Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

ankan
15. dec 2008

dlhši som tu nebola, tak ďakujem za odpoveď až teraz. Mala som skôr namysli nejaké vzory a návody na svetriky, vesty a pod. pre 2 ročné dievča alebo pre mňa veľ.38- 40.

janina77
16. dec 2008

Ahojte maminy sikovnice, ja toho moc nepletiem, ale sem-tam hackujem. Mojmu drobcovi som hackovala taku supravicku ciapocka, rukavicky, papucky este ked bol celkom malicky, a potom uz na to nebol cas ☹. Vtedy sa mi podarilo zohnat taku super vlnu, volala sa DANIELA. Obsahovala nejaky elastan, tak aj uhackovane vecicky boli pekne pruzne, prisposobili sa 🙂. Na tejto fotocke vidno ciapocku aj papucky 🙂 https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

No a teraz som slubila kamoske, ze jej uhackujem taku supravicku pre novorodeniatko, a nikde neviem zohnat bielu DANIELU, lebo vacsinou maju uz len vypredaj nejake divoke farby ☹.

Neviete mi poradit, kde na nete by som ju mohla zohnat? Alebo nieco podobne rovnakej hrubky a aby to bolo s elastanom. Dakujem velmi pekne za pomoc.

bambusko
30. dec 2008

postup na vrubkovane papucky z mojho albumu - tie tmavsie ruzove

biele papucky, velkost 0-6 mesiacov

pletieme na 2 ihliciach, z tenkej priadze na ihliciach 2,5-3. zaciname na 41 ociek a pletieme 4cm pruznym vzorom 1/1. urobime 1 riadok dierkovym vzorom /2 ocka spliest hladko, 1 nahodit – opakovat/, 1 riadok hladko a pracu rozdelime na 3 casti.

dalej pletieme vrchnu cast chodidla nad strednymi 13 ockami /po oboch bokoch mame po 14 ociek/ hraskovym vzorom.v 22. r. spletieme po oboch stranach 2 ocka spolu a upletieme este 2 riadky, mame 11 ociek.

teraz nastava najzlozitejsia cast: odstrihneme priadzu a pletieme znovu aj s odlozenymi ockami takto – prvych 14 ociek + 11 ociek nabranych z bocnej strany vrchnej casti chodidla + 11 ociek, ktore nam ostali zo strednej casti + 11 ociek nabranych z druhej bocnej strany vrchnej casti chodidla + zvysnych 14 ociek. spolu je to 61 ociek, ktore pletieme 18 riadkov hladko rub aj lice.

dalej uberame na pätu a spicku takto: spletieme spolu hladko 5. a 6. ocko od kraja, dalej zo strednej casti /11ociek/ prve 2 ocka spletieme pretiahnutim hladko /1 ocko len prebrat, druhe upliest hladko a prve cez neho pretiahnut, alternativa je spliest ocka hladko anglicky/ a posledne 2 ocka strednej casti spletieme hladko. 5. a 6. ocko pred koncom riadku tiez spletieme pretiahnutim hladko. opakujeme este 3x v kazdom 2. riadku, zvysi 45 ociek.

uplet prelozime napoly a ukoncujeme, pricom zaroven splietame vzdy po 2 ocka spolu. pripadne vsetky ocka ukoncime a spodnu a zadnu cast papucky zosijeme. do dierok prevlecieme tocenu snurku.

bambusko
30. dec 2008

len dodam, ze biele papucky su v povodnom popise, som to prelozila aj s nazvom 😝 len aby to niekoho nemylilo

pre maminy, ktore nosite, podla tohto popisu sa daju urobit aj hrube pletene cizmicky na zateplenie noziciek, ja som robila z domacej ovcej vlny na ihliciach 4,5. zaciatocny patent si urobite dlhsi ako 4cm, podla poteby a tiez treba upravit dlzku vrchnej casti chodidla, namiesto 22r. som robila len 12r. zatial mam len jednu, druhu nie som schopna dokoncit 😖 na to sa daju napr. babylegs

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

liviky
30. dec 2008

bambusko - ten svetr a čepka s nákrčníkem,no fantazie 🙂 já ted po dlouhé době vytáhla jehlice a pletu šálu,tak doufám,že to do konce zimy stihnu při těch mých cácorkách 😅 ,fotnu co sem pletla Viki,ted už má sice jen panenka,ale to je tak vrchol mého snažení,já ted spíše pletu koše z papíru 😅

bambusko
30. dec 2008

liviky, dik 🙂 len prax odhalila nedostatky, tazke robim novy model. vpredu na krku to nepriliehalo akoby som si predstavovala, snad uz dnes sa mi to podari dokoncit a potom este hodim link na inovovany postup 😅

liviky
30. dec 2008

tak já hodila do alba hadříky ten můj výtvor,tak kukni 😉 ....no já uvažuju,že k té šále upletu Viki takový tunel na hlavu a krk,já to jako dítě měla a bylo to supr,a není to těžký 😀

bambusko
30. dec 2008

liviky, ty si riadna sikula 😉 kosiky su perfektne 🙂 len mam taku technicku otazku, nemas vsade z toho kopec ustrizkov a papierikov? lebo uz som to studovala a rozmyslala, ze to skusim, ale odradilo ma, ze sa nemam kde rozlozit, aby mi tam nikto necapal a nejde to tak rychlo zbalit ako strikovanie 😒

