Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

meggi0201
12. nov 2012

háčkarky robím si šál z DARINY dávam 20 očiek a 21 preťahujem, ale mám ho len 83 cm z jedného klbka, je to krátke, bude dlhší, keď dám menej ok, chcela som ho totiž hrubý, huňatý, ale mi nedocvaklo, že bude zase kratší a mám len 1 klbko.

meggi0201
12. nov 2012

@blka
@letuskah žienky, ste tu niektorá? z koľkých ok robiť šál z Dariny? robila som 20 a 21 preťahovala- bol krátky, tak teraz robím podľa návodu 7 ok a 8 preťahujem, a to zase bude asi moc dlhé, či?

blka
12. nov 2012

@meggi0201 Já tu jsem, ale bohužel ti neporadím. Tomu nerozumím ☹

meggi0201
12. nov 2012

@blka na tretí krát sa mi podarilo trafiť 🙂

meggi0201
12. nov 2012

Môj prvý šál, a isto nie posledný, svokra, švagriná, segra, neter budú mať od Ježiška a hotovo 😀 myslím, že ich to poteší

dandik
12. nov 2012

@blka Končím KS, zkoušela jsem i pár řad polodlouhé S a pak KS, ale nepomohlo to. Už jsem přišla na to, že jsem dělala chybu, že po ukončení zdvojených DS jsem i nadále přidávala na konci a začátku řady po jednom DS, místo abych jela jen jeden DS na začátku řady a při stáčení švu zase naopak. Když jsem čepičku položila a uhladila, tak se mi u švu vůbec nestáčela do obloučku čepičky, ale šla pořád šikmo....Tak jsem to vypárala a jsem opět na první 1/3 čepice - již podruhé ☹ No nic chybama se člověk učí, alespoň si koupím menší háček a budu to více utahovat, aby mohl prcek nosit čepičku i nyní a nefoukalo mu ouškama...

drobcekrs
12. nov 2012

@dandik
@vierka0 baby potrebujem pomôôôôcť, po prvý krýt som sa odhodlala háčkovať a dala som sa na čiapku http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=8211 , vzory vychádzajú super,, ale už robím len a tá "čiapka" je stále ako placka,...kde som urobila chybu????

adrika79
12. nov 2012

@rejaa RAchel je uzasna,a le malo dostupna, rychlo sa vypredava :D

adrika79
12. nov 2012

@meggi0201 ja 9 +1, inu znacku robim 14 plus 1...

adrika79
12. nov 2012

@rejaa ja robim rachel hacik 4 a staci mi 1 klbko, dcerka ma obvod 49 cm... aj mi kusok ostal... a teraba pichat medzi stlpiky alebo si lavou rukou mierne ciapku natahovat, aby si videla ock a- najlepsie pri dennnom svetle :D

nella0305
12. nov 2012

@dianasa Nějak to všechno nestíháme, balíky na Slovensko odešleme již zítra- posíláme celkem 2 (cca 40kg) a oba jsou už beznadějně plné, ale v nejbližší době cca do týdne asi pošleme další, protože zájem je obrovský, a všechno se nevešlo, a ještě je tu dost rozjednáno.... 😉

dianasa
12. nov 2012

@nella0305 Ďakujem za info. Už sa neviem dočkať 🙂

vierka0
12. nov 2012

@drobcekrs a kolko riadkov mas hotovych ? ono na zaciatku kazda ciapocka je trosku placata, stacat sa zacne az ked prestanes pridavat..

rejaa
12. nov 2012

@adrika79 už mám objednanú, tak som zvedavá, či príde 🙂

rejaa
12. nov 2012

@adrika79 objednala som 2 klbká, tak budem mať aj na šálik

dandik
12. nov 2012

@drobcekrs Já se na tuto čepku chystám také, ale zatím jsem se k ní nedostala. Četla jsem jen zběžně návod, po placce se musí přestat přidávat sloupky a jede se pak už stále stejné počty až do požadované hloubky čepice. Kolik už máš řad? Pokud zatím bez přidávání málo, tak je to taky možná tím, čepice se začne zavírat až po pár řadách, kdy je to vidět okem...

drobcekrs
12. nov 2012

@dandik
@vierka0 tak mám 11 hotových, a nepridávam od 8 riadku 😖 😖

vierka0
12. nov 2012

@drobcekrs to nevadi, to su este len tri, ono sa to bude pekne stacat..

jana0706
12. nov 2012

@meggi0201 super ze sa ti to nakoniec podarilo, na kolko ociek si ho nakoniec robila? sa z tou Darinou tak dobre robi ze mas sal tak rychlo aj hotovy?

miruska76
12. nov 2012

práve dokončené na objednávku 🙂

tinushka13
13. nov 2012

babuľky... prosím vás ako urobím brmboček? Veľký a huňatý..tak aby sa mi nerozsypal??? Ďakujem 😉

tinushka13
13. nov 2012

@meggi0201 krásny šálik..ja si na neho tiež brúsim zúbky..len musím ísť zajtra vlnu kúpiť... 😀 😀 a háčik aký veľký?

trudka4
13. nov 2012

@monalisatko krásnáááááááááá

monalisatko
13. nov 2012

@trudka4 ďakujem 🙂

meggi0201
13. nov 2012

@adrika79 ďakujem, ja som nakoniec spravila 13+1 a má tých 135cm, takže celkom ok🙂 ale nabudúce budem múdrejšia a nebudem musieť aspoň toľko párať ďakujem 🙂

meggi0201
13. nov 2012

@tinushka13 ja mám 4.0 ale jedna žienka mi tu písala, že tak od 4-9 v pohode 🙂

meggi0201
13. nov 2012

@jana0706 trval mi hodinu 🙂 teda 3 lebo som ho spravila na 3x 😅 😅 😅 nakoniec je to 13 očí a 14tým som preťahovala 🙂

drobcekrs
13. nov 2012

@vierka0 no, ale asi to budem musieť do nejakej časti vypárať, lebo už teraz je synovi akurát ☹

vierka0
13. nov 2012

@drobcekrs ta placka kde sa pridava ma mat priemer obvod hlavy /3,14, dobre si merala ? potom sa uz nepridava..z akej vlny robis ?