Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

mariala
29. mar 2013

@alure ahojahoj poprosila by som ta neposlala by si mi navod na tu chlapcensku bekovku so siltom melirovanu??

alure
29. mar 2013

@mariala ktoru mas konkretne na mysli ? bielomodru ?

alure
29. mar 2013

@mariala bekovky robim sice z hlavy ale prvu som robila zhruba podla tohoto navodu http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=1853

mariala
29. mar 2013

napisala som ti k nej komentar k tej kt. by som chcela, taky uz vecsi chlapeec ju ma na hlave

luci66
29. mar 2013

Babule,mam dohackovanu taku dierkovanu ciapocku,moju druhu a trapim sa tu s kvetinkou.Chcela by som nejaku 3farebnu tak na 3vrstvy na seba, ale nerozumiem tym postupom, nechapem to napajanie a ako otocit pracu a hackovat z vnutornej strany...no uplne som sa zamotala, neporadite mi navod na nejaku jednoduchu a vacsiu kvetinku?stale sa zamotavam,dakujeeem

olina22
30. mar 2013

@andy1978 to je mile a krasne

nerreidda
30. mar 2013

Někdo dostane čokoládové vajíčka a synoveček Tomášek...jelikož má jen měsíc a půl ... dostane housenku 🙂

miruska76
30. mar 2013

@tiffanka krásnunké 🙂

vera_vila
30. mar 2013

@luci66 Tady je spousta různých kytiček - i vícevrstvých http://www.garnstudio.com/lang/cz/search.php

tiffanka
30. mar 2013

@vera_vila ... super dekorácia tá odsávačka! 😀 😉 🙂

luci66
30. mar 2013

@vera_vila wow super stranka, estelen zacinam, ale velmi sa z toho vytesujem... 😉
moja 2.ciapocka

vera_vila
30. mar 2013

@tiffanka Fotila jsem to narychlo a všimla jsem si toho, až když už jsem fy fotky měla nahrané na stránkách ☹

alure
31. mar 2013

@mariala nasla si tam moj popis ? ak by si nerozumela tak sa ozvi ...

ivetkab.
31. mar 2013

Ahojte maminy, viem, že sa tu už toho popísalo, ale chcela by som Vás predsa len poprosiť. Viete mi napísať hoci aj do internej pošty, kde objednávate vlny na háčkovanie? veľmi Vám ďakujem. Ivetka

tiffanka
31. mar 2013

@vera_vila ... ale veď to niiiiiiiiiič! 🙂 ... v pohode... 😉

tiffanka
31. mar 2013

Baby ahojte. Nemáte niektorá návod na háčkované tenisky? Nemusia byť také úplne malinké... viac by mi vyhovovala veľkosť na4-5 mesiacov. Ďakujem. Prajem vám krásnu veľkonočnú nedeľu. 🙂

nerreidda
31. mar 2013

Bych nevěřila,že něco tak jednoduchého mě přivede k šílenství :/ Než jsem tuto čepici zpitvořila,tak jsem ji asi 23x párala :( Jsem prostě levá ...

mayocka
1. apr 2013

@ursulienka1 cauko,ten bordovy svetrik je tiez hackovany? Ci strikovany?

mayocka
1. apr 2013

Baby ako tam vhackuvavate tie vzorky ako adidas,nike..alebo hello kitty očka,fuziky? To tam len prisijete ci vhackujete?

mayocka
1. apr 2013

@vera_vila no kukaj,čiapočka hotová,akurát že som z vlny camilla uz šalela! Stale sa to tocilo tak som skusila klasik,je podla toho tvojho navodu na nej o 1rad DS viacej,cize nie v 7.rade som zacala uz nepridavat ale az po 8.rade (lebo vsak bol tam navod na 2roky) a vyslo mi z toho toto,este mi je aj kapku volna ...chcela som ju troška ako šišku mať tak do zúžena no zase sa nepodarilo...neviem ci si mam mensie placky robit,ci zle zhačkuvavam ci co...

tiffanka
1. apr 2013

@mayocka adidas a nike som nerobila, ale čo sa Kitty týka, tak očká som háčkovala myslím z polodlhých stĺpikov a druhý rad krátke stĺpiky...počet - dákych 14, to uvidíš, tak aby bolo dobre 😉 ...a na nos som použila len nahodené dlhé stĺpiky a obháčkovala som čiernou vyšívacou priadzou, nakoniec prišila. Nad fúzikmi som rozmýšľala, či spravím retiazku a tú prichytím, alebo normálne stehy s vlnou priamo na čiapku. Vyhrala druhá možnosť 🙂 .

ludik3
1. apr 2013

@mayocka nie je to nič zložité, stačí premeniť priadzu a hačkuješ vzor, podľa tohoto návodu
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/ankan/album/...
ak niečo budeš potrebovať, daj vedieť.... 😉

vera_vila
1. apr 2013

@mayocka Ahoj... Ohledně té Camilly - posílala jsem Ti i návod čepičku z ní? Tam se pak méně přidává, protože má tendence se točit... Jinak nevím, jestli to vidím na té fotce dobře, nebo se mi to jen zdá, ale neutíká ti vzadu jakoby do cípu, že tam máš vzadu takový "ocas" dozadu, že ji nemáš pěkně kulatou? Jinak se ti ale moc povedla...

mayocka
1. apr 2013

@vera_vila ano presne to ! Len som to nevedela vysvetlit...ono v navode bolo ze pichnem pred RO aj do tej dierky a spravim este DS,no zrejme som ju mala preskocit...spravila som tak az neskoro! Asi az v poslednych radoch a potom sa mi to tam tak asi nabralo ci nie? Neviem uz preco...

ursulienka1
1. apr 2013

@mayocka ten je strikovany, len kvietky su hackovane

vera_vila
1. apr 2013

@mayocka nn, ono je to myšlené tak, že dokud přidáváš na potřebný průměr placky, tak se píchá do prvního i posledního, to bylo správně... Ale ty jsi tak potom píchala asi i když už jsi nepřidávala (ale tím jsi vlastně v každé řadě 2 sloupky přidala), tak proto se Ti to tak rozšířilo a natáhlo... Tam potom ve chvíli, kdy už nepřidáváš na placku, tak pícháš třeba jen do toho prvního, ale už nesmíš píchat do posledního (tedy toho pevného oka z předchozí řady)... A když Ti ten "šev" začne jít křivě, tak první vynecháš a píchneš do posledního a ono se to zase srovná... Zkušenost moje i jiných holek - když už nepřidáváš, píchat jednu řadu JEN do prvního a následující řadu JEN do posledního a tak to střídat - šev se pak drží rovně a neudělá Ti to vzadu ten ocas...

tina1506
1. apr 2013

musím se pochlubit, moje čepička na Zoje z Malé farmy 🙂

http://www.facebook.com/?ref=tn_tnmn#!/photo.ph...

miruska76
1. apr 2013

sukničky na želanie 🙂