Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

zuzka72
12. okt 2011

@baskaj už jsi sehnala vzorek? já dělala klukům takovou...
@snehovavlocka no moje starší děti se nepostarají a ani nepomáhají .,jen ba naopak furt jí tak já stojím u poltny 😀 😀 😀

denisaaa23
12. okt 2011

@tunylyk no ja som ju robila len podla obrazku,priblizne. Ale mozem opisat,snad tomu budes rozumiet 😉 ciapka je len z dlhych stlpikov. Uska: urobila som kruh dlhe stlpiky z tej bledej vlny, obhackovala dlhymi stlpikmi z tmavej,ale len cca do tristvrte a dohackovala kr.stlp.spojila pevnym ockom,ukoncit.-to je predna cast uska. potom som spravila este raz to iste len z tmavej vlny-zadna cast uska. Zhackovala som prednu a zadnu cast a prisila k ciapocke. Snad som pomohla...

tunylyk
12. okt 2011

@denisaaa23 dakujeeem 😉 skusim sa s tym pohrat 🙂

baskaj
12. okt 2011

@zuzka72 nie, iba čo mi poradila @dievcatko84 a ty si to ako robila?

dievcatko84
12. okt 2011

@zuzka72 aj mna by zaujimalo ako si to robila, ci som aspon trosku bola blizko pravde 😉

zuzka72
12. okt 2011

@baskaj
@dievcatko84 holky vydržte za chvíli vám to písnu jo, ale je to strašně jednoduchý a strašně teplý .-D

zuzuh
13. okt 2011

Trocha som sa hrabala na nete a pozrite co som nasla :
http://dantelelisii.blogspot.com/search/label/B...
Su tam super veci na inspiraciu len som nikde nenasla navod a neviem v akom jazyku je ta stranka.

letuskah
13. okt 2011

@zuzuh chvalabohu ze tam nie sunavody lebo ved kto ma na to cas 😀 a vyzera to byt po turecky...

teri3
14. okt 2011

ahojte baby, mne to stále ide ako v lete na saniach, preto moc fotky nepridávam. Ale stala sa mi taká super vec, že môj kamarát fotograf nafotil moje vecičky, tak ak chcete, kuk na FB:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.19338...

zuzulienkah
14. okt 2011

Ahojte dievčatá.Som tu nová a asi Vás nestihnem nejako prečítať,len by som chcela poradiť.Som v štrikovaní a háčkovaní úplný začiatočník a chcela by som pre môjho 21 mesačného synčeka urobiť nákrčník,len neviem nájsť taký podrobnejší návod nikde.Mohli by ste mi pomôcť?Ďakujem veľmi pekne.Aj čapičku by som,ak by som zvládla niečo jednoduché uháčkovať alebo uštrikovať. 🙂

myska25
14. okt 2011

Ahoj holky, krásný čepičky háčkujete 😉 jak to tady vidím ve fotoblogu tak se mi moc líbí a už jsem jednu zkusila a docela se podařila. Chtěla bych synovi uháčkovat čepičku na zimu mohli by jste mi poradit, která vlna by na to byla nejlepší? a moc se mi líbí ty Vaše čepičky adidas není někde návod? koupili jsme mu k roku teplákovou soupravu Adidas, tak bych mu ráda k tomu uháčkovala čepičku.
Moc děkuji za radu a jakmile koupím vlnu a uháčkuji čepičku tak přidám a zatím od Vás budu chytat inspirace.

dievcatko84
14. okt 2011

@zuzulienkah ahoj 😉 mas termin dietatka tak ako som mala ja pri dcerke 😉 tak nech vam vsetko dobre dopadne 😉 a ohladom nakrcnika tento sa mi zda velmi jednoduchy http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=5978 ale poskusaj na www.mimibazar.cz navody najst ked zadas nakrcnik viac veci 😉

@myska25 na zimu su dobre vlny teplejsie. Ale nie prilis hrube aby sa ti dobre hackovalo, radsej len z ks a bude to pevne a teple zaroven, pripadne podsit flausom 😉 za adidas neporadim, nedavno bol aj navod,ale uz ho museli stiahnut..predsa su to len porusovania ked znak sa robi...

