Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

janci27
13. okt 2013

@vera_vila dakujem pekne za info. Zmiatlo ma prave to, ze ked som si pozerala na nete priadze, tak tam vsade bola uvedena len velkost ihlic, nie hacika. Takze ak napr. tam uvadzaju velk. ihlic 3,5mm, tak hacik mam pouzit 4,5 - 5,5mm?

vera_vila
13. okt 2013

@janci27 Pokud budete háčkovat nákrčník, tak určitě použít háček o číslo až dvě větší, než je uvedeno na přízi (u velikosti jehlic). Na běžné háčkování používám háček buď stejný, jako jsou uvedené jehlice, nebo o půl čísla větší...

evicka1
14. okt 2013

dievčata prosím neviete kde nájdem prklad anglickych vysvetliviek???

esmemia
14. okt 2013

Ahojte slubila som,ze dam foto ciapocky aj na malej babulke,tak pridavam :D

mahulenka87
14. okt 2013

@esmemia prosím ťa, jak sa robia tie "grčky", hrbčeky?

zita19
14. okt 2013

@evicka1
Ta kococka je hladko na lici, obratene na rube
to obratene U je 2 ocka spliest do jedneho
gulicka je nahodit (ak nahodis hladko budes tam mat dierocku, ak obratene pribudne ocko bez dierky)
Taky ten stan (v 10.12. 14. a 16 riadku) je splest tri ocka do jedneho

Ak som pochopila, mal by z toho vyjst taky listodek, tak asi to tak bude, uz som to plietle viac krat. Ja ho pletiem tak, ze splietam a nahadzujem vsetky ocka na licovej strane, tu je to aj na rubovej.
Dufam, ze som pomohla.

lulatko11
15. okt 2013

Dobry den, zacinam v hackovani ciapociek a chcela by som poprosit len o jednu radu. Z COHO HACKUJETE ciapocky? z tej malej bavlnenej priadze napr camilla alebo z velkych klbiek vlny? z coho su ciapocky "krajsie". napr ked chcem tensiu-jarnu jesennu a ked chcem hrubsiu....existuje ta camilla aj taka hrubsia alebo davate dvojmo alebo nejake vacsie balenie? mne sa vidia z nej pekne ciapky len 1 to klbicko nestaci na ciapku tak to vyjde trosku drahsie...to ze existuju rozne hrubky vlny to viem, tenie hrubsie atd ale existuje aj ta bavnena priadza tensia, hrubsia? ci to uz je vlna taka co sa z nej aj pletie? jednoducho z coho hackujete tie tensie-jarne ciapocky a z coho tie zimne? DAKUJEM...viem ze ta moja otazka je taka zlozita ale som z toho hlupa, dakujem za vsetkky rady🙂 a mozte napisat aj ake ZNACKY SU NAJLEPSIE-odskusane,ja som napr skusala LADU a velmi sa mi z nej nepacila ciapka

nika1985
15. okt 2013

dufam ze bude obdarovanej sediet

nika1985
15. okt 2013

@esmemia wau ta je nadherna mozem poprosit navod je tazka?

blka
15. okt 2013

@lulatko11 Já dělám právě z camilly čepičky na jaro a podzim. Na zimu mám pro sebe z tanga a ta je hodně teplá. Dělala jsem i z elian nicky šátek, to je tak na podzim, ale je moc příjemná. A z elian klasik tenčí na zimu. Na webu, kde prodávají vlny mají často i rozdělení na jarní a zimní 😉

esmemia
15. okt 2013

@mahulenka87 ahoj robila som ich podla tohoto

https://www.youtube.com/watch?v=e_aVEWSoEeI

,len ja som robila 1radu kratkych stlpikov a jednu radu peciciek a zas radu kratkych a radu peciciek
@nika1985 dakujem krasne,ale nemam navod,robila som podla obrazku,su to inak robene ks-to sme sa dopatrali tu so zienkami a vdaka nim som ju zmakla a potom je tam 5 rad peciciek prestriedanych s ks a na konci perlickovy lem.

dabon
15. okt 2013

Morska panna 🙂

mahulenka87
15. okt 2013

kočky, jak spravím začiatok čiapky, aby som tam nemala tú dieru? 😕 dajte link na video či obrázky, ale také zrozumiteľné 😅 väčšina videí je takých rýchlych, že nejak nestíham vnímať jak to robia 🙂

zita19
15. okt 2013

Aku dieru? Aku ciapku?

vera_vila
15. okt 2013

@mahulenka87 magický kroužek - stahovací očko 🙂

vera_vila
15. okt 2013

@lulatko11 Háčkovat čepičky můžeš z čehokoliv, podle ročního období... Camilla a jiné bavlněné příze (Daniela, Almina, Limone, Nela, Hela a spousta dalších) jsou vhodné na jaro a léto, na podzim potom většinou tenší akrylové příze - např. Mája, Elian Nicky, Elian Klasik (mě kouše), Elian Mimi, Iris, Star - prostě takové tenší příze... No a pak jsou příze v podstatě zimní např. Lada Luxus, Merino, Comfort, Dora (někdo Merino a Comfort a Doru dává spíš jako podzimní - já jako zimní, jsou skoro stejně silné, jako třeba Lada Luxus), na Ladu je potřeba brát větší háček, jinak je dost tuhá... NO a pak jsou extra zimní, např. na tuhé zimy, kdy mrzne a to pak třeba Tango, Yetti, Alpina, Rachel nebo ty tenší příze dvojtě...

lulatko11
15. okt 2013

@vera_vila velmi pekne dakujem

natyi25
16. okt 2013

šikovné žienky, neviete mi prosím poradiť aká vlna by na túto čiapku bola najvhodnejšia? + nejaký návod na takéto ušká by sa u niektorej z vás nenašiel? vďaka 🙂

beatricer
16. okt 2013

naša nová súprava

janicca
16. okt 2013

ahojte kočky potrebujem poradit motív na hačkovanu ,štrikovanu čiapku príšívate alebo prihačkujete myslím autíčka atd....dakujem za radu 🙂

hricmajka
16. okt 2013

@79marry robila som ho podla tohto navodu:http://fizule71.blogspot.cz/2012/10/neco-pro-velky-holky-nakrcnik.html

joannas
16. okt 2013

@poisonblu maš ešte modru elian nicky?

mizub
16. okt 2013

Zdravim, som samouk a pletiem a hackujem len od februara a vela som toho zatial neurobila, kedze popri malom sa mi az tak neda, no velmi ma to bavi.
Nedavno som malemu dokoncila nakrcnik a som z neho vytesena, tak sa chcem s nim pochvalit aj tu medzi Vami. Viem, ze nie je dokonaly, no ako vravim som len zaciatocnik a samouk ;)

poisonblu
16. okt 2013

@joannas to bola elian klasik..a nemam uz ziadnu

vera_vila
16. okt 2013

@natyi25 Já to vidím tak na Tango a něbo něco tenšího dvojtě... a ouška vypadají jako oválek, který je pa zúžený, čímž se takhle stočí dovnitř, spodek/vnitřek je z nějaké huňaté příze a na to je pak po krajích naháčkovaná ta bílá...

vera_vila
16. okt 2013

@janicca já přišívám

adrin11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
79marry
16. okt 2013

@hricmajka Ďakujem kráááásne!