Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

letuskah
6. aug 2012

@cucuriedka teraz pozeram ze tie hladka a obratka som asi domotala ale princip je rovnaky 😒

cucuriedka
6. aug 2012

@letuskah neboj, pochopila som 😉

letuskah
6. aug 2012

@cucuriedka tak som zase o nieco mudrejsia 🙂

mykky
6. aug 2012

Ahojte, poradíte mi ako mám urobiť pekné Mickey Mousové ušká na čiapočku? 🙂

monalisatko
6. aug 2012

@mykky no sprav si polkruhy - urobíš nejakých 5 RO, spojíš do kruhu a v druhom riadku robíš akoby kruh na čiapku, len ho nerobíš celý, ale len cca do polovice. Potom prácu obrátiš a ideš späť. Naberáš normálne akoby si robila placku na čiapku. Riadky robíš podla toho, aké velké ušká potrebuješ 🙂

nella1
7. aug 2012

maminky kde najdem navod chcem urobit prvu usianku a na uskach co je taky ten akoby trojuholnik neviem ze ako a odkial... 😒 😀 dakujem vam.... 😉

saskax
7. aug 2012

Ahojte, chcela by som Vas poprosit o radu : chcem dcere uhackovat ciapku z reliefnych dlhych stlpikov (zadnych) ale ked spojim prve ocko s poslednym - tak mi to vytvara svik. Da sa to uhackovat aj tak aby ten svik nebolo vidno? Dakujem krasne za rady 🙂

saskax
7. aug 2012

aby to vyzeralo asi takto :

saskax
7. aug 2012

takyto svik sa mi robi :

bambola
7. aug 2012

tak moja prva pre moju dceru 🙂
neviete preco mi nakonci odstavaju tie obluciky? len preto, ze jej je trosku vacsia alebo som nieco spravila blbe? 😕

zfidorka
7. aug 2012

ahojte, aku dlzku ma nozka cca 9 mes. babatka, chcem hackovat cizmicky...

letuskah
7. aug 2012

@saskax a keby si to hackovala do spiraly bez ukoncovania kazdej rady?

adel22
7. aug 2012

Potrebovala by som nejaký zrozumiteľný návod na papučky- háčkované pre novorodeniatko🙂 Vždy keď začnem, natrafím na nejaký problém, s ktorým si neviem rady, som už zúfalá...ale blbá snáď nie :( Kto mi poradí?
ďakujem

saskax
7. aug 2012

@letuskah do spiraly by to asi aj slo, a keby som chcela menit farby - ako je ta farebna? - no neviem si rady. A este sa mi aj zda, ze ta moja kremova ma akosi dalej od seba tie riadky - myslim tie slucky ako ta originalna farebna podla ktorej som to hackovala...neuda sa Vam? 😠

letuskah
7. aug 2012

@saskax hej je to take akoby vzdialenejsie tie riadky, ale teda toto nemam odskusane tak neviem poradit, a striedanie farieb bude vidno ale zas ta fotka, ktoru mas, je od predu robena, cize nikto nevie ako to vzadu kde sa striedali farby vyzera, ci ukoncovali alebo nie...

letuskah
7. aug 2012

@bambola tie obluciky si ako robila? robievam tak ze do 1 ocka dam 5 dlhych stlpikov, dve vynecham a do dalsieho 1 KS alebo pevne ocko, potom zas 2 vynecham a 5 DS do jedneho ocka a nevytaca sa mi to

bambola
7. aug 2012

@letuskah robila som ze som riadok ukoncila KS a potom do 1 ocka 6 DS, dve oka vynechat, do 3 pevne oko a do toho isteho 6 DS a tak dokola, robila som podla tety z mmb cz a jej to pekne vyslo 😠

letuskah
7. aug 2012

@bambola aha tak neviem, skus len s 5DS alebo ked 6 tak vynechaj 3, mozno inak stahuje alebo inou priadzou robila

letuskah
7. aug 2012

pridavam dalsie satocky, pacili sa a dokonca su dobre, netreba prerabat

nella0305
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lussy23
7. aug 2012

@bambola krásna čiapočka aj dcérka
@letuskah nádherné

zfidorka
7. aug 2012

@adel22 ja som robila podla tohto
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=6418
zacinala som na 11 RO, aby mi vysla dlzka cca 9 cm
ale na novorodencovi som ich este neskusala...

sofhia
8. aug 2012

@evelin116 http://www.mimibazar.sk/bazar.php?album=158442 , ja som s Danielou maximalne spokojna, objednavam aj cez Nahaciku, ako aj z klbkovlny, tam sa oplati, ked je dobra akcia.

zfidorka
8. aug 2012

@adel22 a takto vyzeraju tie papucky

letuskah
8. aug 2012

@zfidorka pekne, skoda ze na to nemam trpezlivost 😅

zfidorka
8. aug 2012

@letuskah dik, ved to je rychlovka 🙂

monalisatko
8. aug 2012

ahojte dievčatá. Ja sa vás idem opýtať, že ktorá vypĺňate dutým vláknom, že kolko z neho vlastne spotrebujete do výplne? Napr. viem si množstvo porovnať s množstvom vaty? Je to niečo také? Chcela by som ho objednať, ale poňatia menám aké množstvo by som mala 😅

letuskah
8. aug 2012

@monalisatko mne mama kupila 500g balenie, spravila som 1 vankus 40x40 taky plnsi, 1 vankus 40x60 mlademu do skolky taky nie moc plny a asi 5 hraciek cca ako dlan riadne vypchate a neminula som ani stvrtinu toho balenia. neviem porovnat s vatou ale mina sa mi to dost pomaly. je pravda ze moc takych veci teraz nerobim ale dva vankuse je dost velka davka a neubuda.

monalisatko
8. aug 2012

@letuskah ďakujem, tak tých 500g mi bude stačiť. Niekde si ho u nás skúsim zohnať 🙂