Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

blka
15. okt 2012

@alure Můžu se zeptat, co je to za vlnu? Je moc krásná 🙂

monalisatko
15. okt 2012

@ellysa
@lalipop nádherné máte čiapočky a ten vzor je úplne perfektný. Vyskúúúúúúúšam 🙂
@alure krásny setík a ďakujem za odpoveď. Volako sa mi do toho adidasu nechce, ale raz sa prinútim 😀

alure
15. okt 2012

@svetlankat ja skusam a fakt formou pokus -omyl dosiahnem vysledok 😀 😀 snad sa podari 😉 😉

alure
15. okt 2012

@blka je to sweet baby batik design a je neskutocne hebka a jemnucka a tepla 😵
@monalisatko dakujem 🙂 ja som robila adidas len "dva krat" prvy a posledny 😀 pre maleho aj taam mi jeden DS usiel a uz som povedala ze nikdy viac..stalo ma to kopu nervov potom to zacistovanie 😠 vnutornych snurok o nervy 😉 mozno som na to isla zle,to bola moja druha ci tretia ciapocka co som zacala hackovat....

blka
15. okt 2012

@alure Děkuji.

janefonda
15. okt 2012

baby ako robite palciaky, podla akeho navodu??? nech robim nejake overene

bambola
15. okt 2012

konecne som nasla nieco co aj ja dokazem spravit za jeden vecer 😀

foryou25
15. okt 2012

Kocky aka vlna,priadza je vhodna pre uplne malicke babatka, na ciapocky, svetriky? dik 😉

majkak99
15. okt 2012

@bambola uchvatne neviem sice co to je(myslim ze nakrcnik) ale uz len tie farby su uzasne 🙂 😲

bambola
15. okt 2012

@majkak99 hej, nakrcnik 😀 dakujem

nella0305
15. okt 2012
charlottte
15. okt 2012

maminky ked háčkujem malému topánočky ako rozšírim tu základnú placku na velkosť nožiky?ďakujem

leo13
15. okt 2012

ahojte babule neviem najsť link na bager od nextu , mala som ho uleož. ale akosi som vymazala, neviete nahodou niektora kde by som ho našla? dakujem za pomoc

lenkaaninka
15. okt 2012

Ahojte baby tak pridávam najnovšie prírastky ale tým vaším sa to ani zdaleka nerovná 😖

jancip
15. okt 2012

Holky, nemáte zkušenost s přízí Dora (vyrobeno v Turecku)? Dobře se mi z toho háčkovalo a vypadá to celkem dobře. Nevíte, zda se vytahuje používáním?

mariannah81
15. okt 2012

@letuskah Dakujem. Red heart poznam, ak asi najprv skusim tuto znacku. Vdaka

lussy23
15. okt 2012

@bambola krásne
@lenkaaninka nádherné

lussy23
15. okt 2012

@alure nádhera
@lalipop prekrásna, ako je robená?
@ellysa nádherná, ako je robený vzor?

majkak99
15. okt 2012

@jancip ja s nou robim stale a aj najradsej. musim povedat ze som urobila jednu ciapocku ktora sa mi dost roztahuje ale mojou chbou lebo som ju orobila dost tesnu. ostatne co som urobila take ako maju byt velkosti sa mi neroztahuju. no este som neprala ziadnu z nich. som velmi zvedava co sa s nimi stane po vyprati 🙂

majkak99
15. okt 2012

@bambola aku vlnu si pouzila na ten nakrcnik. nemozem sa neho vynadivat 🙂 naozaj prekrasny 🙂 a navyse v jednoduchosti je krasa :D

ellysa
15. okt 2012

@lussy23 Ahoj návod som dávala včera o 19.26 😉 naozaj je pekná, bola pre malú susedu robená, dnes sa mi v nej prišla ukázať a krásne vypadá aj na hlave, sa pekne tie kvietky ukážu, idem takú aj pre moju urobiť

luceka
15. okt 2012

Ahoj holky, můžu poprosit o radu, jak háčkovat čepici typu skřítek? něco takového? ta na obr. je pletená, to je mi jasný, druhá je háčkovaná, ale ten tvar mi nějak nejde napodobit. Jde mi o to, jak u toho háčkování mám hodně přidávat, vždy přidávám nějak nepravidelně a vyjde mi z toho paskvil 😖 😅 chci ji na miminko cca 3 měs. a aby byla hodně dlouhá, ale nedaří se, vždy to nějak zvrtám a je křivá, návod nikde nemohu najít, třeba pomůžete 😉

andy1978
15. okt 2012

Robila som pre dvojičky 🙂 Druhé rukavičky sa už používajú 🙂))

bambola
15. okt 2012

@majkak99 je to tango, dvojite, jedna priadza tmavofialova a jedna svetlo fialova 🙂

mirenkam
15. okt 2012
letuskah
15. okt 2012

@mirenkam to si hackovala s tymi koralikmi??? mna to dost odradza ale je to krasne 😵 😵 😵 😵

mirenkam
15. okt 2012

jj,hackovala s koralkam,ale trvalo mi to s nimi tak 3x déle než bez nich....Ještě mě čekají 3 podobne-tahle je pro neteř,pak pro druhou neteř a kolegyni do práce - 2pro neteře ....

nerreidda
15. okt 2012

Pletací a háčkovací šikulky....nenatrefily jste někde na samovzorovací přízi OLIVIE č.12 ? Nikde ji nemůžu sehnat...chybí mi jedno klubko :( Díky,Markéta.