Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

matusssa
1. feb 2013

@letuskah bolo to len akoze s tou zlomenou rukou, ze? 🙂

devicka
1. feb 2013

Ahojte dievčatá, nemáte niektorá, prosím, vzor na svetrík veľkosť cca 86? chcela by som robiť nejaký prúžkovaný farebný. mohol by byť do áčka, budem ho robiř pre dievčatko. Ďakujem. eva

letuskah
1. feb 2013

@matusssa jasne, ale ruka ma boli aj bez toho 😝

monalisatko
1. feb 2013

@letuskah ježííííííš, ja som si myslela že si si fakt tú ruku zlomila. Nemám moc času čítať príspevky, tak len čo narýchlo zachytím 😅 Ale som sa potom dovtípila 😀 😀 😀

miruska76
1. feb 2013

@ludik3 jéééj, to je krásnunké, milé 🙂

matusssa
1. feb 2013

@letuskah no vidis a my uz s tebou sucitime, ze ako budes hackovat 🙂)))

letuskah
1. feb 2013

@monalisatko
@matusssa ste zlate 😵 😵 😵

monalisatko
1. feb 2013

@letuskah no to by ešte chýbalo, čo? 😵 😵 😵

monalisatko
1. feb 2013

@letuskah ja už ledva čakám aby bolo jedenásteho. Vtedy by mali dať dole sádru Lare a týždeň na to nastulujeme do kúpelov na 3 týždne. Už sa neskutočne tešíííím. Jasné že háčkovanie beriem so sebou 😀

irriss
1. feb 2013

Mam prosbu,poradi mi nekdo,..uz jsem z toho vypadla.. kolik budu potrebovat vlny na detsky svetrik.10 let (30kg)a na svetrik pro slecnu 13 let (50kg)?
dekuju

lemge
1. feb 2013

ahojte kočky...neprispievam casto,ale aspon sledujem ked sa da 🙂 moj najnovsi vytvor zo ´´storočnejˇ´ vlny 😀 sovičky mi trochu škúlia 😀

zuzanapd
2. feb 2013

... moja prvotina... čiapočka pre syna... vlna DAJA od Vlnika

roo
2. feb 2013

Skúsila som košíček z postrihaných detských džersejových plachiet (už nejaký mesiac ležali odložené, že ich neskôr použijem na handry a ľaľaho, ono sa to dá použiť oveľa krajšie 🙂 ) Už som vydrankala nepoužívanú plachtu aj od maminy, tak sa teším. Samotné háčkovanie už ide veľmi rýchlo, akurát to strihanie trvá...

poisonblu
2. feb 2013

@roo nadhera, mne by sa take nieco zislo do kupelne na kozmetiku....

letuskah
2. feb 2013

@monalisatko no tam sa nahackujes 😵 no neviem keby som nemohla hackovat ani strikovat ved mi ma trafil slak... to uz potom rovno priamou ciarou do blazninca...
@lemge nadherna ta taska, sovickam este sprav okuliare a hned sa im to polepsi 😉
@roo super kosik, tiez mam doma vselico len sa mi to nechce strihat 😝

letuskah
2. feb 2013

@irriss podla toho ci chces hackovat ci strikovat, na hackovane je vacsia spotreba, plus aky ma vlna navin, kolko metrov na 100g. ale povedala by som ze na 13 rocnu 800g (tam by som brala dospelacku velkost do uvahy) a na 10 rocnu 600g?

dulkagabulka
2. feb 2013

@roo wau...ja som prave dala plachtu mamine,aby si z toho urobila handry...prosim ta,ake pasiky si stihala?a kde sa da najst navod na taky košiček? je paradny, paradny 🙂

irriss
2. feb 2013

@letuskah MOC dekuju za odpoved..toto bych rada koupila(link).. 😉
a pokud Te muzu poprosit, kdyz najdes chvilku..podivej se na tu pani, co prodava..odkud je link, co tu nechavam, co bys mi pripadne poradila 😉 dekuju 🙂
http://www.ebay.it/itm/271130866150?ssPageName=...

