Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

monalisatko
26. apr 2012

@letuskah jasné, ja kávu aj tak pijem aj hodinu, lebo stále niečo pri tom robím 😀 Ten výbuch som spôsobila našťastie ja, lebo som rozobrala box, kde to bolo uložené 😀 Takto je to ale lepšie, lebo tam potrebujem dať písací stôl.

monalisatko
26. apr 2012

@ankan no ano, fakt to tak vyzerá 😀 😀 😀

bv_alexandra
26. apr 2012

@ankan no schéme hovori ze 13xRO plus 2 ro otočiť
2 riadok do každého RO dlhý stlpik
3 riadok dett
4 riadok RO v počte kusov ja to žial nevidim ale tipujem tridsat a potom ideš z vrchu tej retiazky spat a robiš do nej KS, do dlheho stlpiku ukončis KS do dalšieho stpiku opať 30x RO a spať KS a takto až do konca.
ja neviem ale mne to pride akési divne 😝

bv_alexandra
26. apr 2012

@ankan anka teraz som to kukla a myslim si ze urobiš obvod vrch teda potom z toho idú tie strapce a spodok zas treba nejak spojiť.asi opat ks a potom dlhe stpiky. ako nakres je jednoduchý ale akoby nebol celý 😝

monalisatko
26. apr 2012

@lucim jéééj, blahoželám. Teraz pozerám, že už 3 dni máš Terezku na svete 🙂 🙂 🙂 . Nejak si mi tu chýbala, tak som si na teba klikla a došla som na to, že si ešte asi v nemocnici. Tak prajem vela zdravíčka a mliečka a nech ste rýýýýýchlo doma 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

adrika79
26. apr 2012

Baby, a uz ste robili toto? ako sa robia tie kvetiny a cim sa spajaju? ak mate navod z mmb, vopred velka pusa a dakujem, hodte ho sem 😖

julianka777
26. apr 2012

@adrika79 ja som uz tento ruzickovy robila 🙂 http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=5038

adrika79
26. apr 2012

@julianka777 Ako hovori moja dcerka : Veeeeelke pusisko! 😀 a zacala teplotovat, tak neviem.... 😒

adrika79
27. apr 2012

@julianka777 tak teplotujeme a boli brusko, to tie detske choroby tento rok nekonci ci co? 😠
inak kolko vlny ide tak na ten sal - kolko ruziciek sa cca robi? este som to nepozerala...

ankan
27. apr 2012

@bv_alexandra veď preto som chcela preložiť popis, lebo ten nákres pripadá aj mne nejaký divný a to radšej robím z nákresu ako z popisu....

bv_alexandra
27. apr 2012

a kde je ten popis si ho sem dávala?
@ankan

ankan
27. apr 2012

Nie popis som nedávala, lebo by bol nečitateľný. Pýtala som sa len či by niekto vedel preložiť z angličtiny. Ty by si vedela?

bv_alexandra
27. apr 2012

@ankan niečo málo. skus to poslať vricanova.veronika@gmail.com alebo daj stranku. 😉

bv_alexandra
27. apr 2012

dievčatá tak už len strapce chýbajú. 🙂

letuskah
27. apr 2012

@adrika79 skore uzdravenie, ja som uz tiez na nervy, stale chori, teraz mal mensi laryngitidu, dve noci za sebou zachvat... predtym vracanie, fuj, nech vam to rychlo prejde

@bv_alexandra paradne vyzera 😵

adrika79
27. apr 2012

@letuskah Vdaka, boli sme u MUdr, slaby zapal mocovych ciest, ale netreba ATb... kym starsia v noci teplotovala, mala si robila party, velky rehot a kotrmelce a mamina nos ma na rukach a ja budem skakat... zaspala cca 2 30 rano.... KAFEEEEEE :D mali by sme zalozit forum Co vsetko nam dokazu nase deticky 😉

letuskah
27. apr 2012

@adrika79 to je na celu knihu aspon tento druhy, prvy bol vzorne kludne pokojne babo ale tento maly dabel....

letuskah
27. apr 2012

@lucim gratulka k malej Terezke, nech ste cim skor doma a zdrave obidve 😵

bv_alexandra
27. apr 2012

@letuskah čím viac sa bližim k dokončeniu tým viac rozmýšlam či ho vobec podarujem 😀

letuskah
27. apr 2012

@bv_alexandra ja by som ho nepustila 😀 😀 😀

julianka777
27. apr 2012

@adrika79 chudatko ☹ prajem skore uzdravenie...no uz si presne nepamätam,ale zalezi to od toho,kolko farebny ho chces mat a kolko kvietkov..ja som si sa mi zda robila aj väcsi tie ruzicjy,nie ako v navode

rene82
27. apr 2012

no ani mňa choroba neopúšťa. už skoro 2 mesiace mám čierny kašel. už to bolo ok, len výsledky z krvi to bohužiaľ dnes neppotvrdili a dokonca som začala zase kašlať, sopliť a zalahnužé v ušiach mám

adrika79
27. apr 2012

@rene82 😠 na porazenie, uz aby bolo leto... :D

letuskah
27. apr 2012

@rene82 do kelu, inak aj muzov sef mal cierny kasel ale on aj v nemocke bol a tiez bol mimo asi 2 mesiace, bodaj sa to uz podarilo vykynozit

rene82
27. apr 2012

@letuskah no dúfam, že ja v tej nemocke neskončím. lebo neviem, čo s malou. muž keď by ostal z roboty doma, tak ani korunu nedostane - taký sú šéfovia podnikatelia

letuskah
27. apr 2012

no vsak toto je na tom vsetko najhorsie, hadam ti nastavia tie lieky aby si sa dala do poriadku

rene82
27. apr 2012

@letuskah no práveže neviem, ako s liekmi. od novembra som brala už4x atb a to je strašne veľa. raz z toho už bolo na čierny kašel. tak preto sa bojím, že skončím v nemocke. za chvíľku idem volať dr, že čo a ako.

letuskah
27. apr 2012

@rene82 tak ale nechat ta len tak nemozu

kibuk
27. apr 2012

@lucim pripajam sa ku gratulacii malej princezne 😵

kibuk
27. apr 2012

a moja tmavomodra so srdiečkami 🙂