Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

vvvecna
9. apr 2013

@belalinda ten barevný svetýrek je pletený ze str. 541?

valilienka2
9. apr 2013

@vera_vila ďakujem, práveže som včera kukala a asi som zadala nesprávne lebo mi ich toľko neukázalo, hlavne nie také čo by sa hodili aj pre chlapca, ale aj tak vďaka 🙂

e_vlny_sk
9. apr 2013

@belalinda na vypchávanie sa používa duté vlákno - dostať v galantériách 🙂

vierka82
9. apr 2013

@petulas ahoj ja nemam na to navod, len od oka som to robila 🙂

vera_vila
9. apr 2013

@valilienka2 Pokud jsi zadala s diakritikou jen "čep", tak Ti to najde spoustu... A jsou tam většinou v holčičích barvách, ale vzory takové, co se hodí i pro kluky...

vera_vila
9. apr 2013

@belalinda ale duté vlákno je docela drahé, stačí molitanová drť... nebo vykuchat nějaký levný polštářek z Ikei či jiných podobných v akčních cenách 🙂

anitramv
9. apr 2013

Holky, ještě mám dotaz, najdu tady n ěkde přehled všech vložených fotek, chtěla bych se zpětně kouknout na jednu čepku co se mi líbla,ale už si nepamatuju na které to bylo straně 😖

samanta001
9. apr 2013

@tiffanka děkuji za radu. 🙂
Až si zase nebudu vědět s něčím rady obrátím se na vaší diskuzi, nevadí? 😉

dada200
9. apr 2013

Ahojte, nechali by ste túto čiapočku, len takúto farebnú bez aplikácií, alebo by ste ju ešte nejako oživili? Neviem sa rozhodnúť , mne takto príde nudná 😀

petulas
9. apr 2013

@vierka82 tak to jsi šikulka já bez návodu ani ránu :(

vera_vila
9. apr 2013

@anitramv tady bohužel ne, to lze jen ve Skupině, ale ne v Diskuzi...

vera_vila
9. apr 2013

@dada200 možná bych tam dala jedno - maximálně dvoubarevnou aplikaci v barvách čepky...

anitramv
9. apr 2013

@dada200 mě se líbí tak jak je, je pěkně veselá, ale možná dyž bys tam mermomocí chtěla něco dát, tak nějaký pěkný knoflíky třeba i hačkované 😉 jinka můžu se zeptat co je to za vzorek?

belalinda
9. apr 2013

@vvvecna ano je pleteny 🙂

belalinda
9. apr 2013

Dakujem za typy na vypchavanie 😉

hricmajka
9. apr 2013

@madlenka29 dakujem kraaasne...🙂
🙂

hricmajka
9. apr 2013

ahojte baby, nemate niekto navod, ako uhackovat ciapku pre dievcatko s motivom Mickey mouse alebo Minnie? 😎

e_vlny_sk
9. apr 2013

@dada200 nie je nudná, je zaujímavá svojou farebnosťou 🙂

dada200
9. apr 2013

@vera_vila
@e_vlny_sk
Ďakujem za názor, nakoniec ju nechám bez aplikácií, asi by to už bolo moc prehnané.Pridávam aj foto dcéry ako vyzerá na hlave 😉
@anitramv
Je to klasický dlhý stĺpik, háčkované po 2 rady z každej farby s Elian Mimi

blka
9. apr 2013

@dada200 Když ji má dcerka na hlavě, tak je ještě hezčí, než na 1. obrázku. Určitě bych ji taky nechala jen tak, ať ji aplikace neruší.

vera_vila
9. apr 2013

@dada200 jj, na té hlavě to vypadá jinak... Nech ji tak 🙂

hricmajka
9. apr 2013

tak a uz je na svete aj tato ciapocka... 🙂

vera_vila
9. apr 2013

@hricmajka Nevím, jestli myslíš motiv jako aplikaci nebo tvarově, našla jsem jeden návod, ale je v AJ http://www.repeatcrafterme.com/2012/06/mickey-a...

vierka82
9. apr 2013

@petulas to chce len cvik 🙂 moc dakujem 😉

dada200
9. apr 2013

Práve dokončená 🙂

dominikaa
9. apr 2013

@hricmajka ta je kraasnna,mas prosim na nu aj navod?je velmi tazka?ja som len zaciatocnik 🙂

poisonblu
9. apr 2013

@hricmajka ja som tiez taku robila

tiffanka
9. apr 2013

@dada200 pekná 🙂 ... ja som sa tiež pustila minule do takého vzoru,len trošku väčšie kocky / 8PRS a 8ZRS /, ale neviem, kde som robila chybu...akosi mi to začalo utekať už neviem, či doprava, alebo doľava... tak som to vypárala. 😀