Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

monalisatko
20. nov 2012

@letuskah ja síce neporadím, ale mohla by byť aj pre alergika? Ja mám spraviť pre chlapca čierno sivú, ale môže byť len 100% bavlna lebo má na tie umeliny alergiu. No ale hádam aj bambusová by mohla byť. Zatial som len pri camille dvojmo. Ale to moc zimné asi nebude. Tak hladám nápady 🙂

zuzkaamato
20. nov 2012

@miruska76 ahoj. prosim ta ta seda melirovana to je co za priadzu? dakujem

letuskah
20. nov 2012

@monalisatko no ved prave preto ma napadla bambusova lebo tu raz ktosi pisal ze je aj pre alergikov, a ked to alergici mozu tak potom hocikto

monalisatko
20. nov 2012

@letuskah to by bolo super a keby aj cena bola prijatelná.... 🙂

vera_vila
20. nov 2012

@mahulenka87 Ahoj... prosím, na vzor k čemu ses ptala?

lemge
20. nov 2012

ahojte dievcence..vy ste tu take sikovnice,tak idem si ku vam po radu .chcem uhackovat taku čertovu capicu,len sa neviem dopatrat ako by som urobila rožky.nechcem klasicke spicate rovne,ale take zatocene do spiraly...
neviem ako mam docielit aby sa tie rohy točili.. 😕 neviete mi poradit?dakujem 😉

takto nejak by to malo vypadat....

miruska76
20. nov 2012

@zuzkaamato ahoj, to je taka skor hneda melirovana, kukni tu, odtialto ju mam https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2004546... , jaj az eraz ma napadlo, si myslela tu hornu ciapku? tak tam som robila z dvoch vln, takej sivociernej Romana a sivej, len neviem nazov 🙂

miruska76
20. nov 2012

@adel22 to je úžasné, super 🙂

lussy23
20. nov 2012

@zuzkaamato krásna čiapočka aj dcérka
@nelys krásnučké @mami29 krásna čiapočka
@adel22 krásnunké
@tretulka krásne
@miruska76 krásne

dendinka
20. nov 2012

@lemge a co uháčkovat jen tunýlek a do něj strčit chlupatej drátek a ten vytvarovat?

dendinka
20. nov 2012

@tretulka nádherný vánoční ozdoby, taky dělám kouličky, hodím fotku pro inspiraci, mám jich víc, ale nemám je ještě vyfocený 😉

zuzkaamato
21. nov 2012

@miruska76 vidiiis, to je super napad skombinovat 2 farby.. parada 🙂 vdaka 🙂

mahulenka87
21. nov 2012

@vera_vila na ten modrý svetrík 🙂

miruska76
21. nov 2012

@dendinka veľmi pekné 🙂

lemge
21. nov 2012

@dendinka no,nato som myslela,abude to drzat tvar? cim to vypcham? clhpaty dratik kupim v galanterii?dakujem 🙂

lemge
21. nov 2012

@dendinka nadherne ozdoby...sikula si...
chcela by som to vediet,len keby bolo casu viac.. 😝 mna teraz chytilo papierove pletenie-paplet-to sa ucim,popritom hackovanie... 😀 ....len toho casu malo.... 😔 🙂

dendinka
21. nov 2012

@lemge normálně jak háčkovaný hračky, buď dutým vláknem, nebo molitanovou drť, ta je taková pevnější, když se pořádně nacpe, chlupatý drátek by měli mít v galanterii nebo ve výtvarných potřebách, případně pokud ho neseženeš tak myslím, že by nevadil ani normální drtá, kterej bys obtočila nějakou látkou zbytkem a nějak přilepila nebo zašila na konci, aby ten drátek nemoh vylízat

letuskah
21. nov 2012

@lemge kludne daj obycajny drotik, len ho na oboch koncoch stoc dovnutra aby neprepichol ten roztek a nepopichal majitela alebo niekoho.

mvkoty
21. nov 2012

@lemge chlupatý drátek seženeš i v papírnictví.

lemge
21. nov 2012

@letuskah
@mvkoty
@dendinka dakujem za super rady ...baby ste zlate 🙂

liviapeto
21. nov 2012

ahojte, nestiham to tu cele poprezerat, neviete niektora, kde najdem navod ako strikovat prip. hackovat z vlny Alfa (Teddy) ? chcem ciapocku pre maleho.

zufzufmeister
21. nov 2012

Ahojte háčkarky, ja mám asi pre vás úplne hlúpu otázku, ale ako dosiahnem takýto vzor?
http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?id=422...,

A nerobili ste náhodou niektorá túto čiapočku? Neviem ako je myslené to na začiatku, že 4 rady striedať DS s RS, neviem či po očku, či každý rad iný...
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=10774#diskuse

Ach jaj :(

mvkoty
21. nov 2012

@zufzufmeister to první je střídání relierních sloupků, střídáš píchaný ze předu a zezadu
a to druhé jemyšleno jedno oko ds a pak RD a zase DS a RS

vera_vila
21. nov 2012

@mahulenka87 Já si to myslela... Ta modrá soupravička není háčkovaná, ale pletená a je to klasický lícový žerzej (líc hladce, rub obrace)... Mám i kompletní návod, tak jestli chceš, můžu Ti ho poslat, když mi napíšeš e-mail 🙂

zufzufmeister
21. nov 2012

@mvkoty Ďakujem 🙂
A môžem to začať normálne od tých retiazkových robiť? Nemusí byť napr. prvý rad iba DS?

pifina
21. nov 2012

dievcata, nevideli ste niekde navod na ciapku-sovicku? 😅 vdaka 😅

mvkoty
21. nov 2012

@zufzufmeister můžeš začít hned po řetírkách

@pifina koukni na mimibazar, návody háčkování tak určitě bude

zufzufmeister
21. nov 2012

@pifina ja som našla perfektný na youtube, ale po anglicky, ale nevadí to vôbec, ja tiež nerozumiem, ale fakt to robí komplet pomaličky a ja som urobila podľa toho svoju prvú, tak asi je to fakt zrozumiteľné...

https://www.youtube.com/watch?v=_IaN5_gBQZw
mami29
21. nov 2012

komplet se šálou