Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

sjuz
4. feb 2013

@avanka podla mna je catania a camila uplne rovnake. Ak si porovnas tak 50g klbko ma rovnaku dlzku v m, a na pohlad aj dotyk sa mi zdaju rovnake

olga1306
4. feb 2013

toto som uhackovala pre moju buducu neterku

avanka
4. feb 2013

@sjuz dakujem, lebo vsade pisu, ze catania je jemnejsia, vraj nie je taka tvrda ako camilla

letuskah
4. feb 2013

@avanka ono to zavisi aj pd farby, niektore su drsnejsie niektore maksie ale je pravda ze catania je trochu maksia akao camila

luckybara
4. feb 2013

@loulou ahoj já na zimu používám ladu luxus,háček 4,-5.nebo Baby, na podzim jaro zkus batole nebo camillu ,háčky 2,5-3,5 se ti šiknou.dále taky na jak staré děti to bude..

loulou
4. feb 2013

@luckybara ďakujem no teraz máme syn 1/2 roka a dcéra 5a1/2 takže postupne

mamina2174
4. feb 2013

@olga1306 mohla by som Vás poprosit o návod na tu sukničku,dakujem

fatima30
4. feb 2013

@avanka
poprosim navod na tu ciapocku s psikom je krasna 🙂

luckybara
4. feb 2013

@loulou tak určitě ladou nic nezkazis na zimu..a jaro klidně camilu nebo tu cataniu

luckybara
4. feb 2013

našla jsem poklad v knihovně 🙂 a včerejší noční dílko

letuskah
4. feb 2013

@luckybara tak som potom zvedava na nejake vzory 😵 toto by ma nenapadlo v kniznici hladat, tusim niekedy vybehnem, ani neviem kde je 😔

loulou
4. feb 2013

@luckybara ďakujem 🙂

luckybara
4. feb 2013

@letuskah v knihovnách to určitě bude,akorát já to našla po bábině.rok vydání je 1974,a vzory jsou jednoduché a krásné je jich tam 250 🙂

mamamajka
4. feb 2013

Žienky šikovné, prosím vás o radu. Začala som háčkovať, strašne ma to chytilo a celkom sa mi darí. Chcela by som urobiť takúto čiapočku ale neviem nájsť návod. Takže ako na to?? Urobím si retiazku potrebnej dlžky a potom na to háčkujem a postupne na bokoch pridávam, či ako??? Nejakú radu by som poprosila 🙂 Vopred dakujem.

https://www.modrykonik.sk/fotoblog/evvkaa/album...

letuskah
4. feb 2013

@luckybara myslela som ze v kniznici si nasla 😵 mne taku staru knizku mama nechala a tiez je tam toho, dlho som ju nemala otvorenu a nedavno som ju chytila a hned par vzorov som vyuzila 😵

olga1306
4. feb 2013

@mamina2174 joooj navod nemam...to som len tak hackovala...ale uhackovala som klasika pas,potopm to biele som kazdy treti rozhackovala na dva DS,dalsi riadok kazdy stvrty na dva DS,dalsi riadok kazdy piaty na dva DS,dalsi volanik som zo zadu vhackovala a hackovala ako ten predosly volanik...a potom som obhackovala vejarikmi...aj volaniky aj pas...asi tak nejak,vari som pomohla 🙂

rory_g
4. feb 2013

@mamamajka já bych to tak udělala, řetízek o potřebné délce a potom ho jakoby obháčkovávat DS z obou stran...nebo by ještě šlo udělat dva kusy a potom boky sešít...já bych zkusila ale první variantu 😉

babatenko
4. feb 2013

ahojte, dievčatá, nestíham háčkovať, lebo sa snažím písať diplomovku, ale tak, hodinku si sem - tam odkrojím, všakže 🙂

mamamajka
4. feb 2013

@rory_g
@winona24 ďakujem dievčatá , moc ste mi pomohli 🙂

moma
4. feb 2013

@agnessa no ale to je naozaj krasny svetrik. Takto nejako si predstavujem ten svoj. Prosim ta mohla by si mi aspon tak strucne vysvetlit ako zacat? Podla navodu sa zacina od vystrihu, ale ako potom spravim ten golier, vsetky navody su bez golieru. Dakujem za kazdu radu.

pempusik
4. feb 2013

Baby, hackujem tu "vlnkovu" deku, veselu, farebnu. Obhackovavali ste ju este dookola? Ci uz nebude treba?

broucek2
4. feb 2013

hezký den všem. Občas k vám zabrouśím, ale s chozením do práce už úplně nestíhám, takže aspoň přidávám dnes dokončeného méďu dle návodu od Kamlin

zaziinka
4. feb 2013

Holky můžu se k vám přidat, sic sem začátečník, ale snad neva, háčkuju od září a to jen díky mé "spolurodičce" Zuzce, se kterou sme ležely v porodnici na pokoji a seznámily se tam 😉

broucek2
4. feb 2013

@zaziinka taky neháčkuji o mnoho déle

sjuz
4. feb 2013

@avanka tak to sa tesim, lebo som ju kupila, tak vyskusam 🙂

olga1306
4. feb 2013

@broucek2 je úžasnýýýý....a mozem poprosit o link na navodik

olga1306
4. feb 2013

@janabanc krasna vlna,mozem sa opytat ako sa vola?

fatima30
4. feb 2013

@avanka
prosim navod na tu hackovanu ciapku s psikom chcem mojmu matyskovi urobit na jar dakujemmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

zufzufmeister
4. feb 2013

baby ahojte, odkial objednávate vlny? s ktorými máte najlepšie skúsenosti?