Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

meggi0201
24. sep 2012

@majkak99 ďakujem, moooc pomohlo 🙂 posledný tak dávam, len ten prvý dávam až do toho ďaľšieho a zatiaľ to vyzerá ok, tak uvidím, čo z toho bude, keď ju dorobím, 6x sa mi už párať nechce 😲

majkak99
24. sep 2012

@meggi0201 viem co je to dookola parat ked nieco nevyzera tak ako by malo.ja som zacala robit ciapocku http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=9855 a stale sa mi to vlni a stale niesom s tym spokojna. nesmierne sa mi to paci ale nejde mi to :( preto drzim palce aby si uz nemusela parat 🙂

meggi0201
24. sep 2012

@majkak99 wooow tá je krásna, na to by som si ešte netrúfla, mne bohato stačí len z DS 😀 myslím, že hodím len iné farebné varianty a aplikácie a hotovo 😉

stella231
24. sep 2012

ahojte maminky.... som zaciatocnik . a chcela by som sa pustit do hackovania ciapocky pre malu.. viete mi poradit co je toto za vzor..vyzera byt jednoducha..mate nejake tipy pripadne linky na podobne modely ??? dakujem

vierka82
24. sep 2012

@sirene áno, tiež som robila a vyslo z jedneho, kuk v albume 🙂

sirene
24. sep 2012

@katy2 dakujem moc, peknucky je...ma cez 1 meter, že?

stella231
24. sep 2012

@katy2 dakujem pekne...vecer sa do toho pustim. 😉

saskarisko
24. sep 2012

ahojte,
stella231 - podla mna to je dlhy stlpik, posledne dva riadky bielej kratky stlpik, a ukoncenie netusim co je. ale ked niekto vie, tak hodte, ako sa to hackuje. dakujem

saskarisko
24. sep 2012
stella231
24. sep 2012

@saskarisko no ved to aj mne sa to zda vsetko jeden vzor. bodka....

saskarisko
24. sep 2012

@stella231 - to ukoncenie neviem, ci nie je raci stlpik. ale ten ja neviem robit

zuzana12345
24. sep 2012

ahojte...troska vam sem chodim nakukat 😉 .mam na vas jednu otazocku, hackujete niektora iba zo 100% akrylu? ako ste s tym spokojna? dakujem

zfidorka
24. sep 2012

ahojte, nemate nahodou zbytok (1/3 az 1/2 klbka) priadze Linda, svetlo-staroruzovy odtien... vraj sa uz nevyraba, mam odtien 357, ale vraj bol od neho aj svetlejsi... alebo nejaku inu priadzu (akryl) hrubu na hacik 3.5-4 v svetlunko-staroruzovom odtieni...

letuskah
24. sep 2012

@meggi0201 mne sa ten zadny sev zacal premiestnovat aj ked pocitam tak teraz robim tak ako tu niekto raz pisal ze raz davam na zaciatok 2DS do jedneho riadku a posledny vynecham a raz davam normalne a mam ho pekny rovny 😉

letuskah
24. sep 2012

@zuzana12345 akryl je fajn ale zavisi to od spracovania, napr red heart baby je uplne mekkucky hebucky akryl a napr lisa tiez od nic je drsnejsia. ale som spokojna s nim. ale skusila by som uz aj nieco ine ked sa mi podari minut zasoby

meggi0201
24. sep 2012

@letuskah ooou ja už som z toho totálny jeleň 😀 ja dávam stále do posledného očka a nedávam do prvého oka, čo je hneď po RO ale až do toho ďalšieho a tiež som zatiaľ spokojná, uvidím konečný efekt... kokso, toto háčkovanie to je metóda pokusov a omylov a stále dookola 😕

letuskah
24. sep 2012

@meggi0201 ja neviem kam som pichala ale este jedenKS a je hotovo, dufam ze bude dobra lebo prerabat sa m ju fakt nechce, radsej mam nejake vzory abo co tieto cisto DS ma nebavia 😝

monalisatko
24. sep 2012

@letuskah ja to robím opačne. raz dávam hneď do prvého a raz až do druhého a na konci do posledného 2x 😀

letuskah
24. sep 2012

@monalisatko ja som to tam tak nejak podopchavala ako sa mi to podobalo, ale tym ze som robila pasikavu tak ten sev vidno aj tak ked som farbu menila. no neviem...

meggi0201
24. sep 2012

@letuskah ako to tu čítam, každá to robí s tými okami ináč 🙂 ale chcem sa spýtať, keď mi skončila vlna, potrebujem nadpojiť nové klbko, to mám ako? Môžem aj v strede riadku, alebo len keď je riadok dokončený? Nemáš dáky link, lebo ja to potrebujem vidieť, ináč asi nepochopím jaaaj 😅 😅 😅

letuskah
24. sep 2012

@meggi0201 hocikde mozes nadpojit, pretiahnes cez ocko starou vlnou a dohackujes uz novou, ked najdem video dam, ale v podstate mozes pokracovat dalej len s novym klbkom a potom to zaposijes aby sa ti to neparalo

letuskah
24. sep 2012

@meggi0201

https://www.youtube.com/watch?v=IUw03nSOVNs

teta pouziva predlzeny KS ale to je v podstate jedno ,princip je rovnaky

vierka0
24. sep 2012

@meggi0201 ja to robim podla toho, a hocikde v riadku akurat nie pevnym okom, ale stlpikom

https://www.youtube.com/watch?v=DTeywzv8cc4
perlaoceanu
24. sep 2012

@lussy23 a z akej priadze robis tu predlzenu zimnu capicku?

perlaoceanu
24. sep 2012

nemate niektora navod na nakrcnik?

monalisatko
24. sep 2012

@meggi0201
@letuskah ja zas spojím obyčajným uzlíkom a keď treba, tak poprišívam aby nebolo vidno 😀 😀 😀

mirenkam
24. sep 2012
mirenkam
24. sep 2012

a tady hotová čepička jež bez Kitty...

adrika79
24. sep 2012

@ivana.natasha Ahoj, ved to obhackuj inou farbou - modrou, zltou, akou mas - aj ja som tak robila a vyzera to dobre 😉