do 1 ocka, 1 vynechat, do dalsieho pevne ocko, 1 vynechat, 3 dlhe stlpiky .... a tak dokola.
ak len jednoducho, tak do kazdeho kratky stlpik.

lucim
26. feb 2012

ohlasila kamoska a 2 dcerkami, niesli nam vybavicku pre Terezku v brusku, tak som za vecer spachala 2 ciapky ako podakovanie. a brmbolcata kamoske, lebo predoslu darovala, ze vsak jej urobim. 🙂

letuskah
26. feb 2012

baby pri predaji na sashe treba mat zivnost? rozmyslam ze tie veci co su male alebo velke mojim chalanom by som posunula dalej, nechce sa mi stale parat 😝 aj tu ciapku nakoniec chcem posunut dalej, nebudem parat.

rene82
26. feb 2012

@monalisatko jééééj, hej. teraz som kukla. robila som ju z mmb.cz
@bv_alexandra obháčukuješ klasicky krátkimy stĺpikmi. buď dáš do každého očka jeden stĺpik, alebo ak sa to krúti preto, že je to čiastočne akoby rozšírené - volánové - tak zopár očiek vynecháš (trebárs urobíš tie krátke stĺpiky tak, že každý 3-4 očko vynecháš alebo podľa potreby, ako sa to javí)
@letuskah ja som tiež na sashe (len nedávno som sa registrovala). teoreticky by živnosť mala byť, ale ja nemám. inak som počula dačo také, že do neviem akého objemu "tržby" netreba mať živnosť. ale akože bojím-bojím dákej kontroli. a inak tam sa nesmie predávať použité iba nové.

rene82
26. feb 2012

a ako je to tu na koňovi? dá sa prihlásiť ako profi či čo a môže sa predávať. platí sa za to? ako to tu funguje?

rene82
26. feb 2012

@bv_alexandra a ako ti už lucim poradila, dá sa obháčkovať aj do oblúčikov, prípadne ešte pikotky by boli pekné. záleží od toho, ako to chceš mať.

monalisatko
26. feb 2012

@rene82 😀 aj ja som odtial robila. Má to tam tak super rozpísané, že aj ja, úplný amatér čo vzory ešte nerobil, som to hneď pochopila 🙂 🙂 🙂

adrika79
26. feb 2012

@lucim Za vecer? klobuk dole, sikulka...

lussy23
26. feb 2012

@lucim za večer? klobúk dolu. a krásne čiapočky

monalisatko
26. feb 2012

konečneeeeeeeeee, dokončené. Akurát ešte musím v páse dať gumičky, lebo im padajú 🙂 Nakoniec som ešte na spodok dorobila biely lem, lebo mi to pripadalo také nijaké. Na predstavu dávam foto jedna už s lemom a druhá ešte bez

monalisatko
26. feb 2012

@lucim no to fakt je výkon 2 čiapky za jeden večer 😨 Ja mám k tomu ešte ďaleko 😅

letuskah
26. feb 2012

@monalisatko pekne, s lemom je to krajsie 😵

monalisatko
26. feb 2012

@letuskah ano, aj podla mňa 🙂

esmemia
26. feb 2012

Ahojte,sikovne maminy,prosim Vas o radu,som v hackovani,len v zaciatkoch a robim akurat ciapocku so sovou a viem,ze treba usi robit z hlavy,len neviem ako ich urobit aby boli pekne a nie moc take dierkovane a este o jednu radu Vas chcem poprosit skusala som robit podla jedneho navodu,take mierne predlzene uska,ale jedno sa mi podarilo a druhe nie,nesedi to uplne presne.Viete mi poradit prosim daku fintu na tie usanky? Dakujem krasne

lussy23
26. feb 2012

@monalisatko dievčatká aj sukničky a čiapočky sú nádherné

monalisatko
26. feb 2012

@lussy23 ďakujem 🙂 a ty ako napreduješ?

adrika79
26. feb 2012

@lucia32 ak este stiham objednavku, ja by som vzala po 4 klbka z
Lolipop 80430 a Lolipop 80432.

adrika79
26. feb 2012

Zopar pokusov o klasiku, ale kvetinky nosi kazdy, viac sa mi pacia zvieratka, nieco musim vymysliet jarne.... 😉

marianna_c_
26. feb 2012

Bambulkovy sal na hrabliach uz je hotovy 😀 je sice trosku kratsi, ale je krasne makkucky 🙂

lussy23
26. feb 2012

@monalisatko zatiaľ sa mi nedarí. Viem urobiť to koliečko, ale potom urobí v tom videu akýsi pohyb a zrazu má na háčiku tri očká a tomu vôbec nechápem☹ Ale koncom marca idem za tetou, ktorá vie štrikovať a háčkovať, a budem sa učiť od nej - takto neminiem toľko elektriky🙂
@adrika79 nádhera
@marianna_c_ krásny šálik

lucia32
26. feb 2012

Pletená homelesska pre staršiu dcéru...vlna Elian Klasik a moherova Geisha...
Určite by pekne vyzerala aj na jar z Elian Nicky http://www.mimibazar.sk/bazar.php?album=213072

tunylyk
27. feb 2012

pre moj najmensi pokladik 🙂

marianna_c_
27. feb 2012

@lucia32 krasna...ja idem nieco podobne pre sestru, lebo ma dredy, tak chce takuto ciapku 🙂 robila si ju len tak podla seba, alebo aj podla nejakeho navodu?

adrika79
27. feb 2012

@rene82 Ty si neskutocna sikula :D vdaka.a

adrika79
27. feb 2012

@esmemia Ja som zaciatocnik, takze pockaj, co ine maminy, ale ja to robim tak, ze ked robim prve usko, pisem si, v ktorom riadku som kolko ubrala - ale uberam do obluka, takze zuzujem po 1 ocku podla toho, kolko dcerka potrebuje - skusam, zatial to takto sedi a staci aj bez nejakeho navodu... 😉

zuzana76
27. feb 2012

ahojte, neviete toto aka je vzorka?

http://www.sashe.sk/ninanina/detail/honey-wave

a ked by som si chcela urobit taky nakrcnik, sice uz po funuse, ale bude na buducu zimu, pokym ho urobim 😀 , tak mam zacat hackovat na sirku, ci na dlzku toho nakrcnika? cize mam si urobit napkriklad do kruhu na taku dlzhu aku chcem, napr 150 cm do kruhu a hackovat na vysku napr 30 cm. alebo mam zacat zaklad robit na tych 30 cm a hackovat do vysky napr. tych 150 cm a potom to spojit? dakujem