Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

roo
18. mar 2013

Nuž mám doma len samé dievčatká, ale skúsila som aj chlapčenskú...

blanocka
18. mar 2013

@maria1610 kraasne napady 🙂 a ta podlozka po pohar je uplne uzasnaaa 🙂

dominikaa
18. mar 2013

kocky,poradte mi prosim ciapocku by som uz mala,ale chcela by som aj krytky na uska,ako na to? dakujem 🙂

vera_vila
18. mar 2013

@dominikaa naháčkovat na spodek čepičky počet ks dle požadované šířky, v každé druhé řadě sháčkovat na obou stranách 2 sloupky až třeba do 3 sloupků (ok) a ukončit...

vera_vila
18. mar 2013

@ursulienka1 návody na motýly tu jsou o několik stránek dopředu, je jich tam spoustu...

matusssa
18. mar 2013

ahojte zienky, mala by som prosbicku, nevedela by mi niektora z vas poradit co su toto za vzory? dakujem pekne za kazdu radu a ospravedlnujem sa za zverejnenie fotiek, kt. nie su moje...

alenka777
18. mar 2013

baby neviete poradiť? aká je "primeraná" cena za volánový šál (cena bez priadze, len práca) ďakujem

letuskah
18. mar 2013

@matusssa ta s tou vysackou je striedanie 1DS a 1RO, vzdy na striedacku a ta prva je na mmb najdem a hodim ti link 😉

matusssa
18. mar 2013

@letuskah dakujem si poklad 🙂 ten DS a ret. oko mi je jasne ale ako urobit pozadovanu placku 🙂 mam normalne pridavat? ako u klasickej napr 1,1,2?

matusssa
18. mar 2013

@letuskah uz to vidim :D kazdy druhy je po 2 DS 🙂

matusssa
18. mar 2013

@letuskah si uuuuzasna 🙂 som vedela, ze som ho niekde videla 🙂

letuskah
18. mar 2013

@matusssa no pri takejto robim klasicky pridavanie ale namiesto toho aby si pridavala DS robis vzdy RO, teda ked v prvom riadku pridavas 2DS tak robis 1DSa 1RO do prveho DS, 1DS1RO do druheho atd. v druhom zase ides 1DS1RO do prveho DS, 1DS do druheho DS, 1RO1DS do tretieho 1RO nad tretim DS atd aby sa ti vzdy striedali tie DS a RO. neviem ci som to napisala dobre

matusssa
18. mar 2013

@letuskah jasne chapem 🙂)) ak si nebudem vediet dat rady, cez vikend, tak ti urcite napisem 🙂

letuskah
18. mar 2013

@matusssa kludne 😉

tina1506
18. mar 2013

dnešní pokus o Barta Simpsna...

vera_vila
18. mar 2013

@alenka777 bohužel nevím... Každopádně na Fleru prodávají tvořilky volánkové šály (vč. materiálu - klubíčko příze stojí zhruba 100 Kč) od 155 do 255 Kč.

gumkacka1
18. mar 2013

Ahojte, natrafila som na vasu temu o hackovani. ja som zatial hackovala len ciapky pre moju dcerku. chcela by som vyskusat tuto kapsicku, len sa akosi neviem vysomarit z toho navodu. pomohli by ste mi prosim niekto? 🙂

vera_vila
18. mar 2013

@gumkacka1 jakou kapsičku?

gumkacka1
18. mar 2013
haniar
18. mar 2013

ahojte. nemate niekto navod na tieto stvorceky? dakujem

vera_vila
18. mar 2013

@gumkacka1 Co ti na tom návodu není jasné? To schéma? Nebo ten krokodýlí vzor, kterým je dělané tělo té sovičky?

vera_vila
18. mar 2013

@haniar Asi mám a najdu... Chvíli to bude trvat, ale viděla jsem to na těch cizích stránkách, co jsem hledala šatičky pro kamarádčinu dceru - a myslíš čtverečky s těma kytičkama nebo ty, co jsou na sukýnce?

haniar
18. mar 2013

@vera_vila tie, co su hore a na ramienkach. ja som uz hladala uplne vsade a nic.

lussy23
18. mar 2013

@lemge taká milá čiapočka 🙂

gumkacka1
18. mar 2013

@vera_vila ta schema, neviem, ci mam hackovat stale dookola, alebo to nejako otocit a hackovat naspät

kaara1980
18. mar 2013

ahojte kočky,nemáte náhodou niektorá link s návodom na háčkovanú kapucku?Kedysi som jednu na mmb videla,ale teraz nie som schopná ju nájsť 😠 .Ďakujem.

vera_vila
18. mar 2013

@gumkacka1 určitě otočit... Je to háčkované z řetízku, který je uprostřed, a aby to udělalo kruh jen dole, tak na konci řady musíš otočit a háčkovat zase zpátky... Mají to tam i v těch šipekách ukázané, že háčkuje první řadu dolů a druhou nahoru atd.

@kaara1980 http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=11753 tady nebo tady http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=8184 nebo tady http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=4732

venita
18. mar 2013

kocky, bola by niektora z vas, ktore ste robili tu adidas ciapku, ochotna odtotit mi ju z rubovej strany? len by som chcela vidiet ako ste tam menili vlny.... chcela by som ju vyskusat... dakujeeeem 🙂

tina1506
18. mar 2013

nedá se to pořádně vyfotit 🙂