Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

monalisatko
28. jún 2012

@bv_alexandra je to rýýýýýýchlo hotové 🙂 🙂 🙂

adrika79
28. jún 2012

baby, zacina byt pre mna casovo narocne obsluhovat aj FB aj MK - som skor za FB, kto este nie je na Fb? ☹

kibuk
28. jún 2012

tak dnešnym dnom končim,už neprispejem žiadnym obrazkom,ani príspevkom.... zavstlivci sami... 😒

lucia37
28. jún 2012

@adrika79 ja nie som, neviem tam tu skupinu najst 😒

lucia37
28. jún 2012

@kibuk čo sa stalo?

kibuk
28. jún 2012

@lucia37 stopli mi album že predavam 😕 že ja o tom nič neviem.

bambola
28. jún 2012

ahojte, chcela som uhackovat capicku ale nejako mi to nejde 😒 ja neviem co kde kedy ako pichat a uz som z toho na nervy (niesom moc trpezliva povaha) mam pekne podareny ten kruhovy zaciatok a to je vsetko, odvtedy len param, aj to sa mi podarilo len preto lebo cele je to na youtube. ja proste potrebujem ako debil nazornu ukazku.

ako mam potom z toho kruhu pokracovat? neni na to nejake video? dakujem

lucia37
28. jún 2012

@kibuk Ach, jooooo 😖

lulucertik
28. jún 2012

@adrika79 pod čím ťa tam nájdeme na fb ?

adrika79
28. jún 2012

@bambola je na youtube, skus hladat... nemam to ulozene, ja som sa to naucila nejako sama, ale su tam, rozne videa - ja mam stiahnute akurat toto, to je taky specialny vzor - skus na tej stranke poklikat...

https://www.youtube.com/watch?v=HZ1EPQWFaB0
adrika79
28. jún 2012

@bambola este tam ma napr kratky stlpik

https://www.youtube.com/watch?v=C3sHypgSvlc


a navod na ciapocku pre zaciatocnikov http://www.mimibazar.cz/tisk_navodu.php?id=2938
tak som zacinala, vela stastia :D

adrika79
28. jún 2012

@lucia37
@lulucertik Myslim, ze tam pridava niekto, kto tam uz je, ak si jeho priatelom na FB - ,mna tam prihodila rene, je tam aj bv_alexandra aj lucia 32, aj kikuk aj...... mozno sa poznate...

bambola
28. jún 2012

@adrika79 dakujem, si zlata, ale toto vsetko som uz nasla 🙂 ja som proste nikdy nehackovala ani nestrikovala a este som aj babrava co sa rucnych prac tyka 😅 tak neviem, mozno to o dva tyzdne vzdam aj nic z toho 😒

monalisatko
28. jún 2012

@adrika79 no čo to tu čítam 😨 Fakt nechápem, že keď niekto nemá čo robiť, tak prečo robí zle 😠 Ak sa nudí, nech mi príde vyžehliť, upratať alebo utrieť prach! Ja na fb vôbec nie som, tak nie že to tu baby moje zabalíte ☹ Čo si ja potom bez vás počnem ☹ ☹ ☹

bambola
28. jún 2012

@adrika79 uz som na to mozno prisla 🙂 uvidime, ci nebue zase parat. vies mi len poradit cim dosiahnem to, ze sa mi to "zatoci", ze z toho proste bude ciapka a nie placka?
ja chcem robit len velmi malinku ciapocku, cca 26cm obvod hlavicky, v ktorej rade by som mala zacat zatacat? dakujem 🙂 (viem, ze obvod placky by som pri takejto ciappocke mala mat cca 7-8cm)

letuskah
29. jún 2012

@bambola ked mas placku ako treba tak uz len hackujes bez pridavania, stale rovnaky pocet ociek a potom po par riadkoch uz uvidis ze sa ti to formuje na cipaku, nevidno to hned v prvom riadku lebo je to pruzne 😉

bambola
29. jún 2012

@letuskah dakujem 🙂 snad je to tak ako si myslim 😀

letuskah
29. jún 2012

@bambola urcite ano 😀

poisonblu
29. jún 2012

moj dalsi vytvor, dnes dokoncim druhu..robene z kacenky, hacikom 4mm

len baby, stale mam problemy s podrazkami...v tych zakrutach, kde sa zdvojuju stlpiky, tak sa mi to v konecnom efekte vlni, akoby to tam bolo moc natesnene a je to take vydute-proste nie je ta podrazka rovna...co robim zle? moc utahujem?

