Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

poisonblu
12. okt 2012

@79zuzana jeej, aj ciapocka je tam....dakujem 🙂

selinagreen
13. okt 2012

Translation
Ďakujem za prepojenie na mojom blogu! Milujem tento vzor som navrhnutý tak som zdieľal. veľa voľných tutoriálov na mojich webových stránkach blogu. Tu je odkaz na hotové vesty na mojich webových stránkach. www.selinagreen.com http://selinagreen.com/My_Shop/My_Shop.html

monalisatko
13. okt 2012

dievčatá ktoré ste už robili čiapku s adidas vzorom, tak sa chcem opýtať, že či ste robili z KS alebo aj PDS? Neviem či vynikne aj z PDS, lebo z KS sa mi nechce robiť. Trvá to dlho 😅

lenkaaninka
13. okt 2012

Ahojte žienky dneska som dokončila dalšiu čiapočku . A ďalej som chcela sovičkovu lebo mi príde hrubšia vlna a bude to dobre držať. Ale nemáte mi dať nejaký návod prosím ☹ zatiaľ ešte idem šálik urobiť. Ten pôjdem uštrikovať lebo to ide rýchlejšie 😉 dopredu ďakujem.

huterika
13. okt 2012

ahojte babulky, potrebovala by som pomoct poradit s nazvom vlny na taku hunatu, jemnucku teplu capicu ci ine vecicky. Predavaju sa v obchodoch take ponozky z tohto materialu, vdaka za rady

majkak99
13. okt 2012

@lenkaaninka http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=10583 mne sa paci celkom toto a je to jednoduche 🙂

macekova
13. okt 2012

Ahojte, vie mi niekto poradiť prečo sa mi čapička z toho nopkového vzoru čo je na youtube stále rozširuje aj keď nepridávam ??? ... nie a nie sa začať stáčať do čapice 😠 😠 ....ďakujem 😉

zuzkaamato
13. okt 2012

babulky Tango priadza je vyslovene ze zimna? ked z nej spravim ciapocku, tak ju netreba podsivat ci radsej ano?

lussy23
13. okt 2012

@zuzkaamato krásnučké
@katy2 krásne dielka @mami29 krásna čiapočka aj model

@79zuzana nádherné
@bambola prekrásna čiapka

juny
14. okt 2012

@zuzkaamato ano je na zimu,je dosť hrubá 😉

nella0305
14. okt 2012

@jujka7 Ahojky, byli jsme o víkendu mimo domov, tak proto píšu až teď. Prokousáváme se objednávkami a objednávku jsi určitě stihla- přišel Ti mailík- rekapitulace objednávky? Potvrzení spolu s podklady budeme posílat počítám v úterý 😉 Děkuji za trpělivost pěknou neděli

charlottte
14. okt 2012

maminky neviete kde nájdem návod na háčkované čižmičky?ďakujem

ellysa
14. okt 2012

tak najnovší prírastok pre susedku

ellysa
14. okt 2012

no a ešte foto

rencaboch
14. okt 2012

@ellysa jééé jak to děláte, moc krásný vzor a nádherné barvičky 😉

ellysa
14. okt 2012
lalipop
14. okt 2012

Ahojte.dievčatá. Aj ja som vyskúšala ten kvietkový vzor a tu je môj výtvor:

jancip
14. okt 2012

@ellysa
@lalipop
Moc pěkný vzor, škoda, že se to nehodí na chlapečka ☹

letuskah
14. okt 2012

@ellysa
@lalipop no ja som tuto ciapku X krat prebehla na mmb, vobec ma nezaujala ale vo vasich farebnych kombinaciach je super 🙂

ellysa
14. okt 2012

@letuskah ja som si ju tiež nevšimla až od @lalipop ma zaujala 😀

lalipop
14. okt 2012

@letuskah dakujem za pochvalu 😉 ani som neverila, ze sa mi raz podari tuto ciapocku uhackovat 😀

svetlankat
14. okt 2012

Kocky poradte mi prosim, robim z tanga usanku hacikom 7, ako robite zakladnu placku,mala ma dva a pol, obvod zhruba 51 cm. Zaujima ma kolko retiazkovych ok a kolko sltpikov do kruhu a potom do kolko pridavate, skusala som uz dva krat a raz velmi velka a druhy raz velmi mala, uz fakt neviem ako aby to bolo ok, Ako to robite vy?

rencaboch
14. okt 2012

Tak už vím co budem dělat zítra...květinový vzor 😀

lalipop
14. okt 2012

@svetlankat ahoj, ja som hackovala usianku z merina hacikom c.3 a placku som mala na obvod 50 cm cca 15 cm, pozri sa v mojom albume, pridavala som do 10-teho riadka a potom hackujem bez pridavania

jujka7
14. okt 2012

@nella0305 dakujem krasne uz som kludnejsia :o)

ellysa
15. okt 2012

baby, robili ste niektorá čapicu Minnie, kamoška ju chce pre dcérku, len neviem ako uši, ak urobím len kruh nebudú sa krčiť?Alebo ich urobím ako čiapočku? Len by mal byť okrúhle podľa mňa, ešte ma napadlo, dva krúžky zhačkovať a mierne vyplniť, aby pekne stáli, hmmmmm?

A nejaké návody na mašličku nemáte, takú väčšiu

alure
15. okt 2012

@ellysa krasna ciapocka s krasnou kombinaciou farieb 🙂
@ellysa uska na macka som robila tak ze som urobila zakladny kruh z RO potom nejakych 12 DS a od dalsieho riadku som nesla az dokonca ale nechala volnych tak 4-5 DS otocila pracu a naspat...vznikne ti taky "polkruh" ...neviem ci rozumies mojmu vysvetleniu ....
@svetlankat zatial co som robila s vacsim hacikom a s hrubsou vlnou,vzdy som placku robila o nieco mensiu,alebo potom hned v dalsich riadkoch postupne uberala,mne to pri hrubej vlne nevychadzalo potom na obvod 😖
@huterika jemnucka hunata vlna je napr.Rachel,alebo Red Heart baby dream ....skus kuk na nete 😉
@monalisatko ja som adidas robila z DS 🙂
pridavam foto setiku pre mojho drobca 😵 😵

svetlankat
15. okt 2012

@alure Ved to ze ani mne to nevychadza, prva je velka a druha bola malicka
@lalipop dakujem