Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

evelin116
5. apr 2012

@lussy23 tu som nerobila ja a to neni mja babula 😀

lucia32
5. apr 2012

@evelin116 podla mna je to normalna bekovka, akurat otočena nabok a tak ofotena, čo sa tyka vzorky to už je na dlhšie

@letuskah tak som rada, že pomôže 🙂

lucia32
5. apr 2012

@dievcatko84 tie hčkované zvieratka sú rozkošné, to musím vyskúšať, darujem potom do škôlky, budem sa chodiť k tebe radiť

monalisatko
6. apr 2012

Tak ja som úplne KO. Už druhú noc som absolvovala 100 jarných kilometrov zo spálne do detskej ☹ Lisa mi prekašlala už druhú noc suchým dusivým kašlom a teraz sa už od 7,30 nevedela dokašlať. Dala som jej inhalovať vincentku, tak jej ten kašel trocha skludnil ☹ Už vidím že dnes budem mať silu len háčkovať 😅

pooi
6. apr 2012

ahoj holky, ta ta hnědá čepička, to je ta co jsem jí srazila. (fotka je pořízená před praním) Chtěla jsem se zeptat jak děláte krempu na kloboučku, tak aby vám držela hezky. Mě to příjde, že to dost trčí dolů. Někde dělám chybu. 🙂

adrika79
6. apr 2012

Ruzova na objednavka, tato farebna kombinacia nejako leti, ale uz je to nuda :D
nemate niekto navod na homelessku riedky vzor? nejde mi tak o vzor, ako o to, ako to robit, aby to tak ,,padalo" z hlavy?
A cookraj klobuka? rozdvojovat kazde 2, 3,4... kym nie je pozadovany kruh?

bv_alexandra
6. apr 2012

@monalisatko oja to ti nezavidim. viem čo to je. moja dcéra astmatik od pol roka. tiez sme si uzili svoje. ale uz to mame pod kontrolou naštastie. 🙂

bv_alexandra
6. apr 2012

@adrika79 čiapočka je velmi pekna kde najdem navod? 😝

adrika79
6. apr 2012

@bv_alexandra pozri IP 😎

kibuk
6. apr 2012

@adrika79 mohla by som poprosit aj ja o navod? dakujem

lucia32
6. apr 2012

@pooi krásne čiapočky, ja krempu robim vždy menším háčikom, ale zatial som robila take vzory,kde sú len DS alebo KS, takže držia pekne...
A rozdvojujem každé 2 očko

adrika79
6. apr 2012

Kvoli mnohym otazkam to zverejnujem takto - navody mam od rene82, DAKUJEM :D

spirala http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=7388
vejarikova
o krúžku dáš 20DS
- 3RO, 1DS do ďalšieho očka, z neho 1RO a potom zase 1DS do ďalšieho očka základného krúžku, znovu RO a potom DS do základného krúžku. takto pokračuješ do konca rady. vznikne ti 20 akoby oblúčkov
- 3RO, 1DS do medzeri z predchádzajúceho radu, 1RO a a 2DS do ďalšej medzi z predch. riadku, ďalej 1RO a 1DS, potom 1RO a 2DS, takto to striedaš do konca rady
- 2RO a 1DS, 1RO, 2DS, 1RO, 2DS striedaš do konca rady, radu končíš tak, že do poslednej medzery dáš 2DS a urobíš ešte 1RO, ktoré spojíš pevným okom so stĺpikom z 2RO na začiatku rady čo máš
-3RO, 2DS do prvej medzery, 2RO, 2DS, 1RO, 2DS, 2RO, 2DS a tatko to striedaš (každá druhá medzera je zväčšená o 1RO), končíš radu tak, že do poslednej medzery dáš len 1DS a spojíš pevným okom zo stĺpikom z 3RO na začiatku rady
- 4RO, do prvej medzery 3DS, pokračujeme 2RO, 2DS,2RO,3DS a takto striedaš do konca rady. radu končíš tak, že do poslednej medzery dáš zase len 1DS a spojíš pevným okom zo začiatkom rady (s tými 4RO)
- 2RO, 2DS,2RO,3DS,2RO,3DS, striedaš do konca. končíš tak, že do poslednej medzery dáš 3dS, potom 2ro a ukončíš pevným okom
- 4RO, 3Ds, 2RO,4Ds,2Ro,4Ds,striedaš do konca. do poslednej medzery dáš 3DS a spojíš pevným okom so začiatkom rady
-2Ro,3DS, 2ro,4DS,2ro,4ds až do konca rady striedaš. do poslednej medzery 4ds, potom 2ro a spojíš pevným okom so začiatkom rady
podľa potreby si potom do medzier ešte môžeš pridávať po 1DS navyše, takže v medzere budeš mať po 5ds atď