adrika79
29. jún 2012

@bambola Ano, ako letushka vravi, onba je xepert an radenie, radila aj mne - zo zaciatku sa nezda, ze sa to zatoci, niekedy az po 4 - 5 riadkoch, ale ak nepridavas, robi to ciapocku dohora, neboj a skusaj, kazda z nas presla obdobim parania, parania, parania.... 😉

adrika79
29. jún 2012

NO baby, mama zakazku ako svet - homeleska na obvod 56 cm :D a od tety, takze zadara :D a cierne hrube ponozky ujovi... no nepotesi to v lete? 😀

bambola
29. jún 2012

@letuskah no vsak keby nieco ja sa este hlupo opytam 😀

lussy23
29. jún 2012

@poisonblu krásna papučka

letuskah
29. jún 2012

@bambola ziadna otazka nie je hlupa, ved sa stretavas s tym s cim sme sa kazda takze pre tie co to uz vedia je to banalita ale pre teba je to novinka, takze to urcite nie su hlupe otazky 😉pytaj sa kludne
@adrika79 jaj ze kompliment, az som sa zacervenala 🙂 dakujem a teda tie zakazky, najskor pulover XXL pre svokru teraz hrube ponozky... to moje bolero pre neter je nic aj ked sa mi don nechce 😀

poisonblu
29. jún 2012

@bambola pokracujes vzdy nejakym vzorom, ale nesmies uz pridavat stlpiky, aby si dostala ciapocku a nie placku....podla mna ciapky su lahke, ja robim topanocky a to je des, tie podrazky krpate :D

letuskah
29. jún 2012

@poisonblu prave pre toto ja papucky nerobim, nemam na to nervy 😀 a to vlnenie je sposobene tym ze moc pridavas, skus pridat o stlpik vedla mozno sa to nebude tak. ja som robila takeho tucniaka a telo mal tiez podobne ako podrazka len teda vacsie a tiez sa mi to vlnilo tak som potom rozdvojovala vzdy iny stlpik nie ten ktory predtym a uz sa to tolko nevlnilo... ono pri hackovanych veciach je dobre si ich namocit a napnut, vtedy ziskaju tvar aky maju mat a nevlnia sa alebo nestahuju.... no len napinat to po kazdom oprati 😝 😝

bambola
29. jún 2012

@poisonblu verim, ze su lahke, ked budem robit piatu tak snad to poviem aj ja. teraz mam hacik prvykrat v ruke 😅 a tak, ze to topanky, to je pre mna nonsens 😅

poisonblu
29. jún 2012

@letuskah aha, no vyskusam....

@bambola kazdy je inak sikovny..ja som robila prvu ciapocku a predtym som tiez nemala ziadnu prax..som si vyskusala vyrobit nejaky obdlznik s roznymi stlpikmi a podho rovna na ciapku ....a podarila sa velmi pekne...ale tak ja som na rucne prace celkom zrucna

adrika79
29. jún 2012

@letuskah Ja nechapem, co to mam za rodinu... to su zakazky... 😉 teraz robim mojej a neterke pulover na zimu melirovana lolipop, strasne sa mi paci, ze je farebna ako duha, len jje musim pomahat, aby nebola mocccc nesumerna, co sa mi zasa nepaci.... 😉

letuskah
29. jún 2012

@adrika79 tu mam nachystanu pre chalanov na pulovre tiez len som sa k tomu este nedostala, ale tesim sa na nu 😵