Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

kajika
14. jan 2009

renko Já je dělám pomocí bambulkovače http://moje.dama.cz/blog.php?blog=6145, jinak tvrdý papír, vystřihnout kolečka a motat, motat, motat 😀

kili
14. jan 2009

ježiš, ono je na bambulky špeci vec? 😲 čo sa človek na staré kolená ešte nedozvie

angelik
14. jan 2009

aj moja mama, co pamatam, robila bambule s tvrdym papierom

djkremik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
liviky
14. jan 2009

ahojda,teeeda bambulkovač,to sou teda věci 😀 ....já padám 😀
.........jinak já místo toho abych pokročila s pletením kukly sem upletla vera koš,hodím za moment do alba 😉

liviky
14. jan 2009

tak fotky už dohozeny 😉 🙂

vivere
14. jan 2009

pozrela som ten kremik, porovnala ladu color od vlnapu, cez vlnap je klbko o tri koruny lacnejsie...

okrem toho si uzivatel robi neplatenu reklamu ☹

kajika
15. jan 2009

Liviky moooc pěkné, tos něco oplétala nebo od ruky 😲 , já to zkoušela si 4krát a nic moc, neumím ještě pořádně motat ruličky, pak se mi to někde rozpojí, chytnu nerva 😠 a je to v pr... -D Renka co pinokio, už má bambuli.

bambusko
15. jan 2009

kili, ty si moc mlada, preto nevies o co ide. ale som zistila, ze my s renkou myslime toho isteho 😉 ono to je vlastne rusky pinokio a vola sa buratino

http://www.mateko.ru/_images/kos/kos_buratino.jpg
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/t...

eriqe
15. jan 2009

tak moj pinochio od colediho ci ako sa vola ten spisovatel mal taku dlhu capicu ako na obrazku od bambu

roasha
15. jan 2009

kajika,velmi pekne dakujem 🙂
objednavka hotova..........uz aby bola tu.... 🙂

bambusko
15. jan 2009

eriqe, hej, ale asi nie az taku dlhu. to ho ti disney-ovci tak spotovrili? nase vnucata pomaly ani nebudu vediet,ze bol dreveny 😒

eriqe
15. jan 2009

ale budu, ved im to pekne vysvetlime 😉 teda aspon tie nase

kajika
15. jan 2009

A cos objednala, pochlub se

renka9
15. jan 2009

ano, to je ten pinokio- buratino 😀

bambusko
15. jan 2009

renka, fotkuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

kili
15. jan 2009

jo, tak to som netušila, že je aj iný pinocchio, tak dík, aspoň mám predstavu. Ale že je drevený, tak to hádam budú vedieť vždy všetci, však je to podstata rozprávky, nie? či časom z neho spravia umelohmotného? 😀

renka9
15. jan 2009

noooo, tak dokoncene, hotovo. Pinokio mal u nas obrovsky uspech, minimalne este 2 pinokia budem strikovat 😉 . Pre mna a pre Angii. Ale fotecky budu zajtra, o takomto case na 100%. 😎 😵 . trosku vas ponapinam. 😀

liviky
16. jan 2009

zdárek 🙂
renko - teda ty umíš napínaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaat 😀

kajiko - já vždy něco oplétám,je to jednoduchší a hlavně přesnějšíí,a pokud budeš trochu trpělivá tak to zvládneš během chvíle,uvidíš......já včera udělala dalí vázu a upletla na kukle jen 3řady,ale co,neuteče mi nic a já to zvládnu 😀

a holky dnes se tu asi sejdem večer co,když proběhne dokumentace 😀 😀

eleonora
16. jan 2009

Ahojky

taky se tesim na pinokiovu cepicku 🙂 ja jsem ted nestihala vubec vzit jehlice do ruky ale co zima je dlouha tak se cas zase najde

Pokusim se tu byt vecer ale uvidim co ti dva rarasi zase vymysli 😀

roasha
16. jan 2009

no tak moja srdcovka je vlna Lada,tiez ma veeela metrov,tak na damsky pulover staci cca 500g.
tak som sa rozsantila,a objednala 5druhov,ale tak s rezervou 600-700g,potom bude nejaky pulover zo zbytkov.
tie duhove odtiene su krasne,tak s tych 4druhy,a mala si vybrala z baby odtienov tu strasne kriklavu cyklamenovu,a to ma este minuly tyzden vadila,ze uz jej nemam robit nic ruzove,tak teraz jej robim pastelovy zeleny. 🙂
.........nooooooooo,a to este nevidela moja mamusa tie vlny......ta rovno odpadne... 😀

roasha
16. jan 2009

len ma hneva,ze som im nepripisala ze chcem aj vzorkovnik,to mi asi neposlu automaticky.. 😅

vivere
16. jan 2009

roasha,
spravne chapem, ze si objednavala z vlnapu? mne sa tie vlny vo vzorniku velmi pacili, take jednoduche, siroko pouzitelne, ani som si nevedela vybrat. oslovilo ma velmi merino, len som zatial nestihla z toho nic spravit. vzornik asi neposlu automaticky, ale cez ich stranku skus, ja som objednala odtial.

telinka
16. jan 2009

roasha...ani ja som neodolala a objednala toho dost 😅 ja som na vzorkovnik nezabudla , ale skus im napisat nech ti ho dolozia ,alebo zavolat....ja uz mam take zasoby vlny ale ved bude na MD este 2 roky tak snad to stihnem spracovat 😅

kajika
16. jan 2009

Roasha, když najedeš na stránky http://www.vlnap.cz/Default.asp?CatID=1240&TYPT..., vypíšeš si adresu a oni ti ho pošlou, já ho měla doma během 4 dní, k zásilce ho nedodávají. Já mám zálusk na ladu color modrozelenou, budu objednávat s kamarádkou, poštovné na půl a hned je na tři klubíčka navíc. Víc jsem radši nepřemíšlela nebo jsme o chlebu a vodě 😀 , ale za to oháklý, 😀 .

vivere
16. jan 2009

kajika, ty to ak dobre vies 😉

kajika
16. jan 2009

A jak to po sobě čtu, mám tam hrubky 😲 , no jo přišla jsem z práce, tak KO.

vivere
16. jan 2009

no, niekedy sa prihodi 😉 hlavne po praci...

roasha
16. jan 2009

baby,hej -vlnap 🙂
katalog som uz doobjednala,a ukazala som uz aj mamine.......samozrejme ma sfukla,ze som mala aj jej povedat.... 😀

kajika
16. jan 2009

Přidala jsem do alba předvánoční řádění, i když teď ne s jehlicema 😅