Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

bambola
23. okt 2012

@letuskah
@tiffanka pockajte, to je take komplikovane ? 😕 ja som bratovi chcela uhackovat, chcela som ho robit na sirku aj s nejakymi reliefnymi. takze zmenu farby bude vidiet? tak spravim jednofarebny 😀

letuskah
23. okt 2012

@bambola no ked chces na sirku prihovany tak na bokoch bude zmenu farby vidno jedine ze by si to potom jednou z farieb obhackovala, ak pozdlzne tak tam toho bude menej a da sa to vyuzit na strapce ak zakazdym odstrihnes tu farbu

bambola
23. okt 2012

@letuskah to ma napadlo, ze by som to cele obhackovala 🙂

vera_vila
23. okt 2012

Moje první volánková šála - černo-stříbrná - pro mamku k Vánocům (příze VEGA od Vlniky)... Měla jsem ji hotovou asi za hodinu, ani jsem nečekala, že to půjde tak rychle a hlavně, že bude tak dlouhá (i přesto, že je široká na 7 ok). Doufám, že se jí bude líbit

adrika79
23. okt 2012

@tiffanka Ano, da sa to ajs ubezne, ale to vie malokto, tu druhu vlnu nejako vzadu tahas a vplietas, tiez to neviem a pletiem roky.... najjednoduchsie pletenie, teda ako as to vezme, pasikaveho salu, aby bol uhladny, je na 5 ihliciach - resp. okruhlych - vznikne ti dvojity duty sal... 😉 inak uz len obhackovat,a le potom trochu strati pruznost, teda moj hej :D

adrika79
23. okt 2012

Baby, zhanam hnedu melirovanu rachel, 2 klbka, neviete niektora, kde ju predavaju? kupila by som aj spostovnym a tak... vdaka.a

tiffanka
23. okt 2012

@adrika79 díčky...myslela som aj ja na tä "dutú" vereziu, ale to by už bol veľmi hrubý :(... teraz ma napadlo, že taká jednoduchá vec a tak mi to dá zabrať 🙂.... skôr asi vyrežem niečo zo skla ako upletiem pásikovaný šál 😀 😀 😀

adrika79
23. okt 2012

@tiffanka Praveze pasikavy sal je najtazsi... si myslim... este mozes skusit pleist subezne z viacerych klbok - aby si enstrihala, tak dve klbka na jednej strane, 2 na druhej - teda neviem po kolko riadkov to budes - ci par ci nepar, ako ti vyjde aked budes potrebovat striedat, tak pred poslednym ockom tu vlnu co nepouzivas tahaj opatrne hore a skus tam zamotat :D ja to zvycajne robim tak, ze len na konci salu urobim pasiky a zvysok jendofarebny... 😉

vierka82
23. okt 2012

@piacere ahoj tak je to vlna elian elis a je to 100 g klbko 😀

mami29
23. okt 2012

@vera_vila Jak se s takovou prizi pracuje?

vera_vila
23. okt 2012

@mami29 musela jsem si najít návod na netu, dost jsem se toho bála, ale není to vůbec těžký...

werunka21
23. okt 2012

@vera_vila Ta šála je asi spíš jen na parádu, nebo i v zimě zahřeje pod bundou? Vypadá moc pěkně 🙂

vera_vila
23. okt 2012

@werunka21 nezdá se to, ale myslím že bude i v zimě pod bundu... je dost dlouhá na obtočení kolem krku a ona tím "zhuňatí"...

blka
23. okt 2012

@luceka Aha, díky. Tak já nevím, možná mám moc silnou vlnu.

lucula73
23. okt 2012

ahojte,
prosím vás a tie konce na ušká,to sa ako prosím robí???teda na tých "ušiankach"....potom z toho idú tie vrkoče?je na to nejaká mierka,kde mám začať a kde skončiť,aby to zakrylo uši???
ďakujem.......

lussy23
23. okt 2012

@vera_vila krásna

zabulka1
23. okt 2012

@bambola a to si kupila u nas 😉

lussy23
23. okt 2012

@tretulka krásna čiapočka , ale najkrajšia je modelka. Zlaté dievčatko
@vierka82 dielka aj chlapček sú krásnučkí

@miruska76 krásna sovička
@ivigirl krásna

@katussamus jej nádherné @meggi0201 krásne dielka aj model
@mrkvakatka krásna sovička

tretulka
23. okt 2012

@lussy23 dakujem 😵

meggi0201
23. okt 2012

@lussy23 díky 🙂

bambola
23. okt 2012

@zabulka1 nie 🙂 ja byvam v prahe 😉 ale o nic si neprisla , odvtedy som to ani neotvorila 😅

zabulka1
23. okt 2012

@jahody11 a mozes zohnat hociaku farbu?

zabulka1
23. okt 2012

@bambola ja som videla na to reklamu takze tam nic moc nie je

zabulka1
23. okt 2012

@lucula73 navod nemam ale na ceskom mmb urcite nejaky najdes ja som to robila tak ze som nasadila capicu na hlavu vyznacila som si kde ma uska a podla toho dom hackovala v prvom riadku som rozsirila kazdy druhy stlpik cize do kazdeho druheho riadku som dala dva stlpiky a potom dalsie riadky rovnako bez pridavania a na konci som zase uberala vsetko zavisi na tom ake chces mat dlhe a siroke tie usanky dufam ze som aspon trochu pomohla 😵

bambola
23. okt 2012

@zabulka1 no 39kc ma nezabijje 😉 tie dalsie cisla stoja uz 150 😕

lucula73
23. okt 2012

@zabulka1 dík moja,voľačo som našla aj na predchádzajucej strane,ja som to chcela pre neterku ako prekvapko,tak som ju merat nechcela,bo ma prezradí 😀 ...........ale dako to skúsim,snáď sa trafím,ďakujem 😉

pupavka_pupavka
24. okt 2012

@adrika79 ked mozem poradit tak ja robim sal duty jednoducho 🙂 🙂 🙂 hladko obrato ale dalsie riadky hladke ocko len naberiem na ihliu a oratko klasika ,len sa nesmies pomylit a vzniky tak ten tunel ,sal je trosku hrubsiako ked sa len strikuje hledko obratko ale je peknucky 🙂 a nieje to vobec tazke,len neviem komu si to tu radila,preto to pisem tebe 😉 aha uz vidim @tiffanka

jahody11
24. okt 2012

@zabulka1 farieb ma milion ale uz do mesta velmi nechodim, kedze mam 2,5 tyzdna do porodu 😀

rudy252
24. okt 2012

@tretulka prosím ťa ako robíš tie ružičky a tá biela vlna na čiapočku je aká značka? 🙂

tretulka
24. okt 2012

@rudy252 biela vlna je zn. LINDA, ruzicky robim podla tohto navodu http://vseocosezajimam-martula.blogspot.sk/2012..., nakoniec este robim aj jeden riadok kr stlpikov /obhackovanie/