Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

mima2x
20. sep 2012

@monalisatko no ten vzor na celej baretke..tie pozdlzne stlpiky co idu do priestoru a medzi nimi rovne riadky..ja viem len kratky a dlhy stlpik obycajne hackovat 😀

d4ny19
20. sep 2012

@zuzka72 vdaka 🙂, potrebujem 3 a 5, takze 3 uz mam a co ta 5 😀, vsade len pismenka nachadzam

d4ny19
20. sep 2012

problem vsak je, ze neznasam tieto nakresy 😀, by mi bodlo, keby mi dal niekto slovny popis 🙂

zuzka72
20. sep 2012

@d4ny19 kukni na to je tam postup na 6 a 9 tak jen vynecháš ten bok a je to 5ka 🙂

ellysa
20. sep 2012

baby tá vlna tango je aký výrobca, neviem ju nájsť
a moje ostatné
pre moju babu homeless, aby sme zakryli vrkoč, pre susedu farebná a večerná rýchlovka pre zdedenú barbie

monalisatko
20. sep 2012

@mima2x http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=1853 asi na túto myslíš, že? Ja som ju robila podla tohoto.

ellysa
20. sep 2012

baby a nemáte niekto skúsenosti s touto vlnou http://www.galanteriaivana.sk/galanteriaivana/e... je aj tenšia aj hrubšia verzia, vypadá pekne

catania1
20. sep 2012

@maryem ahoj, ak chceš, tiež si robím zbierku rôznych návodov na čapice a aplikácie... a kadečo, čo sa mi páči, tak by som ti to mohla poslať... len je toho dosť veľa, tak by som ti to dala do mailu...

bambola
20. sep 2012

@ellysa nemas prosim ta navod na tu homlesku? 😵

ellysa
20. sep 2012

@bambola nemáme, robila som ju len z DS tam a späť, rozširovala som asi ešte o 3 riadky viac ako pri normálnej čiapočke potom rovno asi 6 riadkov a potom zasa zúžila postupne a koniec len KS cca 6-7 riadkov

mima2x
20. sep 2012

@monalisatko ano presne toto 🙂 no budem mat co robit,lebo ako na to kukam tak nechapem 😀 nerozumiem takymto postupom,najlepsie to vidiet nazivo

monalisatko
20. sep 2012

@mima2x ale neboj, ono to vyzerá komplikovane, ale vôbec to nie je ťažké. Normálne pomaličky postupuj podla opisu a uvidíš že to pôjde. Ak niečomu nerozumieš, kludne sa opýtaj skúsim ti to v IPčku opísať🙂

majkak99
20. sep 2012

darcek pre neter 🙂

mima2x
20. sep 2012

@monalisatko jej vdaka si zlata 🙂 no ked sa k tomu dostanem a nedam si rady,ozvem sa 🙂

maryem
20. sep 2012

@catania1 ahoj, dakujem velmi za ochotu!!Nemala som nic konkretne, len som videla, ze tam je toho vela a ze si isto neico vyberiem. Ale ak daco, isto sa ozvem! 🙂
Inak uz som to nasla, je to bibisikulka..

juny
20. sep 2012

@ellysa krásne vecičky 🙂

monalisatko
20. sep 2012

@majkak99 wow, krásne 🙂

adrika79
20. sep 2012

@ellysa tango je asi zn. madame tricote, chces objednat? robi to akurat alexandra_bv a lucia 😉 32 ma tiez...

adrika79
20. sep 2012

Moja skriatkovska co mi ruky vymysleli :D

lucia32
20. sep 2012

@monalisatko, jujj a som na koniku už davno nebola, ale som rada, že baliček došiel

evicka1
21. sep 2012

@majkak99 krása a aj ta krabička LM tam ladí 😀 modrá je dobrá

a kočky idem sa posťažovať ☹ kamaše hotové a moje dieťa trávilo cca 5 minut osamote v izbe a z kamaší mam roztrihané nitky 😀 ja ho tak milujem

monalisatko
21. sep 2012

@evicka1 ježíííííš, viem si predstaviť že si nevedela či sa smiať alebo plakať 😀 😀 😀

evicka1
21. sep 2012

@monalisatko smiať 😀 a tak z chuti.... ale tak to asi značí že stáli za dve veci 😀

adrika79
21. sep 2012

@zuzana76 ahoj, ja z camily zacinam max na 16 ociek a potom ako baby pisy, v 2.riadky rozhackujes kazde druhe, v 3. riadku kazde 3, v 4, kazde 4.ocko a tak dalej ako potrebujes obvod - ja ked vydelim, nechavam co najblizsie - podla toho ako vyjde - ale baby robia aj o 1 cm menej, ale potom nasledujuci riadok nepridavm a hustejsie utahujem, dotera vsetky sadli, mozno hackujes volnejsie, tak preto je vacsia... dokonca letne zacinam na 14 ociek a je to v pohode, su okruhle, nie sisate... 😉

zuzana76
21. sep 2012

@majkak99 jeeeeeej, presne taky vrch ciapocky by sa mi hodil, to si robila asi z kratkych stlpikov, vsak? a ako si to robila.

inak rozsirujem ako ste mi kazali a celkom to ide, len si musim vzdy vypocitat potom na kolko ociek musim skoncit podla vzorky, ktoru idem zacinat robit.

akoze som sa pustila do hackovanych vianocnych darcekov - ze sestra aj svagrina ciapka, plus nakrcnik, len neviem ci to do vianoc stihnem 😀 a este pre neter musim dorobit, potom hodim foto aj sem, ked to bude hotove

werunka21
21. sep 2012

@d4ny19 ahojky, zažádej si tady paní o přátelství. Ve fotkách má návod na adidasku 😉 http://www.facebook.com/marti.polakova.7

zuzana76
21. sep 2012

zatial moje vytvory

zuzana76
21. sep 2012

http://www.svetvlny.sk/produkty/detail/11539-pu...

baby nemate skusenosti s touto vlnou? som si objednala, je dost draha, ale mala by to byt merino, tak som zvedava co to bude zac

adrika79
21. sep 2012

Maminky, iste viete, ake je to bat sa o zdravie svojho babatka... A maminky sikovnice - hačkarky aj tie co sijete, ktora mate zaujem prispiet do nemocnice pre babatka s hackovanymi ci pletenymi ciapkami a ponozkami, sitymi flisovymi ciapockami ci dekami? viac na https://www.modrykonik.sk/fotoblog/bv_alexandra/... najdete tam aj dalsie info...