lubii
30. dec 2008

Liviky, tie košíčky sú krásne 😵

telinka
30. dec 2008

pani moji livi ty si ale sikovnica...to je vsetko z papiera???? 😕 😕 😕

liviky
30. dec 2008

holky,teeeda to sem nečekala že se Vás tolik podívá 😅
bambusko - ne není z toho spousta nepořádku,ani si to nemůžu dovolit,Lili by hned všechno papkala 😅
telinko - jj,je to vše z papíru,teda spíše přesně z letáků,alespoň na něco sou dobrý 😀

bambusko
30. dec 2008

liviky, abstak 😀 2 tyzdne tato tema spala 😝

liviky
30. dec 2008

aha 😀
no tak to tu aspoň ožilo,já mám takovou haldu věcí rozdělaných,ale při těch mých cácorách mi to prostě nejde tak rychle jak bych chtěla ☹

telinka
30. dec 2008

livi a potom to aj nejak povrchovo upravujes???

liviky
30. dec 2008

jj,barvím to balakrylem na dětské hračky a někdy na to ještě používám ubrouskovou techniku 🙂

telinka
30. dec 2008

no to som sa dovtipila , ze tie obrazky su zo servitkov 😉

liviky
30. dec 2008

tak víš jak já jen pro pořádek 😅

telinka
30. dec 2008

no ale vyzera to pomerne zlozito , tak to radsej ani skusat nebudem , aby som nahodou nezistila ze som lava 😅

liviky
30. dec 2008

ale ne,není to tak těžký,jen musíš být trpělivá,já první koš málem vyhodila z okna ated už to de a docela rychle fakt 😉 🙂

telinka
30. dec 2008

myslis ze to nie je tazsie ako ponozky na 4 ihliciach???..to bola pre mna maturita odborara 😀 😀 😀

liviky
30. dec 2008

ne není,já tak kdysi pletla a to byla fakt maturita,ted pletu ponožky jen na dvou jehlicích a je to lehčí,na 4rech už bych to snad ani neuměla 😉

dankakk
30. dec 2008

ahojte pletiarky! potrebujem poradit.... uplietla som ciapocku mojej neterke (svoje babo este nemam, takze pletiem tak naokolo a hlavne od oka) ....neviem, ci bude sediet rozmer ... obrazok ciapky dam do albumu ... obvod je 36 cm a hlbka(od kraja po vrsok) ma 13,5cm ... mala ma 4 mesiace, a nemam predstavu, ci bude ok...

bambusko
30. dec 2008

danka, naaaadherna ciapocka 😅 dnes sa to tu hemzi zrucnymi rukami. ak sa ten obvod podda o par cm, malo by to sediet. nase deti mali pri narodeni obvod hlavicky 34-35cm, polrocne dieta ma okolo 43cm. to uz len, aby sa aj tebe zadarilo, budes sa realizovat 😉

dankakk
30. dec 2008

bambusko, vdaka... 🙂 no ona sa narodila taka malinka, teraz ma asi 61 cm.... tak jej ju vyskusam a ta dalsia uz bude lepsia 🙂

liviky
31. dec 2008

dankakk - čepička nádherná 🙂
......neříkejte že pletení je lehčí než košíky,to ani náhodou,já sem pletařka samouk a ještě k tomu levačka a beztak bych v životě neupletla tak nádherný čepičky,svetříky či dokonce botičky 😕 😕 😉 🙂

ssissi
3. jan 2009

Ahojte, pletiace maminky, snažilky,
pozrela som vaše novo-výtvory - sú krásne. Všetky sú krásne, aj košíčky nemajú chybu.
Ja idem práve na tú čiapku - hybrid, ale úplne som ten návod dohybrila 😝 , neviem pliesť na 4 ihliciach, ani okrúhlych, nejak ma to mýli, tak urobím klasika na dvoch a vzadu nejak zošijem 😅.

Máte prosím nejaký tip na to, aby sa tá dolná - roláčiková časť nerolovala potom hore?? Také to točenie mám na mysli. Niekoľko strán dozadu som dávnejšie čítala, že ok je na to taký vrúbkovaný vzor - všetky riadky pletiem hladko napr. Je aj nejaká iná možnosť? Všetky riadky pliesť hladko toľko očiek a odvezú ma.. 😖 zamotanú.. Nejak to vtedy celé sťahujem a trvá to moc dlho.

ssissi
3. jan 2009

bambusko, a tie čižmičky na nosenie no teda teda... žasnem. Píšeš, že z domácej ovčej vlny. Ako zo SR? Či máte odniekiaľ totál "domáce"? 😕 . Som zvedavá 😀

lubii
3. jan 2009

noja som to robila takto, aby sa to nerolovalo : https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...

domeenika
3. jan 2009

lubii tak to je perfektne.. ja som total nezrucna, co sa tyka takychto prac.. preto to obdivujem..

liviky
3. jan 2009

čau ženy,teda lubii to je paráda,já ted po dlouhé době pletu šálu,ale snad jí ani nedopletu,holt není na to čas a když je tak sem už totál vyštavená 😅
a to sem chtěla ještě Viki uplést ponožky a čepku za stejné vlny,hahahaha směju se sama sobě 😅 😀