Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

bv_alexandra
4. júl 2012

@monalisatko ide to rýchlo len ja nemožem dlho robiť jeden vzor tzn že som ju mala rozrobenu asi mesiac a ked som mala náladu tak som ju vzala do ruky :D 😉

adrika79
4. júl 2012

@letuskah krasna farebn a kombinacia... hoci by mi nenapadlo take farby dat dokopy, uz minule som to obdivovala... ja som zacala cierne peltene ponozky z lady... milujem moju rodinu 😉

letuskah
4. júl 2012

@adrika79 zelam ti nech ti to rychlo ubieha 😝 to som len nahodou skombinovala a celkom to vyslo ale uz mi to oci taha, uz to nechcem ani vidiet 😝

tunylyk
4. júl 2012

ahojte,moje posledne 😉 z kazdeho rozku trosku 😉
@bv_alexandra hadaj,hadaj podla coho som robila supravicku 😉

bv_alexandra
4. júl 2012

@tunylyk moje nervy zo štvorcov 🙂 tá supravička je prenádherná klobuk dolu krásna. 🙂 😉

ribana2
4. júl 2012

ahojte, mám takú otázočku, som začiatočníčka v háčkovaní dostala som dve velké klbká takej tenkej priadze, čo vyzerá skôr ako bavlnka na vyšívanie, dá sa z toho dačo uháčkovať pre chlapca? 🙂

lussy23
4. júl 2012

@tunylyk nádhera

lussy23
4. júl 2012

@letuskah krásnučké
@bv_alexandra nádherná deka

babatenko
4. júl 2012

@letuskah nááááááááááderné 🙂 existuje nejaký návod?

adrika79
5. júl 2012

@letuskah prva je na svete... 😉

letuskah
5. júl 2012

@adrika79 wow!!!
@babatenko zakladny strih mam odtialto http://www.lionbrand.com/patterns/80023AD.html?... akurat ten spodok som nespravila ich vzor ale stvorce, ktore som zhackovala, tie mam odtialto http://www.lemondedesucrette.com/2010/09/01/lea... 🙂

bambola
5. júl 2012

ahojte, tak prisla som sa pochvalit mojim vytvorom 😅 trosku capata, ale to kvoli utahovaniu- este som nevedela na zaciatku ako na to, ale uz mam rozrobenu druhu tak sa polepsujem 😉
na obrazku je pre novorodenca, akurat, ze potrebujem asi este mensiu, tak robim este jednu mensiu

adrika79
5. júl 2012

@letuskah Wow, pichla ma osa do prostrednika pravej ruky, ked som oberala visne :(

monalisatko
5. júl 2012

@adrika79 takže teraz ho nosíš vytýčený smerom dohora, že? 😀

lussy23
5. júl 2012

@adrika79 paráda
@bambola krásna čiapočka

adrika79
5. júl 2012

@monalisatko

Dnes sme sa veselo pásli s dievčatami na malinách na babkinej záhrade, keď sa maškrtná mamka vybrala na višne. No rovno na prvej sedel nejaký malý tvorček, ktorého som tak vytočila, že som si dovolila odtrhnúť akurát jeho višňu, že mi to teda riadne ,,nandal" a pichol ma rovno do prostredníka pravej ruky, takže môžem beztrestne ukazovať zaujímavé gesto, keď budem live rozprávať túto príhodu... Ale keďže nie som žiadna padavka, dooberala som si višne do vedierka a na prst dala studený obklad frflajúc, že ma ten hnusák malý uštipol tak, že nemôžem háčkovať... No zrazu ma začalo svrbieť celé telo, objavovali sa červené fľaky, biele popŕhleniny a začalo som opúchať a opúchať, a tak som si zdarma vychutnala pohostinnosť slovenskej záchrannej služby, kde mi poskytli ubytovanie, skrášlili ma rôznymi hadičkami a grátis nafetovali tak, že mi bolo veseloooooooo... Dokonca som si aj pospala a pomaly začala odpúchať z obludy na človeka, a tak som sa podvečer mohla ľudským hlasom poďakovať mojej rodine, že sa o mňa a moje dievčatá tak skvele postarali, hlavne babina. Ďakujem aj môjmu anjelovi strážnemu, že to dnes stihol a môj manžel sa nemusí hlásiť do súťaže Vdovec hľadá ženu....
P.S.
A višne, zhnite si tam, kde ste!!!

monalisatko
5. júl 2012

@adrika79 ach bože. A ja som si robila srandu 😢 Prepááááč ☹ ☹ ☹
To si teda fakt mala šťastie 😨 To si vôbec nevedela že si alergická? Fakt to mohlo dopadnúť aj horšie. Kašli na háčkovanie, trocha si oddýchneš. Hlavne aby si bola v poriadku.

adrika79
6. júl 2012

@monalisatko Ved aj ja som si robila srandu, kzm som nezacala opuchat... aka laergia? ved ja som dievca z dediny, x krat ma ustipla vcela ci osa, ja nechapem cosa stalo 😒 som sa len chcela pozalovat, hoci to sem nepatri...

letuskah
6. júl 2012

@adrika79 ty brdo tak to si teda dobre dopadla... hmyzak jeden, na just by som obhackovala tu visnu, ked nemozes ty nebude ani on! oko za oko zub za zub !!!! teda ale esteze prisli vcas zachranari lebo toto fakt nie je sradna

bambola
6. júl 2012

cislo dva 🙂

bambola
6. júl 2012

@adrika79 fuha, to si mala "vesele", esteze vsetko dobre dopadlo
@letuskah obhackovat visnu 😀

leamax
6. júl 2012

ahojte "hackarky" 🙂
pozeram, ze vy ste tu uz zbehle, preto vas poprosim o radu: chcela by som uhackovat deku do kocika, vzdusnu, lahku, tak na teraz, cize na leto. neviem ale z coho. aku priadzu by ste mi odporucili? v galanterke mi predali katku, ale zda sa mi dost tvrda. vopred dakujem za vsetky rady
haciku zdar 😀

poisonblu
6. júl 2012

moje posledne 2 dielka....

poisonblu
6. júl 2012

@leamax mne sa zda v pohode catania na leto..je tenka a nie je taka tvrda ako napr. camilla

leamax
6. júl 2012

@poisonblu dakujem. a ta katka teda asi nebude dobra na to, co?

poisonblu
6. júl 2012

@leamax neviem, katku som nemala...ale co som pozerala na nete, tak by to malo byt to iste co camilla a ta je tvrde a smyklava

leamax
6. júl 2012

@poisonblu no ved prave, ze sa mi zda tvrda dost. par riadkov som zacala a zda sa mi to tvrde, preto sa pytam radsej tu, vy ste tu take sikovne a zbehle uz 🙂

poisonblu
6. júl 2012

@leamax skus tu cataniu, mne sa zda maksia....z tenkych inak neviem, jedine vyskusat priamo v nejakom obchode na dotyk

leamax
6. júl 2012

@poisonblu ok, asi skusim, vdaka 🙂

emilly
6. júl 2012

@bv_alexandra ahoj potrebovala by som pomoc, aky obvod hlavy moze mat tak 9-12 mesacne babo? mam priemer placky 14 cm a neviem ci to nie je vela, elbo teraz ako uz nepriberam tak sa mi to zda nejake velke, obvod mam 45_46 cm