Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

cizu
29. sep 2013

Holky, prosím, když děláte ušanky - o kolik řad více dáváte na zadní část? Já jsem dávala vždy 1,a le to je asi málo,ne? (nemyslím ouška)...díky moc

esmemia
29. sep 2013

@broucek2
@vera_vila no super,popozeram sa po nich u nas v galanterkach. Ta Tango vyzera fajn ,teda aspon na fotkach ,dakujem

broucek2
29. sep 2013

@cizu dělala jsem 4 řady KS, ale spíše záleží na jak staré dítě. Na mimi je to i moc

cizu
30. sep 2013

@broucek2 díky, maly ma 20m a hlavu kolem 48-50cm, zatím dělám navíc jednu radu DS...

vera_vila
30. sep 2013

@cizu já dělám 2 řady DS

kvecia
30. sep 2013

Baby prosím Vás nemáte niektorá skúsenosť s vlnou Dolphin baby?

broucek2
30. sep 2013

@kvecia zatím jsem ji neprala, toho se trochu bojím, protože žinilky většinou vypelichají, ale jinak je úžasná a čepice z ní byla hned. Je to ta ušanka na ppředchozí straně.

kvecia
30. sep 2013

@broucek2 ja chcem pliesť deku.. dodávateľ píše že 4 balíky sú na rozmer 70x85cm.. len neviem či mám rátať menej.. alebo presne ten rozmer...akú ihlu alebo háčik ste použili?

broucek2
30. sep 2013

@kvecia 7nebo 8 a při háčkování to tak holkám vycházelo, že 400 g je deka cca 80*90

broucek2
30. sep 2013

@kvecia na tu čepici pro 18 měsíšní dítě jsem spotřebovala cca 1/2 klubíčka

kvecia
30. sep 2013

@broucek2 čiže oni ju háčkovali ?

broucek2
30. sep 2013

@kvecia většinou ano, hodně toho je facebooku a tam holky převážně háčkují

kvecia
30. sep 2013

Som nenašla ešte nič ohľadom tej vlny... teraz neviem čo je lepšie čiháčkovať alebo upliesť...

broucek2
30. sep 2013

plést jsem ji nezkoušela, ale asi bude na pletení super a bude menší spotřeba

maria1610
30. sep 2013

Po dlhej dobe aspoň jeden výtvor 🙂

broucek2
30. sep 2013

@kvecia zkuste třeba na FB e-shop "u Vodnanky" tam asi holky poradí

vera_vila
30. sep 2013

@kvecia zkušenost nemám, ale hodně si ji všichni chválí a co vím, tak z ní většinou všechny ženský háčkovaly... Ale určitě bude super i na pletení...

monika837
30. sep 2013

Zenicky, prosim poradte najlepsiu vlnu, priadzu na ciapky... aby som mala ciapocky stale peknucke.... DAKUJEM 😉

vera_vila
30. sep 2013

@monika837 to záleží na tom, na jaké období ty čepky chceš... Každopádně žádná příze nevydrží věčně jako nová...

esmemia
30. sep 2013

Babulky a este viete mi odporucit daku stranku kde by som mohla objednat tango aj elian nicky? Aby som neplatila na 2x postovne,ale objednala z jedneho eshopu? Dakujem u nas v galanterke po tangu,Gerlachu ani po yetti ani chyru ani slychu vrrrrrrrrrrrrrrr

e_vlny_sk
30. sep 2013

jesenné čiapky 🙂

jarka87
30. sep 2013

Ahojte baby, prosim vas, nemate niektora navod na hackovanu - taku tu capicokuklu na zimu? prosim.

siska53
30. sep 2013

Ahoj,velmi by som sa chcela naucit hackovat...
Co budem potrebovat? 2 tie haciky a daku vlnu?
Kde ste sa naucili hackovat? Podla netu? Ci od niekoho blizkeho?
Ja sa obavam, ze podla netu mi to nepojde..
Poradite? dakujem..
Lutujem, ze som sa nenaucila aspon strikovat od babky :((

e_vlny_sk
30. sep 2013

@siska53 ja som sa naučila podľa knihy, pozrite martinus - je tam toho hodne...pomaly, postupne to pôjde 😉

vera_vila
30. sep 2013

@siska53 Základy najdete tady http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=23, videa jsou pěkně srozumitelná... Já jsem se učila háčkovat před 25 lety a to jen podle knížek, internet a počítače nebyly...

vera_vila
30. sep 2013
broucek2
30. sep 2013

@siska53 podívej se na mimibazar.cu, tam jsou i odkazy na videa

esmemia
30. sep 2013

@vera_vila si poklad dakujem

siska53
30. sep 2013

@vera_vila
@broucek2
@esmemia dakujem, popozeram!