Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

ankan
18. apr 2012

@lucim paráda skúsim to podľa toho spraviť, no ak by sa ti chcelo spraviť návod určite sa poteší viacero šikovných žien...

lucim
18. apr 2012

@ankan uz si asi moc casu pred porodom nenajdem, este tu mam na hackovanie nejake zelanicka .. a asi by to bolo len take od oka ... hackujes, ako sa ti javi, retiazka, na otocke 5KS, naspat , dokola... ked ma mat vypukly zadocek, tak tam das polodlhe, namiesto KS a detailiky vysijes ... na pocet ociek to uz fakt nespocitam ... ja si vzdy tak robim aplikacie, okrem prveho auticka. 🙂

ankan
18. apr 2012

@lucim ďakujem za ochotu.

lucim
18. apr 2012

@adrika79 @lucula73 @ankan aspon som vam nasla navod na mmb na krtka, pozeram, ze da sa to robit podobne, ten moj je bokom, tek len sivou pridate nostek, viac sa vyhrate s vysitim detailov, ockami. 🙂 http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=7767
a tu je navod na striedanie farirb, kedysi som sa na tom naucila, co s tym , lebo moja prva pasikava mala priserny spoj http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=602&user=4... 😵

lucim
18. apr 2012

@lussy23 spomenula som si na fintu, ktoru robim pri zmene farby a aj ju ucim kamosky: takze: dokoncim okruh, ale posledne pevne oko uz robim NOVOU FARBOU , potom to neskace do ineho riadku. 😉

rene82
18. apr 2012

@lucim ja to robím rovnako - to striedanie farieb 😉

ankan
18. apr 2012

@lucim ten tvoj je krajší!!! 🙂 🙂 🙂

lucim
18. apr 2012

@ankan diiiiik 🙂 asi viac vyhrajkany 🙂

julianka777
18. apr 2012

ciapocka ktoru som uz dllho chcela spravit 😀

tunylyk
18. apr 2012

pre mojich fesakov a drobcovi zo zbytkov hrkalka 😉

tunylyk
18. apr 2012

tak a znova 😀 na hrkalke rucka susti a ten vrch pekne hrka 😉

kibuk
18. apr 2012

kedze zajtra mam pauzu od hacika tak este dnes jednu s vlacikom 🙂
vsetkym hromadne chvalim uzastne ciapocky-krasa

letuskah
18. apr 2012

@lucim ja osm ho obhackovala tymi racimi stlpikmi len nejak zle drzi,uvidim este co s tym

lucim
18. apr 2012

@letuskah racie stlpiky este neviem, ale mam novy rychlejsi internet, tak sa ich mozem naucit. (akurat mam poslickov a menej ma to boli akurat v kresle pri pc, tak ich idem googlit.) 😖 🙂 s tymi siltikmi je furt nieco... ja som na tu krtkovu skusila vymysliet novy, vlna dvojmo, ale aj tak sa mi trosku tocil.

lucim
18. apr 2012

@letuskah diiik, presne ten som si medzi tym nasla 🙂 este nech mi niekto poda hacik ... a najdem si aj slovny pokec, aj viem kde, lebo ja som lavacka, tak idem zrkadlovo 😵

letuskah
18. apr 2012

@lucim podla toho som sa to ucila 😉

lucim
18. apr 2012

@letuskah jeeej to je lahke, a celkom pekne zakoncenie, uz ho viem 🙂

kaja79
18. apr 2012

@bv_alexandra este raz dakujem......dorobim drobcovi klobucik a pustim sa do bekovky- ach jaj...znova nebudem spavat 😀 😀 😀

monalisatko
18. apr 2012

krásne výtvory ste zas popridávali 🙂 Ja mám hotový trup po podpazušie a jeden rukáv 🙂 Na dnes ale končím, lebo ma bolia plecia od toho monotónneho pohybu. Neviem sa vynadívať, ako krásne ukáže tá bordová s bielou. Keď bude pulóvrik hotový, odfotím ho foťákom a nie telefónom, aby ste videli pravú farbu 🙂
Dobrúúúúú nôcku všetkým, a nie že budete ponocovať s háčikom 🙂 🙂 🙂

adrika79
18. apr 2012

@lucim vdaka, na ten spoj som prisla sama - metoda pokus omyl, musim sa pochvalit :D
tak ja podvadzam hacik so stetcom a valcekom, malujeme obyvacku... a dcerka zacala teplotovat - no zakon schvalnosti... zajtra budem doma s 2 detmi a rozbombardovanou obyvackou - no to si neviem predstavit... 😲

bv_alexandra
19. apr 2012

dievčence kedze na českom mmb sa roztrhla lavina s prosbami o baretku tak som ho tam vlozila a dávam aj pre vás. http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=9695 😉 🙂

evelin116
19. apr 2012

baby od kial mate tie navody na adidasku? aj ja chcem len nikde to neviem najst.

bv_alexandra
19. apr 2012

@evelin116 niekto odtialto ju ma vo fotoalbumoch. 😀 😀 😀 😀

letuskah
19. apr 2012

@adrika79 fuha to potesi...my sme zacali soplit, tak cakam kedy a co z toho bude...

@monalisatko juj ja som vcera isla skoro spat a niiiiic som neuhackovala ani neustrikovala, ale potrebovala som pauzu, mna zase vzdy sekne v krku ked to prezeniem s rucnymi pracami

happy3
19. apr 2012

ja som tiez taky zaciatocnik v hackovani a rada by som malemu taku adidasku uhackovala,ale bez navodu to nazvladnem 😒 ,ak by niektora mala navod ,tak by som poprosim poslat 🙂 🙂 🙂

evelin116
19. apr 2012

@bv_alexandra hmm? ale kto?

ellysa
19. apr 2012

aj ja by som poprosila tú adidasku ak ju niekto má

janemari
19. apr 2012

ahojte tak po dlhšej dobe som konečne urobila ďašiu čiapočku pre Lauru,niečo jednoduché na toto prechodné obdobie

lucim
19. apr 2012

ja navod na adidasku nemam, robila som ju kamoske len podla obrazku a slo to ... ale dobre ze hovorite, napriek tomu, ze som si myslela, ze my taku nechceme, tak sme vlastne dostali adidas tenisky od krstnej, tak k nim mozem spravit. 😉