Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

deniskateniska
12. jan 2012

ahojte mam otazocku dufam ze mi poradite robim svetrik pre miminko - este v brusku - .. mam zatial toto urobene a idem robit rukavy len sa mi to akosi nepaci tak ze rukav je dodola dufam ze viete ako to myslim.. .. mozem rukav urobit rovno ? akoze svetrik bude do tvaru T ? dakujem dufam ze som to napisala zrozumitelne 🙂

letuskah
12. jan 2012

@deniskateniska vyzera to pekne, kludne urob rukav rovny a bude to do T, svokra tak pletie aj starsiemu a aj synom tak plietla a v pohode, nevyzera to blbo

lucia32
12. jan 2012

@zuzka72 rozkošné sú tie vecičky, šikulka...
@deniskateniska určite aj rukavik do tvaru T nebude špatný,dokial to nie je tuhá vlna, ja som niekedy len také štrikovala a boli fajn 🙂

deniskateniska
12. jan 2012

@letuskah dakujem .. no skusala som len tak ze maly sa narodi v aprili tak skusam nieco len tak bez navodu aby som sa nenudila kedze mam kludovy rezim... no nech uz je pondelok a pridu nove vlny do galanterky aby som mohla aj nieco ine vyhutat 😀 😀

deniskateniska
12. jan 2012

@lucia32 je to z elian mimi.

lucia32
12. jan 2012

@deniskateniska tak to bude jemnučké, určite ten rukavik bude vhodný, dokonca čo pamätam, tak v čaasopisoch bývavali len rukaviky do tvaru T

deniskateniska
12. jan 2012

@lucia32 no ja sa tu uz druhy den trapim s tym druhym typom rukavu a pozeram na niektore fotky tak tam je do tvaru T tak kukam ze ja hlupa som si to skor nepozrela 😀 😀 no dufam ze to zajtra dokoncim 🙂 a dakujem

lucim
12. jan 2012

@deniskateniska ten svetrik bude rozkosnyyyyy, a do T je v pohode. 😵 😵 😵
@zuzka72 to je milucke 🙂 🙂 🙂
ja mam skoro hotovu dalsiu ciapocku pre Terezku, este prisit kytku .. .a asi spacham aj capacky.

lucim
12. jan 2012

@namiminka na ceskom mimibazare je dost navodov na backurky, kukni tam . nie je to az take tazke 🙂 na prvych pochopis, o com to je, dalsie budu uz o tvojej fantazii (pokial ta tvoje okolie nebude nutit do tvorenia kopii) 🙂

zuzka72
12. jan 2012

@janina_sun po lopatě 😀 klidně 🙂

janina_sun
12. jan 2012

@zuzka72 to budeš fakt moc hodná 🙂) děkujuuuuuu 🙂

evelin116
13. jan 2012

baby neviete kde by som nasla navod na chlapcensku vesticku? chcem pre novorodenca

dievcatko84
13. jan 2012

Dievcata dakujem za gratulacie!! 😉 takze tu je moj najnovsi "vytvor" 😉

dievcatko84
13. jan 2012

a teraz sprava s foto 😀 😀

monalisatko
13. jan 2012

@dievcatko84 jééééj, tá je krásna a ten úsmev... 🙂

letuskah
13. jan 2012

@dievcatko84 krasa, pekne si ju ustrikovala 😵 😵 😵 😵 nech ste len a len zdrave 😵

lussy23
13. jan 2012

@dievcatko84 ďalšie bábo... gratulujem a prajem veľa zdravíčka. je krááásna

julianka777
13. jan 2012

moje prve bolerko 🙂

deniskateniska
13. jan 2012

@dievcatko84 este raz gratulujeme ... nadherny anjelik... nech uz mam aj ja doma take 🙂

deniskateniska
13. jan 2012

konecne dorobene 🙂 do pondelka mam pauzu bo nemam uz vlnu ale dufam ze v pondelok idem na dalsi 😀

bisy
13. jan 2012

Ahojte, nemate niektora navod na hackovanu kuklu? Diky

lucim
13. jan 2012

@dievcatko84 moc gratulujem, prajem vela zdravicka a mliecka. 🙂
@deniskateniska sikulkaaaaaa, peknucky je 🙂 ja som dokoncila tu supravku pre Terezku, ale matulo si boticky dal ako rukavice (teraz vecer, cerstvo umotane) a nasiel slabe miestecko, urobil mi diery do zaciatkov hackovania, snad to zasijem ☹
@bisy nasla som len pletenu, ale je to tak lahke, ze aj ja som to pochopila, co zatial strikujem len saly hladko, ak to chces uhackovat, tak len namiesto kazdeho pleteneho ocka daj DS alebo aky vzor si len vymyslis a bude to fajn. aj ja som si to uz ulozila, mozno take spacham na buducu zimu, paci sa mi to. http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=3276&user=... 🙂

lucim
14. jan 2012

tak boticky sa podarilo zachranit, tu je to (len neviem pekne fotit)

lussy23
14. jan 2012

@julianka777 krásne bolerko
@lucim - nádhera, krásna farba
@deniskateniska jej peknučký svetrík

mariana0915
14. jan 2012

@deniskateniska hm to vlna je taka pruhovaaan bielomodra či si kombinovala nejak farby ?ja som začiatočnik tak sa pytam 🙂

bacillka
15. jan 2012

@lucim ahoj vieš mi pls poslať odklik na tie topánočky z českého mimibazáru. sa tam neviem nejako domrviť 🙂

deniskateniska
15. jan 2012

@mariana0915 to u nas mali v galanterke taku... elian mimicolor sa to vola detska vlna .. ale na nete sa mi pacili viac ine farby take orandzove alebo tak 🙂 nevadi pytaj sa 😉
@lucim krasne.. ja som vcera urobila ties boticky len sa mi zda ze to moc male robim a mm vravi ze to bude babo take male - mne sa ale nezda... foto hodim neskor bo maly spi a topanocky su pri nom 🙂
@lucim jasne ze sa podari aj mne tak romik natiahol ale svoje rukavice a odparal mi to ... ale da sa to opravit vpohode

veronika.deskova
15. jan 2012

Ahoj holky, je tu 171 stránek a to louskat nebudu 😀
Můžu vás poprosit o odkaz, kde je háčkování pro začátečníky ? Nevím vůbec nic 😝
Děkuji moc 🙂

iloha
15. jan 2012

@dievcatko84 je vidět, že nejen háčkovat ti jde 😉 krásná, moc gratuluji 😉

lucim
15. jan 2012

@deniskateniska uz sa tesim na tvoje boticky 🙂 aku dlhu mas podrazku? ja na tych ruzovych 9cm, na zeeleenych mi vyslo viac, cez 10cm, vsak dorastie. a uvidime, ake budu. som zistovala, novorodenck by mal mat tak 7cm nozulku, tak ked to dame na dupacky, tak to bude isto dobre. 😉
@bacillka skusim ti nieco pohladat, ja uz idem bez navodu, len si musim pamatat, alebo zapisat, kolko ociek zacinam a kolko shackovavam, aby boli obe rovnake 😀
@veronika.deskova vitaj, aj tebe dam odkaz, ked uz idem hladat linky, mna naucil cesky mmb 🙂