roo
2. feb 2013

@dulkagabulka ber od maminy plachtu nazad 😀 pasiky som strihala take cca 1,5 az 2 cm hrube, ako mi to vyslo 😅 hackovala osm hacikom vel. 10. Ocaril ma kosicek na tejto stranke http://www.crafto-mania.com/2012/05/hackovanie-... odtial som sa preklikala aj k videonavodu na nastrihanie priadze zo starych triciek. Ale plachtu som strihala poctivo v spirale, zatial som neprisla na to, ako to postrihat efektnejsie viac vrstiev naraz a tak, aby to bolo v jednom kuse. Dno je obycajna placka, rozsirovala som riadky ako to vychadzalo, aby sa nevlnila, ale bola plocha. Pri prechode z placky na bocny okraj sa uz stlpiky nepridavaju, a hackuje sa ten prvy prechodovy riadok len za zadnu nit - pekne sa to zalomi - vidiet aj na tej stranke na obrazku (ten moj kosicek je uz napchaty a hackovany trochu volnejsie, tak je neforemny). Dcerkam sa velmi pacil, ale nedam si ho, konecne mam nieco pekne na ulozenie klbiek a hacika 😎
A paci sa mi, ze by sa to - teoreticky - mohlo hodit aj do pracky oprat... Ci?

letuskah
2. feb 2013

@irriss priznam sa ze ja take chlpate vlny nemam rada tak ti neporadim, navyse nerozumiem ani one.... na tej stranke. tak neviem ale v tomto neporadim

irriss
2. feb 2013

@letuskah
nevadi..dekuju moc... 😉
moje deti zase chteji chlupatou 😉 jako je nas kralicek.. 🙂

nivejka
2. feb 2013

ahojte dievčatá....prepácte,že som vam sem vtrhla...,ale súrne potrebujem radu..som v háčkovaní ešte začiatočník cca 2mesiace...teraz robím s Camilly -jarnej..čapičku a nejako sa mi zdá velmi malá-teda menšia,aké robievam...dá sa zmerať aj už hotová čapička,aby som vedela na aké staré dieťa som ju urobila?...hlavne sa mi jedná o obvod...tu na nete som nič nenašla ☹

dulkagabulka
2. feb 2013

@roo @zfidorka
dakujem baby..tešim sa na ten môj 🙂 jupíí

janabanc
2. feb 2013

Tunika pre mojho anjelika 😀

avanka
3. feb 2013

@nivejka tabuliek na obvody je na nete viac, skus pohladat...z vlastnej skusenosti
dieta 1 rok cca 45 cm, 2 roky 50 cm, syn 4,5 roka ma 51 cm...
ja si ciapku meriam priebezne po obvode asi po 3 riadku bez pridavania

babule, ked robite ciapky, pichate v riadku aj do posledneho a prveho ocka hned vedla retiazkovych ociek?

avanka
3. feb 2013

@roo nadhernyyy, nevies, ci by to islo z plachiet klasickych bavlnenych?

avanka
3. feb 2013

@zuzanapd ako sa ti hackovala? ja som si kupila hnedu chlpatu, taku macikovsku, ze urobim drobcom ciapocky...aka je spotreba? dakujem

avanka
3. feb 2013

@nivejka tu som nieco nasla,snad pomoze
Obvod hlavičky / Výška čepičky / Průměr placky

43 / 15 / 12,6
44 / 16 / 13
45 / 16,5 / 13,3
46 / 17 / 13,6
47 / 17,5 / 14
48 / 18 / 14,2
49 / 18,5 / 14,6
50 / 19 / 15
52 / 20 / 15,5

Tady ještě přidávám tabulku průměrného obvodu hlavičky při určité velikosti oblečení (výšce dítěte):

velikost / odvod hlavičky

50 / 33 - 35 cm
56 / 36 - 38 cm
68 / 39 - 41 cm
74 / 42 - 44 cm
86 / 45 - 47 cm do cca 18 měsíců
48 - 50 cm od cca 18 měs. do 3 let
51 - 53 cm do cca 10 let

17anit07
3. feb 2013

@janabanc krasna mozem poprosit navod dakujem