Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

evelin116
3. mar 2012

@lenkalela dakujem

lussy23
3. mar 2012

@evelin116 - nebojte, čoskoro pridám svoj výtvor. 🙂

evelin116
3. mar 2012

@lussy23 no sa tesim

lenkove
3. mar 2012

Baby, ja som konecne uplietla nieco pre moju dcerku.. Trvalo mi to strasne dlho a skoro som prisla o nervy 😝 Je to podla navodu z Katky a svetrik mal mat aj kapucnu, tu som nakoniec nerobila... Teraz k tomu dorabam ciapku - tiez pletenu... Nie je to dokonale, ba skor naopak, ale dufam, ze sa slecne bude pacit!

baskaj
3. mar 2012

@kajka18 fúúúha, no to som robila dávno....

Urobíš si nejakú vzdušnú placku (ja som rozširovala tak od oka vzorčekom DS-RO,DS-RO... ale nebolo to dobre), návody nájdeš myslím aj na MMB, a potom som pokračovala tým istým vzorkom DS-RO, DS-RO tak, že okienka sa nad sebou striedali.
Na spodku som urobila volánik tak, že najprv som urobila spodný oblúčikový lem a potom som si nadháčkovala KS pre ďalší lem (ale tých KS som robila o niečo viac, aby bol volánik voľný a trochu odstával od hlavičky) a potom som na tie KS urobila zase taký oblúčkový lem a nakoniec som dorobila aj tretí. Ak potom po priložení na hlavu ostávali veľmi kolmo, jemne som ich poprišívala niťou.
Kvet som urobila približne takto: http://www.garnstudio.com/lang/cz/pattern.php?i... dole je video. Len som urobila viacej radov lupeňov.

Sorry, že ti píšem tak odoka, ale naozaj tak som to aj robila.

Ja som háčkovala z Daniely, ale neodporúčam, časom sa čiapočka vyťahala a po opratí tiež stratila tvar. Asi by som odporúčala do spodných riadkov čiapočky zaháčkovať aj nejakú priesvitnú gumičku - pružnú niť, aby čiapočka dobre sedela na hlavičke.

bv_alexandra
4. mar 2012

ahojte mal by niekto zaujem objednavt po celom kile vlny? 😝

evelin116
4. mar 2012

@bv_alexandra pani to je dost vela

bv_alexandra
4. mar 2012

@evelin116 len zatial zistujem aký by bol záujem 🙂

evelin116
4. mar 2012

@bv_alexandra napis viacej cenu a aky druh?

megi1989
4. mar 2012

@julianka777 krásna je tá čiapočka. Mala si nejaký návod, alebo si si vymyslela ? Ja som začala robiť svoju prvú, pomaličky sa učím. Ak máš návod, prosím *ťa poslala by si ? Ďakujem 🙂

bv_alexandra
4. mar 2012

@evelin116 idem to spracovať a napisem, ale výjde to určite omnoho lacnejšie ako kdekolvek na nete. 😉 🙂

kajka18
4. mar 2012

@baskaj ďakujem, no niečo vymyslím, dúfam, že do leta sa mi to podarí 🙂

julianka777
4. mar 2012

@megi1989 poslem ti IP 🙂

marianna_c_
4. mar 2012

Salik z Maxi Teddy upleteny na hrabliach 😀

julianka777
4. mar 2012

oplatilo sa byt do 2-hej hore 😀

lucim
4. mar 2012

@evelin116 krasne zladena nezna ciapocka 🙂
a kyticky od vymyslu sveta: https://plus.google.com/photos/1134929575096718...
kuknite aj ine albumy, ja keby som mala rychy internet, tak tam beeham denne 🙂
a ja dakujem za pochvaly.

lucim
4. mar 2012

@julianka777 jeeeeeeeeeeeeej 🙂
@marianna_c_ pekne, ale snad az na dalsi rok 🙂
@lenkove kusisko roboty, krasne 🙂

monalisatko
4. mar 2012

@julianka777 no to sa určite oplatilo. Nádherná je čiapočka 🙂

kajka18
4. mar 2012

@julianka777 krásna 🙂 poprosím návod.... akou vlnou si to robila a akým háčikom? 🙂

julianka777
4. mar 2012

@monalisatko dakujem 🙂 ale ranne stavanie bol boj 😀 som sa nemohla vykopat z postele 😀

julianka777
4. mar 2012

@kajka18 ciapocka je podla tohto:http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=4677
kvetinka-http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=7318
a robila som to aneli z toptexu a 4-kou hacikom 🙂

monalisatko
4. mar 2012

@marianna_c_ krása, vyzerá, mäkkučký a hrejivý 🙂
@lenkove no si šikulka, svetrík je dokonalý 🙂

monalisatko
4. mar 2012

@julianka777 to poznám 🙂 Včera som bola u sestry a prišla som domov o 00,30 ešte som si sadla háčkovať 😀 mm mi hovoril, že nie som normálna, ale našťastie ma ráno nechali spať dlhšie 😀 😀 😀

lucim
4. mar 2012

@monalisatko @julianka777 hacikove zavislacky 😀 😀 😀 aj ja som. 🙂 mm tiez nechape, ked otvori oko o 1 v noci, a ja mu tvrdim, ze uz len toto malinko dokoncit. 🙂

julianka777
4. mar 2012

@lucim
@monalisatko len my mame 1-izbak a ja hackujem pri lampicke aby som priatela a malu nebudila 😀 a rano pri svetle notebooku 😀 sa divim ze este dobre vidim 😀

kajka18
4. mar 2012

@julianka777 ďakujem 🙂

monalisatko
4. mar 2012

@julianka777 joj, tak to je fakt namáhavé na oči. Ja mám obývačku sama pre seba 🙂

julianka777
4. mar 2012

@monalisatko tisko zavidim 🙂

marianna_c_
4. mar 2012

@lucim no to ano, mama mala narodeniny, tak som jej uplietla, ved sa mu v skrini nic nestane 😀

lenkalela
4. mar 2012

tak tu je slubeny klobucik🙂