Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

lalipop
16. okt 2012

@mahulenka87 ahoj tu je link na kvietkovu ciapocku http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=5672 pekne hackovanie

mirenkam
16. okt 2012

@ellysa nevím,jak je to správně ,ale já jsem navlekla koralky na vlnu a pak ,když jsem tam koralku potřebovala,tak jsem si jí přesunula k místu,kde jsem jí potřebovala a prostě jí zahackovala ...
@clara.7 hezká čepička i holčička ajak se směje 🙂

natalitimk
17. okt 2012

@bambola -možem sa spytať aky je to vzor na tom narčniku dakujem

tatiana1983
17. okt 2012

ahojte chcela som, sa opytat ci by mi niektora dokazala spravit takuto ciapocku ako pre babo ..co este len pride na svet zalubila som sa do tej ciapocky .

tretulka
17. okt 2012

@mami29 ako sirobila tuto ciapocku, je krasna, spravila by som taku synovi

mami29
17. okt 2012

@tretulka je to tento navod, jen jsem mela slabsi prizi a hacek takze mezi reliefnimi sloupky jsem dala 2 DS a ne jen jeden jak je v navodu http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=10588

bambola
17. okt 2012

@natalitimk vzor? 😅 to su vsetko len DS 😉 az teda na tej "pracke" ta je DS a KS striedanie (pri vracani sa pouzivam KS)

miruska76
17. okt 2012

@lalipop tá je krásnunká 🙂

natalitimk
17. okt 2012

@bambola dakujem,kupila som si vlnu na nakrčnik tak obzeram niečo pekne nech sa aj ja poparadim 😉

meggi0201
17. okt 2012

prosím žienky, čo znamená tá hviezdička v návode? http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=10179

monalisatko
17. okt 2012

@majkak99 neviem či si našla túto istú, ja mám túto uloženú, lebo ju chcem spraviť mojim dievčatám na zimu. Je síce pletená, ale si myslím že je to jedno, lebo postup je ten istý, akurát že budeš tie obdĺžniky háčkovať 🙂 No budúci týždeň vyskúšam, ale ak ty skôr, tak určite daj vedieť ako sa ti podarila 🙂

tina129
17. okt 2012

ahojte, neviete mi prosím poradiť z akej vlny je robená táto čiapočka?

majkak99
17. okt 2012

@monalisatko mozno mame ale ja ju tak skoro robit nebudem lebo majprv musim zohnat nejaku fakt prijemnu vlnu.lebo v nasich galanterkach je biedny vyber tak musim hladat inde. 😒

tina129
17. okt 2012

a ešte ak by niekoho napadlo aký vzor je vlastne na tej čiapke? dakujeeeem

ladydia
17. okt 2012

ahojte sikulky,prosim vas nemate niektora navod na hackovanu kravatu, surne...dakujem krasne za kazdu radu

tintinka
17. okt 2012

@tina129 podla mna je to polodlhy stlpik, retiazkove ocko, polodlhy stlpik, retiazkove ocko...v dalsom riadku sa robi polodlhy stlpik cez to retiazkove ocko predosleho riadku...ale tiez sa mozem mylit :-P
a vlnu neporadim..

ladydia
17. okt 2012

@tintinka to som pozerala ale akosi sa z toho postupu neviem vysomarit

tintinka
17. okt 2012

@ladydia no ja som nerobila podla navodu..len tak som si pozrela aky to ma tvar a robila som obdlznik..trosku som to samozrejme dole rozsirila a uplne na konci zuzila aby to slo do spica..nerobila som klasicku celu kravatu na viazanie, kolo krku som uhackovala 2 pasiky, ktore som prisila ku kravate a viaze sa to vzadu na krku..resp. to dat na gumicku..podla toho, pre koho to chces..tuto som robila na fotenie, takze nevadi ak vzadu vidno snurku, lebo na fotke to nevidiet

ladydia
17. okt 2012

@tintinka dakujem, hadam nieco vymyslim aj ja

ferdik4
17. okt 2012

Ahoj, tak ja som naozaj zacala, ked som bola tehu. Kupila som si casopis Diana baby, aby som vedela vsetky tie rozmery a ako na to a celkom je to nositelne a ludia chvalia, ze ake mam vystrikovane babatko. 🙂

mojka2310
17. okt 2012

ahojte, som tu nová a tieto vecičky mi pripadajú úžasné, nikdy som nebola na takéto ručné práce, ale ked vidím kolko vás je, tak snad sa odhodlám, viete mi poradiť ako začať, nejaký postup pre super začiatočníčky 😅

tintinka
17. okt 2012

@mojka2310 http://ako-na.sk/navod/149/plne-zaklady-hackova...
a potom na ceskom mimibazare mas kopec kopec navodov..takisto na youtube ked si das hladat "crochet" najde ti kopec videi s navodmi na vselijake vzory...tak vela stastia 😉 urcite ti to pojde

mojka2310
17. okt 2012

@tintinka super, dik, určite to vyskúšam, už su tu dlhé večery a tak snad budem mať čas a dúfam, že mi to pomôže aj sa odreagovať od iných vecí 😉

4ocka
17. okt 2012

Ahojte maniacky,ja tiez makam ako fredka,normalne nechapem preco so zacala az tak neskoro! 🙂 si viem predstavit tie krasne miminkovske ciapocky,....hold,musim muza ukecat na tretie babo :D

tinushka13
17. okt 2012

Kočky neviete mi niektorá poradiť s návodom na túto čiapku? Budem ju robiť len z DS.. ale neviem dokedy mám pridávať a kedy mám prestať.. robila ste už niektorá takéto niečo? či stačí mi urobiť klasickú placku a potom len telo čiapky robím dlhšie ako obyčajne?? 😕

ladydia
17. okt 2012

@mojka2310 ja hackujem len 3 mesiace ako sa mi narodila dcerka, tak ma tie kvietkovane nadhery tak okuzlili, ze som sa rozhodla sa to naucit a nemala som ani paru co a ako, ale google je silne...urcite sa do toho rychlo dostanes...mama za sebou len 4 ciapocky, ale stupam kazdou na vyssi level 🙂 takze haciku zdar 😀

mojka2310
17. okt 2012

no priznám sa, že mám strach, že sa tie očká popletu a kedže naozaj mi takého prácičky boli cudzie, ale tak sa mi to páči a detičkám sa zíde, že verím, že prekonám strach, prinútim sa sadnúť na zadok a šupky hupky na vec 🙂

lucia32
17. okt 2012

Baby, tak tu som už dávno nebola, nejak nestíham, kamoška ma však na modrom koniku chcela vyhladať, tak som sa napojila aže reku kuknem ako tu žijete

tinushka13
17. okt 2012

máte niektorá návod na háčkovanú Homeless čiapku? pjosííím.. 😅