Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

juny
6. dec 2012

@gemini2 krásne výrobky...si šikovnica🙂

luckybara
6. dec 2012

@tamichloe kupuji obcas casopisy Diana baby a diana mimi,sem tam jsou pekne veci ale spise je tam pleteni..

luckybara
6. dec 2012

@briuska tak jak to vypadá už to jde?

luckybara
6. dec 2012

noční morda s traktorem...úspěšná

78lenka
6. dec 2012

Prosim Vas ma niekto navod na štrikovany sveter s kapucou?Alebo aspon ako uštrikovat kapucu ,d 🙂 🙂

luckybara
6. dec 2012

@78lenka vydž chvilinku pošlu

luckybara
6. dec 2012

@78lenka já to dělám takhle,kdysi jsem dělala podle jednoho návodu a už jsem u toho zůstala.. sešiji ramenní švy. Kapuce: po obvodu naberu oka(nejlépe sudý počet) v každé 4 řadě přidávám kolem prostřeních 2 ok 7x 1oko s každé strany,cca po 17cm ,ujmu u toho prostředku 1oko s každé strany a to samé v každé 4.řadě(2x),mezi tím v každé duhé to samé(4x).v další rubové řadě naberu polovinu ok na druhou jehlici.a oka spletu hladce(2půlky kapuce v 1.).snad je to srozumitelné,mám to napsané dle sebe

miruska76
6. dec 2012

spidermani na objednávku, modrá - tango, červená lada luxus-ešte mi ju treba podšiť 😉

78lenka
6. dec 2012

@luckybara dakujem,skusim

luckybara
6. dec 2012

@78lenka ono ti to vlastne vzadu bude delat takovy puloblouk..

briuska
6. dec 2012

@luckybara blbě 😖 , musela jsem to vypárat...ty máš tak krásné výrobky 😅 😅

78lenka
6. dec 2012

@tiffanka a ja by som chcela vediet ako sa strikuje takato ciapka.dik

dandik
6. dec 2012

Nemáte někdo háčkovaný návod na nějaké capačky pro ročního syna do kočárku? Potřebuji, aby se mu dobře obouvali - takže nejlépe na knoflíček...

tiffanka
6. dec 2012

@78lenka ktorá? 😕

tiffanka
6. dec 2012

@miruska76 ako sa ti robilo z Lady? Háčik si použila 4,5ku?

78lenka
6. dec 2012

@tiffanka ta škriatkovska modro cierna

bacillka
6. dec 2012

@miruska76 jeeeee to je úžasné

pitruskaskarolinkou
6. dec 2012

@meggi0201 moc krásná čepička 😉 Mohla bych se prosím zeptat, ten okraj vroubkovaný dole je dělaný předními reliéfními sloupky ? čili 1 p.reliéfní sloupek a 1 dlouhý sloupek na střídačku nebo 1PRS a 1ZRF ? Moc děkuju za radu 😉

tiffanka
6. dec 2012

@78lenka jáááj...moja? 😀 To je celá čiapka pružný vzor - 2hl, 2obr.... Do potrebnej výšky čiapky som plietla len rovno/ nejakých 19cm/ a potom som začala uberať, tak od oka, po obidvoch stranách... Postačuje takéto info? 🙂

meggi0201
6. dec 2012

@pitruskaskarolinkou ďakujem a je to tá prvá varianta, striedačka PRS s DS 🙂

pitruskaskarolinkou
6. dec 2012

@meggi0201 super, já se toho vždy bála, protože mi přišlo, že to zase rozšíří tu čepičku u okraje, takže není to tak...?

vera_vila
6. dec 2012
meggi0201
6. dec 2012

@pitruskaskarolinkou nie nie, práveže naopak, vidno to aj na foto, je ten spodok užší, ale zase je taký menší a pružnejší, čiže sa prispôsobí hlave, takže myslím, že je to super, určite lepšie, ako KS, ale také zakončenie a ešte to aj krásne vyzerá 🙂

meggi0201
6. dec 2012

@pitruskaskarolinkou nie menší, mäkší som chcela napísať 🙂 blbá, nerozmýšľam čo píšem 😅 😅 😅

dandik
6. dec 2012

@vera_vila Moc děkuji, hned uloženo, ale vypadá to jako piplačka 🙂 Ale chci to zkusit v klučičích barvách a z teplé vlny.

vera_vila
6. dec 2012

@dandik Myslím, že se dá použít i klasický vzor, než se piplat s "kvězdičkama" 🙂 Každopádně se mi tyhle "kozačky" líbí, jak je to řešené s tou klopou na zapínání...

miruska76
6. dec 2012

@bacillka ďakujem
@tiffanka no akože mne sa z nej robilo velmi dobre, pouzila som hacik 4, aby nebola moc derava, ale aj tak som ju prave podsila 🙂

pitruskaskarolinkou
6. dec 2012

@meggi0201 líp bych to nenapsala, krásně to vypadá a ještě je to praktické 😵 děkuju !

miruska76
6. dec 2012

moja prvá podšitá čiapka, no myslim, že som to zvladla celkom dobre 🙂

dandik
6. dec 2012

@vera_vila Přesně to jsem totiž hledala (botky s přezkou), jak už je syn větší, tak si dokáže nízké skopnout a nechce se nechat obouvat....