Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

ankan
18. apr 2012

@monalisatko šikulka je z teba....

monalisatko
18. apr 2012

@ankan ďakujem, našťastie to nie je tak ťažké, lebo je to z polodlhých stĺpikov 🙂

lucim
18. apr 2012

Tak som to konecne nafotila, tu je nas Kuetko krtko - momentalne najoblubenejsia ciapka, dava si ju ku vsetkemu, aj k tmavomodremu a najlepsie, ked ju ma do polky mihalnic a nechce si ju posunut vyssie, ze takto sa to nosi 🙂
mamule a dievcatka, a babiny, vy ste take sikovne 🙂

lucula73
18. apr 2012

@lucim tá je krásna,aj moj miluje krtka.............prosím ťa je niekde postup na toho krtka?

lucim
18. apr 2012

@lucula73 srdcko, nejaky postup je na mmb, ale na tohto nie, toho som robila podla Matkovho casopisu, podla obrazku , ako sa mi javilo, aj jahodku si nadiktoval on, ze nie lopatku. a dakujem. 😵

lucula73
18. apr 2012

@lucim a to šedé bruško to je našité či to je jeden kus uháčkovaný?

lucim
18. apr 2012

@lucula73 nasite, hackovane samostatne ... skusila som to mat v kuse, ale stratilo to tvar, tak som to robila samostatne a zosila.

lucula73
18. apr 2012

@lucim no super,neviem či budem mať na to nervy,ale skúsim aspoň,ďakujem 🙂

bv_alexandra
18. apr 2012

ahojte takže ja čo nemam rada ked čiapka nejde až na uši som urobila jednu imidžovku 😀 😀 😀

ankan
18. apr 2012

@lucim ten krtko je fantastický, daj jednu fotku len samostatného krtka, tak aby sa dalo podľa neho robiť. Ď
@bv_alexandra krásna imidžovka ako aj model, vidieť že je to veľmi živé dieťa...

letuskah
18. apr 2012

@bv_alexandra ja som vedela ze pre maleho, si ma navnadila tak som vecer sedela kym som ju nedokoncila, a ni neviem kedy som sla spat, pofotim dodam, ale tiez mi vadi ze nejde na usi takze bude na horuce horuce leto 😀

kaja79
18. apr 2012

@bv_alexandra ahoj, sem tam citam aj tuto temu a teraz som natrafila na super ciapku 😀 mohla by som ta poprosit o navod ako si robila tuto bekovku....uz dlho nieco take hladam.dakujem 🙂

letuskah
18. apr 2012

tak tu je zelena jablckova camila, len ten silt je blby tak rozmyslam ze si kupim skrob a naskrobim ho ab drzal

ellysa
18. apr 2012

ahojte, ja trošku pomenej hačkujem, nejak ma chytil nešitý patchwork,
ale tu moje ostatné rýchlovky

letuskah
18. apr 2012

@ellysa krasna ta biela kvietkova 😵 co je nesity patchwork?

ellysa
18. apr 2012
letuskah
18. apr 2012

@ellysa ahaaaa to je pekne 😵

bv_alexandra
18. apr 2012

@letuskah no si ma odhalila 😀 😀 😀 😀
načala som teraz mojkáčika, ale prisahám že hodám bokom a idem pracovať 😀 😀 😀 😀

@kaja79 no ja som to robila podla tohoto návodu http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=6618 a to ako som uberala tak to bola čistá loteria 😀 😀 😀
ale približne ti môžem napisat že som ubrala asi tri alebo štyri razy potom som raz prešla bez uberanie ten istý vzor pootm som urobila posledný riadok pred krátkymi stlpiky / to kde sa vejariky hačkovali bez RO, to tiez ešte trošku ubralo a potom už len KS menšim háčikom asi 4rady a šilt. 😉
Ja som to neustále malému prirovnávala tak aby mu to takto sedelo. Placka by mala byt taká velká zakryla celú hlávku. toto bol typ čiapky podla ktorej som to približne robila:

lussy23
18. apr 2012

@monalisatko krásne
@adrika79 vlnky už poznám z videí. Ja som myslela ako mam urobiť okraj inej farby. Tá čiapka je fiialová, ale kraj je ružový.. ako to mám urobiť? tú zmenu farby myslím.

adrika79
18. apr 2012

@lussy23 ja odstrihnem vlnu a nadviazem inu a hackujem normalne dalej... okraj robim len z KS...

lussy23
18. apr 2012

@lucim nádhera
@bv_alexandra krásne baretky aj model
@ellysa nádherné
@ellysa krásne aj modelka
@letuskah nádherná

lussy23
18. apr 2012

@adrika79 ďakujem

letuskah
18. apr 2012

@bv_alexandra ja som pouberala vsetky tie krajne okienka az mi medzi kazdymi tymi 2x2DS ostali 2 okienka a to stacilo, mozno aj moc som ubrala

lucim
18. apr 2012

tak tu je zvacseny krtko a obrazok z matkovho casopisu, podla ktoreho som sa ho pokusala urobit (achhh, takto vidno, ze to nie je uplne dokonale ).
... jahodku si vybral matulo. pomoze to?

adrika79
18. apr 2012

@lussy23 nemas za co, mozno je na to ina finta,a le ja to robim takto jednoducho - nadviazanie potom este zvnutra skryjem a je hotovo...

lucim
18. apr 2012

@letuskah mne sa zda ten siltik v pohode .... jedine, ze by si to este obhackovala ... a je krasna, na tento vzor sa tiez chystam 🙂
@adrika79 na striedanie farieb je tiez navod na mmb, ma ho tam ta ista kocka, co ma ten najoblubenejsi navod pre zaciatocnikov na ciapku ... jana bububu tusim.
@ellysa super ciapky na hentoto by som nemala trpezlivost, pekneee 😉
@bv_alexandra maly je fasak, a ciapka fajn 🙂

lussy23
18. apr 2012

@lucim krásny krtko
@adrika79 ako to zakryjem?

adrika79
18. apr 2012

@lucim hm, a to nevies, cica, ze najpohodlnejsie je hodit navod tu? 😉 ale vdaka za tip, pohladam si :D okraje zatial zvladam takto, ale chystam sa na vzor, tak tam si radsej mrknem ten anvod... teraz sa mordujem s hackovanymi satkami na traky s lienkou... ☹

adrika79
18. apr 2012

@lussy23 Ja ten spoj potom este hacikom pretiahnem popod to ocko kde som to naviazala a ak to farebne velmi krici a vadi mi to, tak to prisijem takou priadzou, aka tam ma farebne byt... ale vyssie lucim pisala, ze je na to navod na mmb - tak ako spravny lenoch dodavam, ak ho najdes, sems nim... :D