Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

vera_vila
14. jún 2013

@jajona myslím, že můžeš zvolit jakoukoliv bavlnu, bambus nebo bavlnu s akrylem...

jajona
14. jún 2013

@vera_vila ďakujem

mamamajka
14. jún 2013

@luci66 Ahoj, na autíčko mám tento rozkreslený návod, na motýliky nie ale na tej fotke ich dobre vidno z blízka, myslím že na to prídeš 🙂 sú to DS a dvakrát nahodené DS, nič zložité 🙂

luci66
14. jún 2013

@mamamajka dakujem moc 😉

luci66
14. jún 2013

Babule, ked robim siltik na chlapcensku ciapocku, klasika DS, je lepsie ho spravit z KS alebo DS, lebo nikdy mi pekne nedrzi....a este sa aj lubi tocit po bokoch 😠

zfidorka
14. jún 2013

@luci66 ja robim z dvojitej priadze, z KS, prvy rad robim predne reliefne... cca v tretinach zvyknem zdvojit v 2. riadku... nakoniec celu ciapku vratane siltu obhackujem KS...

luci66
14. jún 2013

@zfidorka dakujem

tiffanka
14. jún 2013

Cawko. Vkladám môjho práve dokončeného opičiačika Izidoríka 🙂.

tiffanka
14. jún 2013

... bol robený bez návodu, tak o to ma to viac teší, že sa celkom vydaril :D

terezka1947
14. jún 2013

@tiffanka vaaauuu,krasne..normalne by som sa aj sama zahrala 😀 sikovna si..veru,veru 😉

tiffanka
14. jún 2013

@terezka1947 😀 😀 😀 ... ty si teda číslo...si ma rozosmiala normálne 🙂...a dík 😉

terezka1947
14. jún 2013

@tiffanka no tak je to pravda.....take su zlate 😉

tiffanka
14. jún 2013

@terezka1947 keď ináč nedáš, tak dobre . :D

tomaskovamaminka
14. jún 2013

@tiffanka Krasnucke hracky🙂 este banan do ruky ;)

dagina
15. jún 2013

Holky, prosím vás, neporadila by některá s aplikací chobotničky na čepičku??? Chapadýlka bych ještě věděla, ale hlavičku????????? Jedině do kulata jako začátek čepičky, ale to mi nepřijde ono...., máte nějaká nápad a k tomu návod???? Na MMB nic není 😖. Moc díky

dagina
15. jún 2013

@mamamajka ty jsou krásné..., mě se stále nějak ty dírkaté/letní čepičky nedaří ☹

dagina
15. jún 2013

http://maminciny-zlate-ruce.webnode.cz/hackovan...

Tak jsem něco našla, tak to budu dělat, jak jsem myslela původně 🙂.

mamamajka
15. jún 2013

@dagina Prečo?? Mne tie práve prídu byť jednoduchšie, a hlavne, ide to rýchlejšie :D Veď do toho raz prídeš, neboj 🙂

vera_vila
15. jún 2013

Tak šatičky téměř hotové - ještě začistit nitě, našít knoflíčky a do pasu provléct stužku...

lussy23
15. jún 2013

@tiffanka krásna opička

dagina
16. jún 2013

@mamamajka no to by mě také zajímalo proč 😀. Asi mám trochu levé ruce, no... . U těch děrovaných se trochu ztrácím v přidávání, jednou nato snad přijdu 🙂.

ika84
16. jún 2013

babeny kto a za kolko by mi uhackoval taketo nieco?
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/vierka82/alb...

hankamisa
16. jún 2013

ahojky holky. chci se zeptat neumí některá z vás uháčkovat hlavičku kočičky hallo kitty ? 🙂 velikost cca 5-7cm na svetýrek.sice pletu ale háčkovat neumím 😒 a malé se moc líbí.

vera_vila
16. jún 2013

@hankamisa Umím, máte zprávu...
@ika84 Poslala jsem Vám zprávu...

hankamisa
16. jún 2013

@vera_vila -žádná mi nedošla. ☹

vera_vila
16. jún 2013

@hankamisa Ještě jsem ji nestihla odeslat, jste moc rychlá 🙂

lemge
16. jún 2013

ahojte,prosim vas nemate niekto navod na tuto vzorku,ale aby bola cela od vrchu hlavky z tohto vzoru...
vzorku zvladam,len to pridavanie do pozadovanej dlzky placky s touto vzorkou....moc by mi to pomohlo..ak niekto ma...dakujem... 🙂

rachel36a
16. jún 2013

@vera_vila ďakujem, nemyslela som toto, ale je to zaujímavé tak skúsim....

lenasss
16. jún 2013

ahoj holky,často vás tu šmíruji a obdivuje jak jste strašně šikovné a tak vám dám fotky svého výtvoru.Je to první medvěd a hračka vůbec.Zatím jsem jen háčkovala čepky