Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

evelin116
6. mar 2012

@rene82 no tie poznam uz som ich mala ale su hrube chcem nieco este tensie existuje nieco

rene82
6. mar 2012

@evelin116 určite hej. veď choď do galantérky a dačo ti odporučia. keď nemáš "omakanú" priadzu, tak radšej cez net ee. ešte ma napadlo, také dačo, z čoho sa robia tie háčkované obrusy, ale o dačo hrubšie, prípadne dvojmo

evelin116
6. mar 2012

@rene82 a to sa ako vola?

lucia32
6. mar 2012

@rene82 elian nicky je 100% akryl, ale velmi príjemný. Je to skôr taka prechodná priadza na jar, na jeseň, tenšia ako camilla čo sa týka návinu, ale je jemnejšia a pôsobí bohatším vlneným dôjmom, camilla je 100% bavlna a je oveľa tvrdšia, ale vhodná aj na leto.. ohladne návodu pošli mi do IP svoj mail, prepošlem.

marianka99
6. mar 2012

ahojte neviete niekto náhodou kde by som našla návod na háčkovanú čiapočku - ovečku?? díky

brumca
6. mar 2012

@evelin116 ahoj 🙂 prosim ta podla akeho navodu si robila tu fialovu ciapocku? dakujem

rene82
6. mar 2012

@brumca myslím, že ho robila podľa tohto: http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=4677
ešte jeden návod tam je, podľ ktorého som robila aj ja, len neviem nájsť

brumca
6. mar 2012

@rene82 jeeej dakujem velmi pekne 🙂 😵

letuskah
6. mar 2012

dievcata, krasne veci ste popridavali, odkedy sa oteplilo a deti nie su soplave tak sme stale vonku tak som trochu zanedbala rucne prace, ale musim dokoncit veci lebo sa blizia narodky a sviatky, tak sa do toho dam

monalisatko
6. mar 2012

joj aj ja len zíííííráááám kolko toho ste porobili. Ja som spravila neterke ruksačik, len ešte jednu kvetinku musím prišiť a pustím sa do čiapočky k nemu. Potom keď bude hotové, dám aj ja fotky 🙂 🙂 🙂

adrika79
6. mar 2012

Ja sa pridavam, ste sikulky... My uz chodievame von, tak to ide pomalsie, ale dcerke dorabam zxelenu bekovku s kvietkom a lienkou, tak coskoro :D

rene82
6. mar 2012

aj my už chodíme po vonku, ale háčkujem cez deň, keď chce kukať dvd-čko (šmolkovci alebo shreka), poprípade večer, keď už zaspí, čo je väčšinou do tej ôsmej 😉

rene82
6. mar 2012

jáááj a ešte pridávam bolerko, čo som robila sesterke. snáď jej bude dobré. a idem sa pustiť do ďalšieho klobúčika na zákazku 🙂

baskaj
7. mar 2012

@lucia32 a kedy budeš tú Cataniu objednávať? Teraz nemám čas pozerať odtiene, ale pár by som na skúšku zobrala. Páči sa mi, že je to čistá bavlna a vraj je trochu mäkkšia ako Camilla. U Camilly sa mi nepáčia niektoré odtiene. A nejaký dobrý vzorkovník z nej nemáš? Lebo ja som narýchlo na googli našla iba taký, kde mi prídu tie vzorky také umelé, ťažko sa vyberá. Radšej by som videla nejaký vzorkovník, kde sú odfotené klbká naživo.

A tá elast. niť sa ti ako používala? Ja by som to chcela do posledných riadkov nejakých čiapočiek, aby sa mi nerozťahali ako napr. čiapočky z Daniely. Nie je príliš hrubá? Bolo ju po zaháčkovaní vidno?

lucia32
7. mar 2012

@baskaj fuu, ešte neviem, teraz som objednavala lolipop a elian nicky a kedže všade máš určity odber na eurá, najprv budem musieť popredať 😝 a až potom nakupovať 😀 dalšie...ohladne elastickej nite, no mne sa s tym nerobilo dobre, neviem , ale ja som skušala do pleteniny, nie do hačkovania...vzorkovnik na cataniu skúsim ofotiť a prilepiť...ale ak by si chcela vyskúšať, mám pár klbiek zásoby vlastné...bielu, hmedú, malinovú, svetločervenú, tyrkysovu, aquamarin, kivi, keby si chcela vyskúšať ako sa háčkuje...

lucia32
7. mar 2012

Možno to bude vidieť : Catania

lucia32
7. mar 2012

A ešte jeden

evelin116
7. mar 2012

@brumca na zou you tube tu mi to odporucila jena mamicka musis to poladat o par stran vzad lebo uz neviem

chanella
7. mar 2012

Prosim vas, ako sa sa robia uska na hackovanu ciapocku? Robim mysku, takze asi take polruhy a skusala som kratky stlpik, celkom dobre to je? Ci je na to nejaka finta? 🙂 Dakujem

letuskah
7. mar 2012

@chanella ja by som spravila tie polkruhy tiez z KS 😉

julianka777
7. mar 2012

dalsia na jar 🙂

rene82
7. mar 2012

@julianka777 pekná vlna, čo je to zač? aj farba?

julianka777
7. mar 2012

@rene82 je to limone a farbu podla cisla neviem,lebo stitky su uz v kosi 😅 ale je to taka svetlo modra a slabo fialkova

evelin116
7. mar 2012

co poviete na toto..ten sal je obycajny ale ta vlna mu dava caro..ale kde ju zozeniem? http://www.garnstudio.com/lang/cz/pattern.php?i...

evelin116
7. mar 2012

a co poviete na tento sal tiez je krasny len neviem navod... ☹

palmarmj
7. mar 2012

Babenky nezide sa niekomu fakt kvalitna bavlnena priadza NOVA... ja som objedala dost vela a zavadzia mi to tu... je dost hruba a krasne sadaju ocka... http://kremik.sk/tovar-v-zlave/hackovacie-priad... a mam este navyse aj sytooranzovu NAOMI http://www.priadza.sk/index.php?page=shop.produ...

kajka18
7. mar 2012

moje prvé dielo 🙂 no nie je to nič moc, keď tak pozerám na tie vaše, ale aspoň niečo 😀 máte prosím ešte nejaké tipy, návody, ako urobiť čelenky? túto som robila len tak z hlavy....

rene82
7. mar 2012

@julianka777 akože melírová je, či sú to 2 farby zvlášť?

julianka777
7. mar 2012

@rene82 nie nie,su to dve farby 🙂

deniskateniska
7. mar 2012

ahojte tak ja ciapockujem este kym nepride den D 😀 😀 vypada to na valibuka dalsieho teraz som 36tt a babo velke na 39tt takze polovica ciapociek a veci mu bude mala 😀 😀 no a ciapocky pre romanka aj adamka ta malicka a ta bielo modra je kamaratkynmu synatorovi ku 2 rockom .. dufam ze sa bude pacit 🙂