Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

adrika79
31. mar 2012

@marianna_c_ mam z nej ruzovy svetrik so slimakom v mojom albume, skus mrknut, mozno vidiet hrubku...

marianna_c_
31. mar 2012

@kibuk je perfektny 🙂 z toho mojho co som dnes dokoncila sa nakoniec vyklul cerveny bager 😀 teda aspon mne sa to skor podobalo, tak som mu dorobila "lyzicu" 🙂 😀

marianna_c_
31. mar 2012

@adrika79 ano, je to vidiet, dobre ze som sa pre nu nerozhodla, lebo to som chcela teraz na leto...este raz vdaka 🙂

kibuk
31. mar 2012

@marianna_c_ suprovy je 🙂

marianna_c_
31. mar 2012

@kibuk ze dik 😉

alexandraplackova
31. mar 2012

poprosim poradit,robim malej ciapocku a mam urobene kvetinky a neviem ako to zhackovat aby to bola ciapocka,poradi mi niekto?

lussy23
31. mar 2012

@marianna_c_ krásne

lussy23
31. mar 2012

@adrika79 krásne čiapky
@kibuk krásna čiapočka aj modelka
@bv_alexandra krásnučká čiapka

marianna_c_
1. apr 2012

toto je ta baretka na leto, len bez modela :-/ a prave k nej hackujem aj vesticku, snad sa podari, bude to moja prva 🙂)))

marianna_c_
1. apr 2012

a tu je foto 😀

bv_alexandra
1. apr 2012

@marianna_c_ tá je nádherná 😉

marianna_c_
1. apr 2012

@bv_alexandra dakujem 🙂

rene82
1. apr 2012

@alexandraplackova akože máš urobené štvorčeky kvetinkové, či? lebo čiapka sa háčkuje zvlášť a kvetinky k nej potom prišiješ. ale priamo z kvetiniek som ešte nerobila. skús hodiť foto, z akých kvetiniek 😉

alexandraplackova
1. apr 2012

@rene82 no uz som to rozparala,nemala som nervy-pokusala som sa asi 2 hodky o to a nic,ale poslem ti podla coho som to chcela robit a ked mi budes vediet poradit ako to pospajat ,tak to skusim znova 😢 http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=9280&order=1

rene82
1. apr 2012

@alexandraplackova ak som dobre pochopila, tak urobíš 5 ks štvorcov. 4 spojíš do obdĺžnika najprv a potom aj ten prvý zo štvtým, takže ti vznikne kruh. no a ten piaty potom zvrchu priháčkuješ rovnomerne tak, aby to pekne sedelo a pasovalo. v podstate akoby urobíš kockatú nádobu.

alexandraplackova
1. apr 2012

@rene82 no tak to tam pisu ,ale neviem ako to spolu zhackovat,mne to dajako neislo-vobec som este nkdy nic nespajala,:(

rene82
1. apr 2012

@alexandraplackova tak, skúsila som v skicáry urobiť náčrt, ako asi spojiť. každý štvorec má inú farbu. je tam znázornené, ako spojiť. snáď pomôže

alexandraplackova
1. apr 2012

@rene82 si zlata ale ja neviem ako s hacikom to dat dokopy ☹ ,aby to vyzeralo ako na tom obrazku,ako to vlastne zhackovat-neviem ci ma chapes co vlastne chcem,proste mam tie stvorce,je tam nakreslene kde to spojit a ja neviem ako to spojit s vlnou a s tym hacikom

rene82
1. apr 2012

@alexandraplackova a ešte je tam popis na spojenie v komentoch:
marcela m. (háčkovaná móda) ID 159465, mimibazar.cz/hackovanamoda (6.3.2012, 12:30)
v poslední řadě v řetízkách,uděláte si základní čtvereček celí a další pak v poslední řadě sháčkujete k sobě..v místech ,kde je červená tečka..uděláte místo 7řetízkových ok 3ř.oka, pevným okem spojíte k druhému čtverečku a doháčkujete zase 3ř.oka a píchnout zpět do háčkovaného čtverečku snad jsem vysvětlila,musíte vzít háček a zkusit si to nic na tom není
ODPOVĚDĚT

podľa mňa je to tak, že si urobíš jeden štvorček a ukončích. urobíš druhý a neukončuješ, ale podľa rady vyššie rovno priháčkuješ k tomu prvému a ukončíš. urobíš tretí a znovu neukončíš ale podľa rady vyššie priháčkuješ k predošlým dvom, to isté štvvrtý aj piaty 😉

alexandraplackova
1. apr 2012

no potom to skusim ale teraz dokoncim ten nepodarok co som zacala,ale dakujem moc za ochotu,si jedina co mi pomohla,diky moc 😀

rene82
1. apr 2012

@alexandraplackova neni zač. ostatné asi varia 😉 ja už mám hotovo
jedine tak si to viem predstaviť. z piatich hotových sa asi ťažko spája. jedine, ak by bol vzor iný, hustý, tak by sa to dalo. ale takto ee

adrika79
1. apr 2012

@rene82 presne tak, varia :D jedno dieta sa zobudilo, druhe ide spat... 😎

iloha
1. apr 2012

@twins8 ale je to perfektní 😉

rene82
1. apr 2012

zrecyklovala som moje staré rifle a urobila malej sukničku. ale moc sa mi nepáči. mala byť kratšia. nie je taká "cool"
inak tento víkend, teda od piatku už som vôbec neháčkovala 😅

twins8
1. apr 2012

iloha dakujem

monalisatko
1. apr 2012

@rene82 no náhodou!!!! mne sa páči 🙂 nemáš absťáky? ja som od piatku poobedia do včera poobedia neháčkovala a už ma na večer svrbeli prsty 😀 😀 😀 tak mám hotové 2 rukávy + kúsok chrbta z bolerka pre staršiu dcérku 😀

rene82
1. apr 2012

@monalisatko mám absťák. ale bolo treba umyť okná, riadne upratať, poprať, požehliť, navariť, dieťaťu sa venovať, naši boli u nás v sobotu a to hlavné, čakám na miery krsniatka, lebo jej idem urobiť takú sukňu háčkovanú, čo som sem minule dala a aj tričečko k tomu, lebo to sa s kupenským ťažko doladí.

monalisatko
1. apr 2012

@rene82 jasné, ja som tak mala myslím štvrtok, ale okná ešte neumývam. Počkám na lepšie počasie 😀 Uvidím ako bude v noci a ráno, možno budem musieť staršiu zobrať k dr, lebo dosť kašle a soplí a soplíky už od nej dostala aj malá. Dúúúúúfam že to nebude zápal priedušiek 😖 Takže ak od zajtra bude doma aj staršia, tak budem môcť háčkovať ešte menej 😅

rene82
1. apr 2012

@monalisatko no to aj tamča kašle už asi 2tt, predtým bola týždeň pauza a predtým tiež taký týždeň-dva soplila a kašlala. no a ja mám ešte stále čierny kašel. už vyše 3tt

monalisatko
1. apr 2012

@rene82 fíha, tak to dobre ťaháte obe. Moje sú prieduškárky, obe majú astmu, takže ja som si už zvykla. Ale ty s tým tvojim kašlom to je sila. A čo naň berieš? Sú na to špéci lieky? A aby nás nezmazali, tak čo práve háčkuješ? Alebo čakáš na miery?