Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

nikuska4
22. jún 2012

@poisonblu ja z nej rada robím,ale je ovela mekšia,tak preto tak pekne nedrží ☹ ,každý by chcel 100% bavlnu a takýto klobúčik,no nechápu,že sa to nedá...

tunylyk
22. jún 2012

pre kamoskinu Ellinku 😉

adrika79
22. jún 2012

@tretulka ved preto chcem cim skor. raz to musi prist ☹ moja svokra mala kiahne aj na chodidlach a vnutornych licac 😒 h

adrika79
22. jún 2012

@nikuska4 A nie je v nich horuco? ale su krasne 😉

tretulka
22. jún 2012

@adrika79 na chodidlach ma aj maly

lussy23
22. jún 2012

@tunylyk nádherné

lussy23
22. jún 2012

@nikuska4 nádherný
@adrika79 krásna

letuskah
22. jún 2012

@adrika79 na tvojom mieste by som sa dala zaockovat, mozes dostat ale priebeh bude lepsi

ja sa tu dnes trapim s klobukom pre mamu, som jej chcela k narodkam ale uz som asi 5 roznych vzorov vyparala nic sa mi nepaci a divne sa mi to furt vlni 😝

letuskah
22. jún 2012

@tretulka
@adrika79 aj moj mal na chodidlach ale len par, hovorim mensi to mal uplne brutalne, okolo ociek, na pipiku, ritke, no vsade kde bolo miesto, este ze to mame za sebou a je to na cely zivot 😝

nikuska4
23. jún 2012

@adrika79 asi nebude že výslovne od slnka,skor na chladnejšie letné dni 😉

tretulka
23. jún 2012

@letuskah moj maly ma tiez vsade, na tvari kopu, na chrbte, bruchu, rukach, hrudniku, nohach, pipik a dokonca aj okolo konecnika, ani ritku mu poriadne neviem utriet ked ide na velku,lebo jaci, ze ho to boli...
ja som na tom rovnako so vzorkou na saty pre malu, neviem ci som osprostela, ale ziadna vzdorka mi nevychadza...teraz som zacala uz asi 5tu, tak som zvedava, uz mam normalne nervy z tych siat 😝

adrika79
23. jún 2012

Chcela som sa dat zaockovat,a le ma to tolko vedlajsich rizik - tak vaham... raz som uz mala vakcinu doma ale mala som dake tusenie, tak som pockala -a dobre som urobila, uz som mala v brusku Zuzanku... tak uvidime.... inak Kitty hotova, ciapka uz bola skor, len to dlhsie trvalo, lebo bola z Daniely...

monalisatko
23. jún 2012

Ahojte dievčatá 🙂 Ja som zas toho moc nespravila, lebo včera poobede som bola oberať marhule a dnes som zavárala kompót aj džem. Som hotová 😝 Samozrejme medzi tým deti a varenie, upratovanie, nákup.... Zajtra ideme do záhrady variť guláš, tak si trocha oddýchnem a hádam zoberiem so sebou háčkovanie a niečo umotám 🙂 🙂 🙂

lussy23
23. jún 2012

@adrika79 krásna čiapka aj malé slniečko🙂 A tu je môj najnovší klobúčik Tú kvetinku mám od kamarátky, na také sa ešte nechytám

monalisatko
24. jún 2012

@lussy23 no ide ti to. Ešte trocha tréningu a bude to super 🙂

brumca
24. jún 2012

ahojte 🙂 tak tu su moje dva posledne vytvory 🙂 pridali ste nadherne ciapocky a klobuciky 😉
z akej vlny hackujete ciapocky na leto? dajte prosim nejake tipy...ja som robila z Elian Nicky, ale chcela by som aj nieco este tensie 🙂

poisonblu
24. jún 2012

@brumca ja robim z camilly, nie je taka hruba ako elian nicky, z tej som tiez robila...camilla je taka pevnejsia, nie je poddajna a je taka smyklava, takze sa s nou tazsie robi, ale je taka letnejsia

lussy23
24. jún 2012

@brumca krásne dielka

letuskah
25. jún 2012

@brumca tiez robim z camilly ale je aj catania fine ta je este tensia, ale nemam odskusane prave preto ze je tenucka

adrika79
25. jún 2012

Prerabam 2 klobuciky - param, su male... nechapala som, ved som ich merala - kym som neprisla na to, ze moje mladsie dieta mi z krajcirskeho metra odhryzlo presne 1 cm - cislo 1, takze som merala od 2 anis om si to nevsimla - dnes sa pustila aj do tej 2... :D nerozumiem vsak, ako to odhryzla tak rovno a po druhe - ci tu 1 najdem na koberci alebo nalozenu v plienke :D

adrika79
25. jún 2012

@brumca camila, limone, catania - najtensia na leto je daniela....

letuskah
25. jún 2012

@adrika79 a co jej jest nedavas? 😀 😀 😀

monalisatko
25. jún 2012

@adrika79 tak teraz si ma rozosmiala 😀 Chúďa malé, asi jej málo papkania dávaš 😀 😀 😀
Inak baby, aj u vás leje? Ja som dnes mala odoslať 2 balíky a jeden balíčisko na pošte, ale v tomto lejaku sa tam nedostanem. Darmo čakám že prestane, ani ho nenapadne. musím napísať maminám, že balíčky pôjdu až zajtra 😒

adrika79
25. jún 2012

@letuskah Hej, nedavam jest, ste nevideli tie jej rucicky a druhu bradu? 😉 este ju aj kojim, tak ma bufet k dispozicii :D akurat ze ju trapia zubale, tak hryzie, co neutecie... dnes nohu stola... 😉 aj u nas prsi, vcera hic...
no ale s tym metrom ma dcerka dostala - ja som neparala ani nepamatam, som nechapala, co sa stalo, ze klobuk maly 😀

mona333
25. jún 2012

Ahojte, zacina mi materska a tak hladam nieco na volne chvile, mam doma nejake ihlice na pletenie a aj vlnu,ale neviem co upliect. Cakame dievcatko a svetriky mam vela, tak co ine? VIete mi poradit? Som uplny zaciatocnik,ale nieco by som rada skusila.
Ďakujem

evelin116
25. jún 2012

@mona333 skus toto http://www.mimibazar.sk/navod.php?id=1203 jednoduche a krasne 😉 to zvladnes

adrika79
25. jún 2012

@mona333 Ja som zacinala vo februari tymto... http://www.mimibazar.cz/tisk_navodu.php?id=2938

adrika79
25. jún 2012

leto u babky ma inspirovala na toto 😀

monalisatko
25. jún 2012

@adrika79 jéééj, to je peknučké 🙂 🙂 🙂

monalisatko
25. jún 2012

ja som dnes spravila túto taštičku, ale ešte zajtra dokúpim nejaké gombíky na dekoráciu, lebo je to dosť prázdne 😅