Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

mahulenka87
12. sep 2013

@vera_vila ano, ale myslela som ako pokračuješ ďalej... ked sa zužuje topánočka na špičke

vera_vila
12. sep 2013

@mahulenka87 Většinou jedu podle nějakého návodu podle toho, jakou botičku chci... Moc krásné návody jsou tady https://www.facebook.com/media/set/?set=a.54970... tak se podívej, třeba Tě něco zaujme a najdeš tam i odpověď na svou otázku... Většinou udělám první řadu bez ubírání a potom postupně každou řadu si od středu rozpočítám a pravidelně sháčkovávám kolem špičky (od toho, jak se mi rozšiřuje podrážka na špičce) podle toho, jakou botičku chci - např. 2 sháčkuju, 3 sloupky atd., v další řadě potom udělám jen 2 sloupky, pak v další řadě 1 sloupek mezi a pak třeba sháčkuju každé dva bez sloupku mezi... Dost záleží, jakou botičku chceš...

broucek2
13. sep 2013

po delší době zase něco přidám. Nestíhala jsem odfotit dříve. Kvalita fotek nic moc, zatím jsou jen z mobilu

svetlankat
13. sep 2013

@broucek2 prosim ta podla coho si robila bolerko?

veronikani
13. sep 2013

Moj prvý macko

tomaskovamaminka
13. sep 2013

@broucek2 krasny kompletik na krasnuckej modelke🙂

hajajanka
13. sep 2013

Ahojte, hackarky a pletiarky 🙂 Vedela by mi niektora poradit, co je myslene pod nazvom "pevny stlpik"? Je to pevne oko alebo nieco ine?

broucek2
13. sep 2013
svetlankat
13. sep 2013

@broucek2 dakujem, vyzera to dost zlozito neviem ci to zvladnem, to sa robi do kruhu? ci rovno?

pynty
13. sep 2013

@demartka Ahoj vidím že ste hladala návod na retro šatku ....chcela by som sa spýtať či sa Vám podarilo zohnať a či by ste mi nemohli posunúť návod ak ho máte ....mne vyhovuje aj so strapcami

vera_vila
13. sep 2013

@svetlankat určitě je to bolerko dělané do kruhu 🙂

svetlankat
13. sep 2013

@vera_vila dakujem, vobec neviem kde zacat

vera_vila
13. sep 2013

@svetlankat Vždy se začíná uprostřed... Což je tento obrázek https://www.modrykonik.cz/fotoblog/broucek2/alb... Začíná se 8 řet. oky spojenými do kruhu a potom se pokračuje po řadách... Pak se udělá díra na průramek a pak se pokračuje, celkový počet řad se pak odvíjí od velikosti, kterou potřebujete...

svetlankat
13. sep 2013

@vera_vila dakujem velmi pekne

vera_vila
13. sep 2013

@svetlankat není za co

broucek2
13. sep 2013

@svetlankat dělá se do kruhu a složité to není. Dělám i jednu pro sebe, ale to už je horší, protože obvod kruhu už je fakt velký. Začíná se od středu

svetlankat
13. sep 2013

@broucek2 dakujem pekne, uz mam v tom jasno, len este neviem kde presne sa robia otvori ba ruky? A kolko klbiek si spotrebovala?

svetlankat
13. sep 2013

@broucek2 Jaj a este ak mozes, aku vlnu a aky velky hacik si pouzila? Dakujem

vanessm
13. sep 2013

Ahojte mamičky, chcela by som vás poprosiť o radu. Potrebujem vlnu na zimnú čiapku, ale aby bola trochu poddajná, taká príjemná na dotyk, aké používate? Lebo z camilly tie prechodné sú super, ale keď robím zimnú z merina, alebo lady tak je každá tuhá a nepoddajná.

vera_vila
13. sep 2013

@vanessm Z Merina ji máš tuhou? Tak potom vem větší háček... Já háčkuju Merino č. 4, Ladu taky, ale je to tuhé, takže klidně bych vzala i háček č. 4,5. Potom si hodně chválí Tango (osobní zkušenost ale nemám), ale je také potřeba vzít větší háček, aby to bylo poddajné a ne tuhé...

vera_vila
13. sep 2013

@svetlankat otvory na ruce jsou v tom nákresu zaznačené - jak mají být velké a kde mají být umístěné - hned na prvním obrázku http://static1.asmira.com/photo/22/22022/album/... - a tady jde vidět, jak se "dělají" http://static0.asmira.com/photo/22/22022/album/... - v podstatě jen přejedeš potřebnou délku řetízkovými oky...

evcounek
13. sep 2013

tak i já semohu pochlubit (po dlouhém a namáhavém párání a pletení) čepičkou a šálou. je to moje prvotina která je vhodná na malé chlubení. to co jsem do teď pletla bylo tak max na zahradu
Jen ta bambule je taková divná. Jestli za ní bude Luky moc tahat tak dlouho nevydrží. Asi jsem jí měla víc utáhnout

svetlankat
13. sep 2013

@vera_vila dakujem, ono sa mi to cele ukaze az ked to budem robit, potm sa pridem pytat. Velmi pekne dakujem

broucek2
13. sep 2013

@svetlankat dělala jsem ze Safrane (fi. Drops) a háček 3,5

broucek2
13. sep 2013

@vanessm dělala jsem z Tanga nebo teď si všichni hodně chválí Dolphin Baby. Dobrá je taky Lada Luxus.

mysskyna
13. sep 2013

Potřebovala bych poradit. Háčkuji svou první čepičku. Chci to pro 6.měsíční mimčo, ale nevím, jak velkou jí mám udělat, spíše kolik řad. Bohužel jí nemám na kom teď zkusit, jde nějak poradit?

lienok1
13. sep 2013

@poisonblu ahoj...aká by bola cena za všetko, okrem volánovej priadze?...ďakujem

lienok1
13. sep 2013

@poisonblu aaa-čítam, že už je niečo predané...Patty ešte je?...a ešte niečo iné?

poisonblu
13. sep 2013

@lienok1 predane je tango a vsetky tri star..ostatne su volne