Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

tintinka
3. nov 2011

@lienok1 kraasa...a ta farebna sa ako robi? aky je to vzor?

mmmonika222
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lienok1
3. nov 2011

vďaka dievčence...dúfam,že sa s nimi vytvorí véééééľa fotiek maličkých dropcov... 😀

lienok1
3. nov 2011

@tintinka tá farebná je vlastne melír vlna RED HEARD...je háčkovaná slučkovým vzorom...super ukáže i v červených tonoch...túto farebnú kombináciu melíru som zvolila ako unisex...

ellysa
3. nov 2011

@lienok1 je niekde návod na ten slučkový vzor??? ďakujeeeeeem 🙂

dievcatko84
3. nov 2011

@lienok1 a neroztahuje sa potom velmi? Ja som tak robila jezka pre malu taku hracku..ale strasne sa mi to roztahovalo aj ked som robila medzi tym ks :-s

dievcatko84
3. nov 2011

Zima udiera na dvere 😉 chi 😉

pata31
3. nov 2011

@dievcatko84 jej, to mas z tej bambulkovej vlny? bo taku mam a neviem co s nou 😝
a pridavam aj ja svoje posledne vytvory...macickove 😉

dievcatko84
3. nov 2011

@pata31 ano z tej 😉 prvy krat som robila 😉 vyzeralo to zlozito,ale dalo sa, sal je strikovany, stale hladko,ale musia sa strikovat prve aj posledne ocka a potom ciapocka je hackovana,ale stale musis striedat riadok ds vlnou normalnou a tak po touto bambulkovou, lebo len z nej sa to neda..teda ja to neviem 😖

dievcatko84
3. nov 2011

baby mate niektora tu sadu na bambulky? Lebo spekulujem...ale sa mi zda dost vyse 5€ a este ku tomu postovne 😖 neviete o lacnejsom pripadne niekde v galanterii ste nevideli? Rada by som... ale asi musim napisat Jeziskovi.. 😖

pata31
3. nov 2011

@dievcatko84 uf, tak to vyzera zlozito, este mi to tam asi chvilu polezi 😝
a ja mam bambulkovac, dobra vec, oplati sa... 😉

mmaarrttiinnaa
3. nov 2011

@lienok1 ahoj prosim ta ako si robila tu zelenu ciapocku s oranz. kvietkami aj ja som zacala hackovat a velmi by som to chcela skusit urobit .Dakujem za pomoc

dievcatko84
3. nov 2011

@pata31 neee nie je zlozite 😉 Pocuj a za kolko si ho kupila? mna ta cena odradza,ale ak sa neda nejako vyraznejsie lacnejsie kupit tak nebudem spekulovat a kupimaj za taku cenu 😉 tiez ma to laka na kadeco davat gulky a vystrihovat sa mi fakt nechcu z kartona 😖 😖

pata31
3. nov 2011

@dievcatko84 myslim, ze za taku cenu som kupila, ako ty si pisala, s postou cez 6eur....
a fakt je to ovela rychlejsie ako s kartonom, to som z toho bola znechutena, ked som to mala robit...

dievcatko84
4. nov 2011

@pata31 a z kade si mala? Ja som to zatial nasla len na klbkovlny.sk 😖 inde nie 😖 Akoze este na jednej ceskej,ale tam mali len na dva priemery a toto je na tri..

pata31
4. nov 2011
letuskah
4. nov 2011

@pata31
@dievcatko84 jej babz ja som akurat vcera dorabala brmbolec mlademu na capicu a roymzslala som ze toto bz som nutne potrebovala (na jeden brmbolec rocne ze ano...) asi tiez napisem jeziskovi sms 😀

baskaj
4. nov 2011

Kocky, aku vysku ciapocky mam robit, ak robim pre novorodenca?

iloha
4. nov 2011

@baskaj 9-12 cm

lienok1
4. nov 2011

@dievcatko84 nie,nerozťahuje,radu,keď sa robia len kr.stlpiky,troška viac uťahujem,čím sa slučky v predošlej rade zafixujú...

dievcatko84
4. nov 2011
lienok1
4. nov 2011

@ellysa neviem,či je na nete návod-nekutrala som,pošli e-mail a ja sa ti to pokúsi polopate a po motyke vysvetliť...

lienok1
4. nov 2011

@mmaarrttiinnaa čiapočka je pletená,kvietočky háčkované...čiapočka je vlastne pletený trojuholník,zošitý vo švíku,kvietočky háčkované a následne prišité inou farbou,čím s kvietok v strede pekne vyplní...ak chceš bližší opis pletenia,uberanie a výroba kvietočka,pošli e-mail...opíšem...páááá

lienok1
4. nov 2011

@pata31 jééééžinko...sú úžasné..veľká šikula z teba...😀

lucia32
4. nov 2011

Ake vlny predáva STOREX? ma niektorá prehlad?

lucia32
4. nov 2011

@iloha lebo som si klikla storex a oni nemaju online predaj, len pišu, že 37 druhov, tak som bola z toho jeleň...

evicka1
5. nov 2011

ahojte. zlatka newiete ako sa roqi takato ciapocka?

mmaarrttiinnaa
5. nov 2011

@lienok1 poprosim ta o ten blitsi opis vyroby kvietocka pliest zatial neviem tak aspon tem kvietok aby som vedela uhackovat .Poslam ti do ip moju e-mailovu adresu .Este raz dakujem dufam ze to zvladnem