Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

deniskateniska
28. jan 2012

ahojte kocky hadzte napady na karnevalove masky 😀 chcem nieco uhackovat ale len tak ciapocku a oblecko asi len doladim farebne aby mi v tom vydrzal vobec... a ked budem robit daku ciapocku uhackovat ju radsej z priadze ? nech sa v tom nepoti?

lucim
28. jan 2012

@deniskateniska vlani bol matko mickey mouse, hackovala som ciapku a usila kratasky ... tohto roku mame pozicany oblek saska, co sila kamoskina mama. takto to vyzeralo:

lucim
28. jan 2012

@deniskateniska ciapocka je super 🙂 ... a ja nasu prisivat -ten lem -nebudem, vsak je to pruznee do sirky, dlzka tym padom variabilna, aspon dlhsie vydrzi. 😉
@tintinka havinko zase spica a super stranka na hracky, uz mam ulozene 🙂 dik
@letuskah my koberce nemame, aspon nemusim nic drhnut 🙂
@lussy23 dakujem.

letuskah
28. jan 2012

@deniskateniska ja by som z bavlny robila aby sa nepotil, mlademu robimzelenu capicu k tej korytnacke ale nemali bavlnu len akryl tak som to ponala ako 2v1 a bude mat na jar ked bude chladnejsie.
inak by som spravila capicu nejakeho macka alebo nieco take a k tomu gatusky s chvostikom pre mrnusa a tiez z bavlny

tintinka
28. jan 2012

@letuskah potom hod foto korytnacky ked bude hotova 🙂

tintinka
28. jan 2012

ja neviem co tomimu vymysliet..on bude hasic..priblu, hasiaci pristroj ma, len co mu obliect...
kika bude motylia vila..urobila som jej suknicku, kridla sme dostali, palicku som kupila a tykadla vyrobi svagrina..tak ta je vyriesena

deniskateniska
28. jan 2012

@lucim ta maska je super;) ja rozmyslam nad mackom havkom alebo tymto mickey... no este uvidime co povie mm 😀 a ta ciapocka uvidime podla toho ake bude babo a ak budem prisivat tak len vies na krajoch co sa bude dat lahko odstrihnut este uvidime 🙂
@letuskah vcera som videla v lidli maju vlnu ze 100% bavlna som chcela kupit ale farby nic moc a nezarucuju ze farba ostane ked budes prat s inym tak som pochopila ze to farbi tak som to nekupovala radsej... ale asi pojdem pozriet ci nebudu mat hnedu na macka alebo havka.. alebo toho mickey - ale to ciernu asi nebudu mat 😒

letuskah
28. jan 2012

@tintinka nieco cervene.
capica dokoncena, oci nasite, som zvedava co mi na to zajtra povie, idem dokoncit pancier a bude

letuskah
28. jan 2012

@deniskateniska na kostym je to dobre nie ? ved ako casto sa taky kostym perie, teda ak to nie je potom pouzivane...

deniskateniska
28. jan 2012

@letuskah no ja som ju chcela na oblecko ale ked to ma farbit som to nebrala ale pojdem pozriet na tu masku - presne to bude dobre dufam ze budu mat hnedu.. ak nie tak kupim tu priadzu uvidim aku maju u nas v galanterke 🙂

lucim
28. jan 2012

@deniskateniska diiiik, mickey bol robeny z bavlny - camilly ale uz nikdy viac nerobim ciapku z KS, nekonecny pribeh a mal to 3 hodiny. ale s vysledkom som bola spokojna, bol tam najkuzelnejsi 😵 😵 😵

@letuskah foto foto??? 🙂

deniskateniska
28. jan 2012

@lucim no ja som sa raz pokusala z ks ale po 3 riadku som to vzdala 😀 😀 😀 este mozno pds ale ks presne nikdy 😀

letuskah
28. jan 2012

@lucim tak to teda klobuk dole, ja pouzivam KS len na obhackovanie, to mi celkom uplne staci
ale rada pouzivam PDS ten mi ide hadam rychlejsie ako DS

lucim
28. jan 2012

@deniskateniska @letuskah vsak preto vravim, nikdy viac ... prave som nieco dokoncila .. PDS, z baby dream ... a myslim, ze sa zadarilo 🙂 za denneho svetla fotim 🙂 ..pre terezku ... a deniska za to moze, ze som sa do toho pustila ...
a zo zakazky pre braskovho kamosa nebude nic, som to odmietla ... chce tie eroticke trenky s navlekom na pindura ... mne sa to nechceeeee robit ... som za srandu, hratkam fandim, ale toto sa mi fakt nechce a nepaci. 😖

lussy23
28. jan 2012

@lucim zlatý chlapček a krásny kostým

monalisatko
29. jan 2012

@lucim jej ten mickey je krásnučký 🙂

monalisatko
29. jan 2012

@evelin116 to bolerko je velmi pekné. Pre staršiu by som tiež chcela už aj niečo elegantnejšie 🙂

monalisatko
29. jan 2012

Tak a pridávam fotku s kabátikom a aj čiapku čo som včera dorobila k veste na jar

lucim
29. jan 2012

dakujeme kocicky za pochvaly 😉
@monalisatko obe ciapocky su vyborne, dobre zladene, mala vyzera byt spokojna 🙂

a moje vcera dokoncene dielko (vlastne prvy kompletny hackovany svetrik) pre Terezku - red heart - baby dream - a gombiky tiez vlastna vyroba (cernit) 😵

monalisatko
29. jan 2012

@lucim ďakujem 🙂 no krásny svetrík si spravila

pooi
29. jan 2012

ahoj holky, teda tady je zase tolik nádherných věcí, jste opravdu šikulky, já pořád trénuji na čepičkách. Teď se trápím s čepkou pro manžela, rozhodl se, že by taky nějakou snesl. No na hlavu naši tříměsíční Emičky se mi teda dělá lépe 🙂 a hlavně rychleji 🙂))
No budu muset ještě hodně trénovat

lussy23
29. jan 2012

@monalisatko nádhera. Ten kabátik je ako robený?
@lucim nádhera
@pooi je to nádherné

julianka777
29. jan 2012

dnesna rychlovecka 🙂 satka cez plece ku saku na jar pre malu🙂

monalisatko
29. jan 2012

@lussy23 ďakujem, kabátik nie je robený, je normálne kupovaný 🙂

bisy
29. jan 2012

@tintinka Velmi pekne ti dakujem

deniskateniska
29. jan 2012

@lucim krasa 😉

ellysa
29. jan 2012

@evelin116 a môžeš dať aj návod na to bolerko?prosiiiiim

lucim
29. jan 2012

@monalisatko @deniskateniska @lussy23 dakujem 🙂
@julianka777 peknucke a prakticke 🙂

lucim
29. jan 2012

@pooi super ciapocky, malinka bude kocica 🙂 🙂 🙂 ja tu tiez teraz motam 2 dospelacke, detske by uz boli .. a este tmavomodra vlna a pichat za zadne ocko, zabava pre oci.

deniskateniska
29. jan 2012

@lucim no potesi ja som tak robila tuto kriklavu na zadne ocko aj ten nakrcnik tak veru oci mali co robit aby to zvladali tak teraz oddychujem od hackovania 😀 😀