dievcatko84
6. apr 2012

@lussy23 ano daju 😉

@monalisatko 😀

lucia32
6. apr 2012

@adrika79 aby to padalo z hlavy, musí byť čapica predlžená, tato je napr. extra dlhá , vzadu to už visí, jarobim zhruba na 26 cm dlžku, vtedy je to tak akurát

lucia32
6. apr 2012

@adrika79 tak na tu špiralovu sa chystam už od minulej jari 😀

lucia32
6. apr 2012

A len tak medzi rečou chystam sa objednávať zas nejake CATANIE , kdže je vela odtieňov, je o nejaky konkretne záujem?
Zatial mám 6 odtienov, teda objednavala som 10, ale 4 nepriššli 😝

adrika79
6. apr 2012

@lucia32 vdaka :D

adrika79
6. apr 2012

@lucia32 tak do toho, je to lahke a ide to rychla, aj mala spotreba...

pooi
6. apr 2012

@lucia32 děkuji za radu, budu to muset vyzkoušet 🙂

adrika79
6. apr 2012

@lucia32 Ak ozes, posli mi IP foto, nech je vacsie, aby som videla cisla farieb, vybrala by som si...vdaka

adrika79
6. apr 2012

@lucia32 po kolko je 1 klbko?

ellysa
6. apr 2012

@lucia32 nieč z tých žltých, žlto zelenkavých a tyrkysových, to budú asi také pekné kombinácie na leto s cyklaménovou, ja budem určite tú cataniu od teba brať, len asi budúci mesiac 😉

monalisatko
6. apr 2012

@bv_alexandra no ano, aj moje sú astmatičky 😅 Našťastie sme celkom dobre zvládli túto zimu. Hádam prvá v ich živote 😒 Dnes sme sa boli trocha vláčikovať, lebo sa nudili a aj počasie je také nijaké, ale teraz som si konečne sadla s háčikom v ruke 😀 😀 😀
Ten ujo rušňovodič je môj brat 😀 😀 😀

letuskah
6. apr 2012

@monalisatko super zabava, ja by som mojich chalanov snad odtial uz ani nedostala 😀

lussy23
6. apr 2012

@pooi krásne čiapky
@adrika79 krásna
@dievcatko84 a ako?
@lucia32 krásna

lucia32
6. apr 2012

Kto chce velky obrazok vzorkovnika Catanie, napište mi mail do IP, prepošlem

megi1989
6. apr 2012

Este dorobim odzobku a odfotim na modelke 🙂

lucia32
6. apr 2012

Nejaký tip, či návod na pekný svetrík na 1. Sv. Príjmanie? Ostala mi biela Baby Dream a aj Patty, urobila by som neteri..

janemari
6. apr 2012

Tak vypýtala som si aj druhú mieru hlávky od vrchu po čielko,ale nejako sa mi to nevidí ked má obvod hlávky 53 cm tak druhá dlžka je 15cm a čiapočka je podľa mňa malá ked dám dlžku len 15cm ,podľa tabuľky by malo byť 20 cm.Poradíte mi ako to mám teda robiť 😖

lussy23
6. apr 2012

@megi1989 krásna

Baby chcem sa spýtať: urobil sa mi neviem ako uzol a musela som odstrihnúť. Bolo to len malé koliečko s dvomi radami. Dá sa to nejako nadpojiť, alebo mám tu vlnu použiť na vlásky pre bábiku?