Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

valka
30. okt 2008

🙂 len ma kopat 😀

eriqe
30. okt 2008

🙂

kili
30. okt 2008

ja som tiež teraz bola v obchode, kde majú aj 100%merino, ale 50g klbko stojí asi 150 😝
po čom vy kupujete?

kili
30. okt 2008

eri, ja viem, z čoho bude tá plutva, no pri druhom sa mi to už nestane, budem pozorne rátať a hlavne si značiť, kde je začiatok, lebo v tom som spravila chybu.
ale už je to opravené a nie je to vidieť. S. ju dnes prevetral, mal smolu že akurát je také teplo, tak sa v nej musel potiť 😀 . no ale potrebovala som vychytať chyby. čiabka padá do očí ako sedia v kočíku a skĺzavajú sa, ale to sa všetky

ma_se
30. okt 2008

kili,ja som davala do ciapky ked bola vacsia nejaku jemnu satku,aby syn.nepadala na oci...

kili
30. okt 2008

no ona nie je väčšia, len ako sa šúcha o opierku kočíka, tak si ju vlastne dá do očí. nejak to skúsim vymyslieť a uháčkovať tak, aby to to nerobilo. ale až tú druhú
ešte túto odfotím, keď už ej kompletná

telinka
30. okt 2008

tak toto je moj posledny výtvor:https://https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

akurat ma na tom hackovani stve....ze ked hackujem tak robota stojíííí 😢 vcera som kvoli tejto ciapke ledva stihla navarit 😀 😀 😀

kili
30. okt 2008

tak ja tu tiež mám už dokončenú https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

telinka
30. okt 2008

tak aj siltik si urobila 🙂 sikula 😉

kili
30. okt 2008

no urobila, ale nie je nič moc, na tej fotke vyzerá dobre, ale v skutočnosti sa trošku točí a nie je rovnomerný. ale nie je to nejak vidieť, tak som ho tak nechala.

telinka
30. okt 2008

na prvy x je to super 😵

eriqe
30. okt 2008

Kili tak si to perfektne opravila, a som uz spekulovala ako si to vyrobila, ten vrch ciapocky a aj silt sa mi paci, super

kili
30. okt 2008

bambulku som spravila tak, no približne podľ tohto: http://www.hackovanecepicky.wgz.cz/navody/hacko...
len teda som použila základ čiapky, robila niekoľko tých DS, podľa toho, koľko mi vyšlo ale nechávala ich na ihlici ako je na tom obrázku 2, keď som bola v polovici, tak to spojila a spravila ako je na obrázku 3 a 4 a potom som spravila aj druhú polovicu a nejak to ukončila. tie dve polky síce spojené nie sú, ale nie je to vidieť. teda spojené sú, ale len na jednej strane.

bambusko
30. okt 2008

kili, waw, uplne perfektne. sa ospravedlnujem, ako som sa vcera rehotala 😉 z toho kohuta. vobec nevyzera, zeby mala padat na oci. mne drahy vcera kupil v motylovi v BA 100% merino 50g za 132,- ale je toho dost, dlzka 160m.

telinka, kraaasa, aj ja sa chystam na bambulkovu. a co sa tyka toho zanedbavania inych cinnosti... som tu zbadala temu "ako casto upratujete?" tak tam teda prispievat ja nejdem. by ma ukamenovali 😝

duskaf
30. okt 2008

Kočky, nádherné čiapočky, naozaj nádherné. Ja svoju žiaľ nestíham. Ale príde aj na ňu čas.

eriqe
30. okt 2008

Bambu ani nevrav a to my mame velkeho cierneho psa, ktory teraz plzne, tak si viete predstavit ako to u nas vyzera, lebo som sa teraz pustila este do pletenych vlniakov 😅

kili
30. okt 2008

bambu, ja sa nehnevám, však to bolo fakt na smiech.
no teraz mi do smiechu už nie je, vyzerá to tak, že mi to vzniká aj pri druhej a fakt neviem prečo ☹
môže byť, že je tá vlna na ten návod moc hrubá? čiže by som mala začať napr. len s 13DS namiesto 15?
alebo môže vadiť, že na začiatku spravím 15DS a potom pokračujem s krátkymi? že by bola chyba v tom?
ma to fakt nebaví, že na to prídem až po niekoľkohodinovej robote, ma to fakt demotivuje ☹

duskaf
30. okt 2008

Ahoj kili, moje je tiež zvlnené a verím, že to zas nebudem musieť párať a ja som začala s 18.

valka
31. okt 2008

bambu, kde kupil 100% merino? ja som kupila iba 50%....
eri, ty chces 100% alebo 50% ?

valka
31. okt 2008

jaj, uz viem 😉

ma_se
31. okt 2008

kili...presne tak,musis mat taku hrubku vlny aku pisu v navode...inak si musis sama najst sposob hackovania a pridavania...ociek... 😉

duskaf
31. okt 2008

eriqe- Tebe sa čiapočky darí a robíš s hrubou vlnou, prosím Ťa nemohla by si nám polopatisticky napísať presne Tvoje riadky, myslím takto:
1. 7 retiazkových očiek
2. naberám v každom očku
3.naberám v každom druhom
4.naberám v každom treťom
5. naberám v každom štvrtom
6.Postupne naberám až kým nemám obvod- prosím napíš aký máš v tomto štádiu priemer kruhu a či je hladký alebo zvlnený
7. nenaberám
8. ako to na ušká?
Takto som to ja pochopila, prosím ťa oprav to ak môžeš.
Má to byť zvlnené, alebo vôbec nie, lebo moje je dosť zvlnené, ale ešte stále priberám.
Veľmi, veľmi, veľmi pekne ĎAKUJEM.

eriqe
31. okt 2008

chcela by som 100% ale ak bude iba 50 tak nevadi. Ja chcem cervenuuuuuuu 😀

valka
31. okt 2008

ok, tak pojdem pozriet do motyla a ak nebude cervena, tak kupim v inom 50 %...a to som sa zaprisahala, ze do motyla nepojdem...😀 lebo pani predavacka na mna vyletela, ze si mam vyhodit z hlavy krvavo cerveny zips....som pozerala na nu ako puk, ze o com... 😝

eriqe
31. okt 2008

to je co za tava, tak ak chces krvavo cerveny zips, ten ti poslem ja 😉 vcera som taky obojstranny kupila na tu moju bundu

bambusko
31. okt 2008

inak predavacka v motylovi je asi fakt nejaka od veci 😒 manzel kupoval a so mnou konzultoval cez telefon. tak mu ustipacne povedala, ze lepsie by bolo, keby prisla manzelka. on na to, ze z popradu? a ona: ha-ha z popraaaadu 🙄

valka
31. okt 2008

eriqe, ja som potrebovala obojsmerny...takej farby ako je na suses kinder, lebo tam mi na jeden diel dali obycajny a potom sa neda pripnut 😝
a fakt je divna, tak som si povedala, ze aj ine galanterky su v ba, tak do motyla uz nepojdem...no ale merino je silna motivacia 😀 😀 😀

telinka
31. okt 2008

baby to chodite do motyla na zahradnickej?

eriqe
31. okt 2008

no presne taky mam Vali obojsmerny cerveny, na tej bunde, neviem ci je to dobre vidno, skus si zvacsit fotku. Ak ti treba, tak zmeraj aky a ja ti skocim 😉

valka
31. okt 2008

telinka, ano...
eriqe, myslim, ze by mal byt trosku tmavsi...taky fakt ako zilova krv 😅 teda nieco medzi peknou cervenou a cervenym vinom