Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

meggi0201
22. sep 2012

babule, neviete akú výšku môže mať čiapočka u 4 mesačného mimi? Podľa tabuliek obvod by mal byť 41-42 cm, ale výška? Chcem prekvapiť švagrinú 😉

zfidorka
22. sep 2012

@micikatka navod http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=81&user=41829
ja som jesennu a zimnu ciapku robila z pravej vlny, merina a alpaky, su ale drahsie ako umele priadze...

nella0305
22. sep 2012

@m_o_n_c_a_k Budu se na Tebe těšit 😉 Určitě u nás něco vybereš 🙂 , cca do 10 dnů příjde velká dodávka z Drops, tak toho bude hodně nového.

janefonda
23. sep 2012

@meggi0201 ja mam trojmesacnu dcerku a vyska je 13,5 co som jej robila a sedia jej uz teraz 😉

werunka21
23. sep 2012

Ahoj holky, když dělám z Camilly, vždycky to mám velké, a když to vyperu, už je to skoro malé 😒. Stává se vám to taky? Nebo perete klubko dřív než s ním pracujete? Jsem z toho docela špatná ☹

bambola
23. sep 2012

@radosska pani to povedala vo videu 🙂 je to 9 hacik 😉

majkak99
23. sep 2012

@werunka21 ja mam podobny a predsa iny problem. ja hackujem z Dory a stale sa mi to roztiahne. 1x ciapocku pouzijeme a hned sa roztiahne, uz neviem co mam s tym robit.

meggi0201
23. sep 2012

@janefonda ďakujeeem moc, nakoniec som vygúúglila stránku a tam je výška 14 cm, takže to sedí, ďakujem ešte raz

meggi0201
23. sep 2012

@zfidorka ďakujem moc, našla som nakoniec viac tabuliek, takže hádam to bude ok

evicka1
23. sep 2012

hurá hurá. ewča pochopila ako sa to pletie 😎

radosska
23. sep 2012

@bambola díky.. no keby som jej rozumela, tak sa nepýtam.. 🙂

juny
23. sep 2012

@evicka1 krásny šálik 🙂

lenica81
23. sep 2012

@evicka1 ja uz som 2 darovala a jeden pre mna ma este caka... ale je to strasne neprakticke na upletenie... 😅 pekne farby...

letuskah
23. sep 2012

@werunka21
@majkak99 baby hackovanina sa vzdy po prvom noseni trochu natiahne, mne sa camila tiez riadne natiahne ale aj z inych vln ked som ciapku spravila (alebo aj ine to je jedno) sa to roztiahne, nie tolko ako camila ale aj tak, treba s tym ratat a spravit o centimetrik uzsie. ja mam pulovrik na leto pre seba z catanie a na konci dna je z toho handra na dlazku 😝

adrika79
23. sep 2012

@m_o_n_c_a_k Na Fb predava alexandra_bv ale je to v sukromnej skupine pre hackarky, takze asi ti link nepomoze - ona predava systemom hromadnej objednavky, aby to bolo najlacnejsie - napis jej tu na MK postu... nema k odberu okamzite vsetky vlny a vsetky farby ... 😉

babulatko
23. sep 2012

kočky háčkovali ste z bambulkovej priadze Alfa? nemáte návod na háčkovaný bambulkový šál?

werunka21
23. sep 2012

@letuskah ale mě se čepičky z Camilly po vyprání vždycky srazí. Musím je všelijak roztahovat a natahovat aby vůbec byla aspoň tak akorát 😒

letuskah
23. sep 2012

@werunka21 ano oni sa po oprati zrazia a potom zase roztiahnu 😝

meggi0201
23. sep 2012

@letuskah prosím prosím prečo sa mi u zadného švu robí akýsi hnusný hrb? už od druhého radu? nechápem prečo, či dávam naviac stĺpik u koncu radu, či nedávam a chýba mi potom, nechápem:( včera som ho mala príšerný riadny hrbisko, vypárala som, dnes robím odznova a zase, síce je menší ale určite tem nemá byť. Ináč placka je krásne plochá, a teraz toto ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

nikus5
23. sep 2012

@nella0305 môžem ešte aj ja objednať?

letuskah
23. sep 2012

@meggi0201 asi pridavas vzdy stlpik navyse, pocitaj si v kazdom rade kolko mas mat a kolko robis 😉

andval
23. sep 2012
letuskah
23. sep 2012

@andval hej to uz baby robili, mne by sa to teda nechcelo 😝

beruskaveruska
23. sep 2012

@mirkakab mě by se líbil návod na ty kytičky co jsou na té čepce 🙂

andval
23. sep 2012

@letuskah no mne teda tiez nie, ani sa mi to velmi nepaci, ale zaujimava technika :D

nella0305
23. sep 2012

@nikus5 ahojky jasné, těším se 😎

meggi0201
23. sep 2012

@letuskah a do poslednej dierky čo je po nej už náhradný stĺpik z 3RO mám tiež ešte dať?

bambola
23. sep 2012

@radosska ved to nebola vycitka 🙂 to len aby si vedela, ze to nemam z vlastnej hlavy , a ani , ze mam take dobre oko 😀, ze to rovno ona povedala a je to teda presne 😉