zuzulienkah
14. okt 2011

@dievcatko84 Ďakujem veľmi pekne.No,ten dátum ešte musí upresniť lekár,lebo po prvom som mala menštruáciu len raz,tak musí ešte pomerať na ultrazvuku,tak je to len taký orientačný,ale možno je správny,neviem. 🙂 A chceli by sme dcérku,tak nech to vyjde. 🙂

dievcatko84
14. okt 2011

@zuzulienkah hlavne nech je zdravucke 😉 nasa sa posunula sama 😉 13 dni skor 😉

dievcatko84
15. okt 2011

@zuzka72 fakt teple?? Tak ked budes mat min tak hod navod, skusim aj ja malej 😉

zuzka72
15. okt 2011

@dievcatko84 mega teplý,ještě, že jsi mě označila, já na to skleroza zase zapoměla, večer napíšu..pokud ne, tak mě bombardujte holky...

twins8
15. okt 2011

ahojte šikulky, ja som tu nová, náhodou som našla túto stránku a normálne nemám slov. To čo vy dokážete , to teda klobúk dolu. ja som na vás nechytám. chcela by som vás veľmi pekne poprosiť, či by ste mi pomohli a dali mi nejaký návod na hačkovaný znak nike. chcela by som synkovi niečo uhačkovať a ked sa to podarí, tak to sem hodím. dakujem vám veľmi pekne

dievcatko84
16. okt 2011

@twins8 vdaka 😉 Nike davali aj na www.mimibazar.cz/navody ale treba mrknut ci im to este nestihali..pozri v hackovanych veciach 😉

twins8
16. okt 2011

no práve tam som hľadala, ale nenašla som to, preto som si myslela ked som videla vaše výtvory, že mi to tu niektorá poradí ako sa to robí

ojo
16. okt 2011

čau holky, dlouuuuuho jsem tu nebyla, neni moc čas na pletení, ale už jsem spáchala další ušanku pro Tomáše už ze zimní vlny 🙂

ještě bych chtěla uplést jednu, ale chtěla bych mu tam uplést auto (jinou barvou)...já už jsem to někde viděla s návodem, ale nemůžu to najít (na mmb určitě ne), tak jestli nemáte nějaký tip...

pata31
16. okt 2011

@twins8 ja robim Nike kvacku takto: tak 14-15 RO, do 1RO 1pevne oko, do 2RO 1 PO-polostlpik, do 3RO 3DS, do 4RO 1DS, 5-11RO 1xPS, a posledne RO 1 pevne oko.
skus, to som si len podla seba tak napisala, ako sa mi podarila 😉

twins8
16. okt 2011

pata31 veľmi pekne dakujem, idem na to, ak sa mi podarí niečo vytvoriť hodím sem

zuzuh
17. okt 2011

nema niektora z vas nahodou navod na skriatkovsku ciapku? Nieco take ako na obrazku

iloha
17. okt 2011

@zuzuh nemám, dělám všechno z hlavy 🙂

iloha
17. okt 2011

tak jsem koukala a vkládání stejně nejde, a že mám pc po generálce ☹

nikol.l
17. okt 2011

Ahojte, chcela by som poradiť ako ukončujete čiapočku? Nerobila som žiadne volániky nič len dl sl. Neviem či mám pichnúť len do posledného očka a spraviť uzol alebo ako ? Moc ďakujem 😉

pata31
17. okt 2011

@nikol.l ukoncis riadok, tak jak ostatne, odstrihnes z vlny trochu dalej a vytiahnes...a ja to potom este navleciem na ihlu a trochu zasijem, ze mi to nevylezie 😉

lucia32
17. okt 2011

Chcela som kupiť flis na podšívanie čiapok, ale u nás majú len dosť hrubý, no vzala som. Poradí mi niekto kde zohnať na nete tenší. Vdaka.

dievcatko84
17. okt 2011

@lucia32 hm..netusim,ale ja som kupila aj to co sa dava na prehozy na gauce 😉 take tensie, tiez sa to "nefluska" a su rozne hrubky a aj pekne farebne a je to velmi podobne flisu ;) alebo obycajnym, ale hrubym upletom 😉